Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 27. 1. 2020 meniny má Bohuš

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Móda - Oblečenie
3
Patrik O.
5. október 2017, 16:43
Čas čítania: 6:59

Má len 19, no už predvádzala na mólach parížskeho či milánskeho fashion weeku (Rozhovor)

Volá sa Klaudia Mikolášová a jej modelingová kariéra je ako z rozprávky.

Patrik O.
5. október 2017, 16:43
Čas čítania: 6:59
Má len 19, no už predvádzala na mólach parížskeho či milánskeho fashion weeku (Rozhovor)
Zdroj: wikimedia.org/Aveda Corporation
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Predvádzať s najznámejšími značkami je pre mnoho dievčat iba snom. Podobne na tom je aj rodáčka z Udiče, Klaudia Mikolášová, ktorá sa však na niektoré svetové móla vo svojom mladom veku už dostala. V osemnástich rokoch už skúsila, aké to je predvádzať na fashion weeku vo Viedni, Paríži alebo Miláne. A to ešte pár rokov dozadu ani len netušila, že bude robiť modeling. Dnes by bola rada, ak by pri ňom zostala ešte dlho.

 

 

V čom je Klaudia Mikolášová iná ako ostatné dievčatá?

Táto otázka je pre mňa osobne veľmi zložitá a odpoveď na ňu len tak ľahko neviem nájsť. Nesnažím sa vynikať nasilu. Žijem život zamilovanej študentky obklopenej správnymi priateľmi, modelky, ktorá túži preraziť vo svete, rada cestuje, spoznáva nové miesta, nových ľudí a život vášnivej tanečníčky. Odlišnosť vidím zreteľne len na svojej výške, haha.

 

Čo si chcela robiť v detstve, aké zamestnania ti behali hlavou?

Zamestnaní bolo mnoho a menili sa častejšie ako býva zvykom. Od doktorky cez učiteľku v škole, herečku, učiteľku tanca, právničku, psychologičku až po prácu v masmediálnej oblasti. Momentálne študujem na gymnáziu a onedlho sa budem musieť už definitívne rozhodnúť, ktoré zamestnanie bude to pravé.

 

 

Kedy a ako prišiel zlom a začala si sa zaujímať o modeling?

Bolo to začiatkom mojich 15 rokov. Dostala som občiansky preukaz, už som bola veľká pani, haha. Rozmýšľala som, ako by som sa posunula za hranice svojej obce, kde som ešte stále navštevovala základnú školu. Nájsť niečo, čo by ma zaujalo, bavilo, poprípade niečo naučilo. Merala som asi okolo 170 cm, a to nebolo málo na môj vek. Na Facebooku som si našla rôzne modelingové agentúry. Onedlho jedna z nich ponúkala fotenie topánok v Prahe a povedala som si, že toto by mohla byť dobrá skúsenosť, ako s tým celým začať. Tak som reagovala na ponuku.

 

Viem, že často býva problém s dochádzkou do školy kvôli častému cestovaniu. Ako tento problém zvládaš ty?

Svoju prvú cestu do zahraničia som absolvovala až na gymnáziu. V škole máme možnosť individuálneho študijného plánu, ktorý som na svoju prvú dvojmesačnú cestu do Milána využila. Potom som už cestovala na kratšie obdobie a volila som formy uvoľnenia a vo vlastnom záujme si potom strážim dochádzku. V škole sa snažím aj o výborný priemer, aby neboli komplikácie s uvoľnením. Problémy som zatiaľ nemala a verím, že ani nebudem.

 

Ako na tvoj “dream job” reaguje okolie - myslím tým najmä priateľov a rodinu.

Som rada, že nemám okolo seba žiadnu negatívnu energiu, ale len plnú podporu, hlavne od rodičov. Myslím si, že to je dôležité, lebo cestovať po svete a snažiť sa o úspech s pocitom, že tí najbližší ťa v tom, čo ťa baví nepodporujú, je hrozné. Bohužiaľ, existujú aj také modelky.

 

 

 

V akej modelingovej agentúre momentálne pôsobíš?

Momentálne pôsobím v modelingovej agentúre Heriett models a nemôžem byť viac spokojná. Začínala som ale v inej modelingovej agentúre, no po troch rokoch som spravila zmenu, podpísala som zmluvu s Heriett Models, a teraz som šťastná, že môžem byť jednou z modeliek tejto agentúry. Mávame rôzne večierky na rôzne príležitosti. V súkromí môžem byť s ostatnými modelkami stále v spojení a vymieňať si skúsenosti, poprípade dobré rady.

 

Ako sa môže dievča z fotenia na Slovensku dopracovať až na parížsky fashionweek?

S agentúrou sa môžem dohodnúť, do ktorého mesta by som chcela vycestovať na sezónu. Ak sa ideme baviť o Paríži, tak ja som chcela ísť tam. Agentúra mi našla moju zahraničnú agentúru, ktorá sa o mňa stará, keď som tam. Pod pojmom “stará sa” myslím to, že mi nájde ubytovanie, kúpi letenku, a každý večer, keď už som tam, mi posiela kastingy na ktoré na ďalší deň idem a snažím sa o to, aby si ma na ňom vybrali. Keďže som tam prišla na fashionweek, dostávala som kastingy na prehliadky naň. Takže takýmto spôsobom sa mi podarilo dostať jednu z prehliadok. Bolo to tento rok v júni, takže verím, že sa mi to podarí opäť.

 

 

 

Ako by si porovnala spoluprácu so Slovákmi a s ľuďmi zo zahraničia? 

Spolupráca so Slovákmi mi príde viac uvoľnenejšia už len kvôli tomu, že komunikujeme v rodnom jazyku. S ľuďmi v zahraničí to býva poväčšine také serióznejšie. Dôležité je, že dohodnúť sa dá s oboma, a to je základ. Nikomu sa nechce robiť, ak niečo nie je tak, ako by to malo byť.

 

Ako to vyzerá na fotení a ako naopak na prehliadke? Aké máš povinnosti?

Začnem prehliadkou, lebo tie mám radšej, ako fotenia. Keď hovorím, že mám radšej prehliadky, neznamená to, že fotenia nemám rada. Na prehliadke je vždy v priemere 12 modeliek, s ktorými je atmosféra uvoľnenejšia. Pred každou prehliadkou prebieha takzvaný fiting, po slovensky skúška oblečenia, kde každej modelke návrhár vyberie outfit, ktorý predvedie na móle. Prípravy na prehliadku začínajú hneď zrána. Prvý na rad prichádza zväčša make-up modelky a potom účes. Počas týchto príprav štáb pomôže návrhárovi nacvičiť choreografiu, ktorú potom modelky jednotlivo alebo v dvojici predvedú na móle a tým aj predstavia šaty na sebe. Chvíľu pred samotnou prehliadkou nás zoradia do radu podľa poradia, v akom budeme vychádzať. Show trvá zväčša 10 až 15 minút, a po poslednom ktorý sa vráti z móla, predvedú modelky spolu záverečné defilé. Prejdem teraz na fotenie, ktoré väčšinou robím sama. Takže osadenstvo je menšie ako pri prehliadkach. O make-up a vlasy sa mi postarajú rovnako, ako na prehliadke. Na fotení dostanem tiež outfit, v ktorom pózujem a fotograf vytvára fotografie. Celé fotenie trvá okolo 2 hodín a za ten čas striedam aj outfity.

 

 

 

Čo sa ti na celom modelingu zdá byť najťažšie?

Najťažšie je jednoznačne uspieť. Za všetkým tým úsilím je poriadna príprava, ktorá obsahuje silný book s fotografiami, tréning chôdze na opätkoch, pózovanie, vystupovanie a prezentovanie sa celkovo. V zahraničí je veľká konkurencia modeliek, z ktorých každá má rovnaký cieľ.

 

Máš nejaký úsmevný zážitok z prehliadok?

Úsmevných zážitkov sa nájde veľa na každej z prehliadok. Najčerstvejší a pre mňa úsmevný zážitok je z prehliadky z Viedenského FW, kedy som mala finálny outfit, takže som zatvárala prehliadku, a keď som odchádzala z móla, postupne za mnou zhasínali svetlá. Pri konci ma však tma dobehla a z móla som odišla už po pamäti.

 

 

S akým najzvučnejším menom si doteraz spolupracovala a v čom to bolo výnimočné?

Zo Slovenska to bol pán Mikloško. Mala som tú česť predvádzať jeho šaty na 20. výročí jeho značky. Výnimočnosť som videla v tom, že prehliadku otvárala Miss Slovenska Kristína Činčúrová a v hľadisku prehliadky sedeli rôzne slovenské hviezdy. Zo zahraničia som robila prehliadku pre Yanina Couture. Túto značku nosia slávne osobnosti ako Jennifer Lopez, Lady Gaga, Gigi Hadid, Paris Hilton, Ariana Grande, Nicole Scherzinger a veľa iných. Prehliadka prekonala všetky moje očakávania. Návrharka pred prehliadkou s nami tancovala, radovala sa a hovorila nech si to užijeme a ukážeme ten správny pôvab ženy.

 

 

Je život modelky naozaj takým “snom” alebo to nie je až také jednoduché?

Pokiaľ máte slabú materskú agentúru, ktorá nejaví o vás veľký záujem, o jednoduchosti sa moc nedá hovoriť. Ja mám kvalitnú materskú agentúru a jej majiteľka Henriett Heger nám venuje veľkú pozornosť a máme od nej plnú podporu, takže chuť pracovať v tejto brandži naberá úplne iný smer. Byť modelka je pekným snom a splniť si ho, môže byť niekedy oveľa ľahšie, ako sa zdá.

 

Čo také robíš počas dňa?

Pochádzam z obce Udiča, z malej dedinky pri Považskej Bystrici, kde s rodinou žijem v dome. Normálny deň v týždni začínam vzdelávaním sa na strednej škole. V tomto čase s mojou triedou vybavujeme veci a pripravujeme sa na stužkovú slávnosť. Po škole venujem nejakú časť prípravy do školy na druhý deň a potom pomáha rodičom okolo domu alebo trávim čas s najlepšou kamarátkou a mojím priateľom. Po celom týždni sa vždy teším na piatok, kedy večer mávam tanečný tréning.

 

 

 

Tučko môj ❤ #inhalatorcouplegoals

Príspevok, ktorý zdieľa Klaudia Mikolášová (@iamklaudiamikolas),

 

Ako to je so stravou?

V 2 rokoch mi lekári zistili bezlepkovú diétu. Stravu mám už od toho veku ukrátenú o pšeničné výrobky, ale nevidím v tom žiadnu nevýhodu. Mám šikovnú mamu kuchárku, ktorá mi všetky jedlá vie pripraviť v bezlepkovej verzii. Svoje miery sa snažím za každú cenu si udržať, a v rámci možností zmenšovať, aby boli čo najideálnejšie.

 

Si  rozhodnutá pokračovať v modelingu alebo máš v pláne robiť inú prácu full-time?

Momentálne je to obdobie, kedy sa rozhodujem vo veľa veciach a modeling je niečo, o čo nechcem prísť. Hľadám rôzne varianty, ako si ho prispôsobiť k vysokej škole, na ktorú by som sa rada dostala. Ale určite v ňom budem pokračovať, pokiaľ mi to možnosti dovolia.

 

Ako vyzerá tvoj voľný čas? Prečo si si vybrala práve tanec?

Vo voľnom čase pozerám filmy a seriály na internete ako bežný teenager. Okrem pózovania pred fotografom si veľmi rada vždy nájdem chvíľu, kedy sa fotografom stanem ja a zachytávam krásu okolitej prírody. S partiou navštevujeme rôzne miestne atrakcie a kultúrne udalosti. Nedám dopustiť na zdravý pohyb, pri ktorom môžem vypnúť a zabudnúť na každodenný stres, ktorý nám povinnosti prinášajú. Ja som pohyb, a zatiaľ 14 ročný koníček, našla v tanci. Prešla som rôznymi druhmi tanca, a teraz už štvrtý rok tancujem v mažoretkovom súbore Marija v Považskej Bystrici. Tancovať v dobrom kolektíve je pre mňa základ. Radosť v mojej tvári na súťaži je úprimná.

 

 

Čo je tvoj najvyšší cieľ? Kam by si to jedného dňa chcela dotiahnuť?

Najvyšším cieľom je prehliadka pre nejakú svetovo známu značku. Samozrejme, ak ten cieľ v budúcnosti dosiahnem, nebude to znamenať, že si nenájdem ďalší. Môžem ešte povedať, že stretnúť sa s nejakou známou celebritou by nebolo tiež zlé.

 

Na záver by si mohla skúsiť namotivovať dievčatá, ktoré chcú ísť týmto smerom a prezradiť im, čo by si na ich mieste urobila ako prvý krok, aby mali šancu uspieť podobne ako ty.

Myslím, že motiváciu musí mať každá modelka vlastnú. Ak má nejaké dievča potenciál k tomu stať sa modelkou, ak si myslí, že je niečím iná, ako ostatné dievčatá, a chcela by zažiť život modelky, nech sa skúsi zúčastniť kastingov pre modelky a možno bude sama prekvapená, ako bude ľudí zaujímať.

 

Klaudiu môžeš začať sledovať na jej instagrame.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.