Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 31. 7. 2021 meniny má Ignác

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si miliardári kupujú pozemky, aby prežili Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto…
2 milióny eur týždenne pre zaočkovaných Slovákov: v lotérii môže vyhrať každý (Otázky a odpovede) 2 milióny eur týždenne pre zaočkovaných Slovákov: v lotérii môže…
Supercelárne búrky a krupobitie, vylúčené nie je ani tornádo. Na Slovensko sa valí vlna extrémnych búrok Supercelárne búrky a krupobitie, vylúčené nie je ani tornádo. Na…
Influencerke Tatiane Židekovej Instagram zablokoval 200-tisícový účet: Asi som sa niekomu nepáčila a nahlásil mi fotky Influencerke Tatiane Židekovej Instagram zablokoval 200-tisícový…
Toto je 12 nadržancov z pikantnej brazílskej verzie Too Hot to Handle. Z ich Instagramov máš pocit, že existujú len bikiny Toto je 12 nadržancov z pikantnej brazílskej verzie Too Hot to…
ZÁZNAM: „Zombíci,“ pokrikujú na podporovateľov očkovania antivaxeri. V Bratislave sa dnes demonštruje za aj proti (+ foto a video) ZÁZNAM: „Zombíci,“ pokrikujú na podporovateľov očkovania…
Filmy a Seriály - Vybrali sme

Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018

Spomedzi všetkých duchárčin a krvákov sme vybrali to najlepšie.

Daniel Michalík
7. december 2017, 15:05 Čas čítania: 0:00
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018
Zdroj: Rogue
Filmy a Seriály - Vybrali sme
0
Daniel Michalík
7. december 2017, 15:05

Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018

Spomedzi všetkých duchárčin a krvákov sme vybrali to najlepšie.

Daniel Michalík
7. december 2017, 15:05
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018
Zdroj: Rogue

Rok 2017 sa onedlho stane minulosťou, avšak predtým, než si zrekapitulujeme tie najväčšie hororové pecky ako naposledy, sa pozrieme na duchárčiny a krváky čakajúce na nás na budúci rok. Hororový žáner aj naďalej ostáva obľúbený medzi širokou škálou divákov a báť sa budeme aj v roku 2018. Čakajú nás nejaké tie spin-offy, remaky a sequely, avšak nájdeme aj pár originálnych noviniek, ktoré nás môžu veľmi pekne prekvapiť. Do zoznamu zoradeného podľa dátumu premiéry sa, žiaľ, nedostali počiny ako Mama 2, A Nightmare on Elm Street a The Wolf Man. Dôvodom je až príliš málo informácií a len zopár špekulácií, ale je pravdepodobné, že to počiny napokon zvládnu a dostanú sa aj na plátno. Poďme sa teda ale pozrieť na našu desiatku tých potenciálne najlepších.

 

1. Insidious: The Last Key (4. január 2018, réžia: Adam Robitel)

Štvrtý diel duchárskej ságy Insidious nás bude strašiť hneď na začiatku roka. Zatiaľ čo sa o prvé dva filmy postaral hororový kráľ James Wan, trojku prebral jeho najlepší kamarát a zároveň aj scenárista Leigh Whannell. Šikovný Leigh napísal aj štvrtú časť, no a v príbehu sa pozrieme na parapsychologičku Elise. Tá vo svojom mladšom veku bojovala s démonmi v jej skromnom dome v Novom Mexiku. Jediné riešenie bolo odsťahovanie sa, avšak keď ju nový klient prinesie po dlhej dobe do príbytku naspäť, Elise musí opäť čeliť svojej temnej minulosti. Aby ste sa nestratili v časovej línii, kapitola štyri pokračuje po trojke, a zároveň otvára dvere pre prvé dva počiny.

 

 

2. Winchester: The House That Ghosts Built (1. marec 2018, réžia: bratia Spierigovci)

Jeden z tých originálnejších hororových počinov nasledujúceho roka bude sledovať dedičku strelných zbraní Sarah Winchester. Po náhlej smrti svojej rodiny je Sarah presvedčená, že si na ňu brúsia zuby duše tých, ktorí boli zastrelení, a preto sa rozhodne postaviť pevnosť, aby zlomyseľné entity udržala pod zámkom. Keď sa však skeptický psychiater Eric Price rozhodne ženu navštíviť, aby jej mentálnemu stavu pomohol, zistí, že jej posadnutosť toho v sebe skrýva oveľa viac. V hlavnej role uvidíme pomerne známu Helen Mirren a v neposlednom rade aj Jasona Clarkea.

 

 

3. Strangers: Prey at Night (29. marec 2018 / 15. březen 2018, réžia: Johannes Roberts)

The Strangers s Liv Tyler a Scottom Speedmanom zrejme poznajú viacerí z vás. Zamilovaný pár prichádza z jednej svadby domov, avšak čoskoro zistí, že ani jedného z dvojice nečaká príjemná romantická noc, ale peklo, na aké nikdy nezabudnú. Traja maskovaní cudzinci majú svoje vlastné plány, a tak v pomerne krátkom filme dostávame poriadnu dávku neistoty a zimomriavok. V pokračovaní sa terčom maniakov stane rodinka na road tripe snažiaca sa prenocovať v areáli pre camping. Hoci sa jej členovia na danom mieste mali stretnúť so svojimi známymi, nepoznané miesto nájdu úplne opustené.

 

 

4. A Quiet Place (5. apríl 2018, réžia: John Krasinski)

Projekt od Johna Krasinskeho v hlavnej úlohe s Emily Blunt a vlastne aj samotným režisérom sa javí ako jeden z tých najoriginálnejších a najzaujímavejších počinov našej desiatky. O čom ale bude? Budeme sledovať rodinku žijúcu v totálnej izolácii od okolitého sveta, ktorá má vo svojom živote jeden háčik. Jej členovia musia žiť v tichu, dorozumievať sa posunkovou rečou a hrať monopoly bez figúrok. Čisté peklo. Horší je na tom fakt, že si na nich brúsia zuby akési príšery, a tie veľmi ľahko naláka zvuk. A vy už zrejme tušíte, kde bude problém. Veď presvedčte sa sami ukážkou nižšie.

 

 

5. Truth or Dare (apríl - máj 2018, réžia: Jeff Wadlow)

Režisér druhého Kick-Ass mieri do hororových vôd a v spolupráci s produkčným štúdiom Blumhouse chystá ďalší zaujímavý finančný trhák. Blumhouse sa tento rok po finančnej stránke darí na výbornú a veríme, že nám prinesie strhujúce projekty aj na budúci rok. Pravdu alebo odvahu pozná väčšina z vás, no a hoci sme tu už mali podobné projekty (napr. Ouija), aj táto spoločneská hra bude mať čo-to dočinenia so zlomyseľnými entitami. O filme zatiaľ máme len málo informácií, no budeme vás o ňom postupne informovať. Viac nájdete tu.

 

Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018
Zdroj: Universal

 

6. Slender Man (17. máj 2018, réžia Sylvain White)

Projekt, ktorý bol kvôli svojmu nízkemu rozpočtu niekoľkokrát pozastavený z dôvodu nedostatku financií, uvidíme aj u nás na veľkom plátne. Napokon, tvorcovia to úspešne zvládli. Slender Man je dnes už azda jednou z modernejších kultových postáv a hoci sme sa nedávno dočkali dokumentu odokrývajúceho jeho tajomstvá, onedlho sa budeme aj báť. V príbehu by sme mali sledovať mladú dievčinu prenasledovanú vlastnou minulosťou. Časom ju osud zavedie ku starým známym a bude prinútená čeliť zlovestnej entite. O projekte zatiaľ viac nevieme, ale budeme vás tradične informovať.

 

Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018
Zdroj: Eric Knudsen

 

7. The Purge: The Island (5. júl 2018, réžia: Gerard McMurray)

Prekvapilo nás, že sa James DeMonaco vzdal réžie štvrtého dielu mozaiky sveta The Purge a ostal hlavne na pozícii scenáristu. Nič to však nemení na tom, že sa opäť pozrieme na najhoršiu nočnú moru Američanov, teda na deň, kedy je zločin povolený a obyvatelia si môžu na sebe vybiť zlosť. Tentokrát, ako bolo od tvorcov sľúbené, sa pozrieme na samotný začiatok tejto tradície a na udalosti, ktoré viedli vôbec k prvej Očiste. Keďže ide o prequel, je vysoko pravdepodobné, že uvidíme nové herecké osadenstvo. Sme teda zvedaví, ako to napokon dopadne. 

 

Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018
Zdroj: Universal

 

8. The Nun (12. júl 2018, réžia: Corin Hardy)

Spin-off série Conjuring bol po úspechu oboch filmov od Jamesa Wana pre štúdiá azda jasnou voľbou. Pravdou je, že celý tím okolo Wanových počinov začína s tvorbou vedľajších projektov, ktoré na seba nadväzujú. Dostali sme už dva projekty o strašidelnej bábike Annabelle, no a svoju sólovku si ukradla aj zlovestná mníška Valak. Mohli sme ju zachytiť už v The Conjuring 2. Medzi hercami uvidíme aj mladú hviezdičku Tessu Farmigu (American Horror Story) a dej by sa mal točiť okolo kňaza vyslaného do Ríma, aby objasnil záhadnú smrť onej mníšky. Sme zvedaví, akým smerom sa snímka poberie a či nám zodpovie všetky otázky.

 

Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018
Zdroj: Warner Bros.

 

9. Halloween (19. október 2018, réžia: David Gordon Green)

Michael Myers sa predsa len po dlhom čase vráti do sál kín po celom svete. Hoci sa jeho cesta na strieborné plátno zo začiatku javila ako tŕnistá, dostávame čoraz viac informácií o tom, akým smerom sa bude príbeh uberať. V našom poslednom článku sme si povedali, že snímka bude ignorovať všetky sequely a bude priamo nadväzovať na Carpenterov originál. Teší nás aj fakt, že sa opäť objaví herečka Jamie Lee Curtis a v neposlednom rade nás zaujal prístup tvorcov - menej krvavých scén, ale budovanie atmosféry, strach a neistota v duchu originálu. Tak možno napokon dostaneme žánrovku, na akú sme dlho čakali.

 

Desať najočakávanejších strašidelných hororov, ktoré nám budú naháňať nočné mory v roku 2018
Zdroj: Universal

 

10. Polaroid (?.2018, réžia: Lars Krevberg)

Polaroid vyzerá ako jeden z tých klišovitých hororov, na ktoré narazíme každý rok. A hoci nemá stanovený dátum premiéry, a dokonca ani potvrdenú distribúciu na Slovensku či Česku, nevieme presne povedať, ako to s ním bude. Na druhú stranu sa môže predstaviť aspoň trailerom nižšie. Režisér Lars Krevberg Polaroid natočil v roku 2015 ako krátkometrážny film, no a podobne ako David F. Sandberg a jeho Lights Out, aj Lars dostal šancu pretvoriť svoj zimomriavkový kúsok do celovečeráku. Polaroidová kamera skrýva svoje tajomstvá a verte nám, nechcete ich odhaliť.

 

 

Aký horor vás zaujal najviac? Nezabudnite zahlasovať v ankete nižšie. 

Na ktorý z hororov sa najviac tešíš?
Insidious: The Last Key
280 hlasov
The Nun
476 hlasov
Winchester
82 hlasov
Halloween
136 hlasov
Polaroid
27 hlasov
Truth or Dare
22 hlasov
The Purge: The Island
112 hlasov
A Quiet Place
189 hlasov
Strangers: Pray at Night
30 hlasov
Slender Man
227 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: csfd.cz, imdb.com
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy filmy a seriály
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si miliardári kupujú pozemky, aby prežili Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si…
2 milióny eur týždenne pre zaočkovaných Slovákov: v lotérii môže vyhrať každý (Otázky a odpovede) 2 milióny eur týždenne pre zaočkovaných Slovákov: v lotérii môže…
Supercelárne búrky a krupobitie, vylúčené nie je ani tornádo. Na Slovensko sa valí vlna extrémnych búrok Supercelárne búrky a krupobitie, vylúčené nie je ani tornádo. Na…
Influencerke Tatiane Židekovej Instagram zablokoval 200-tisícový účet: Asi som sa niekomu nepáčila a nahlásil mi fotky Influencerke Tatiane Židekovej Instagram zablokoval 200-tisícový…
Toto je 12 nadržancov z pikantnej brazílskej verzie Too Hot to Handle. Z ich Instagramov máš pocit, že existujú len bikiny Toto je 12 nadržancov z pikantnej brazílskej verzie Too Hot to…
ZÁZNAM: „Zombíci,“ pokrikujú na podporovateľov očkovania antivaxeri. V Bratislave sa dnes demonštruje za aj proti (+ foto a video) ZÁZNAM: „Zombíci,“ pokrikujú na podporovateľov očkovania antivaxeri.…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.