Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Určite ste sa s nimi stretli aj vy a možno aj dnes. Zvyšné prídu časom, nebojte sa.
Sociálne siete sú v súčasnosti akýmisi našimi druhými životmi. Svoje kontá na nich majú desiatky priateľov a o ďalších výhodách vie každý svoje. Vypisovať si s hocikým celé večery, nahrávať fotografie z víkendov, dovoleniek, žúrok a snaha vytvoriť všetkým navôkol akúsi ilúziu, že sa máme super. Viete, nie každý si dáva svoje nešťastia a zlyhania na nástenky. A ak to už niekto robí, tak je to fakt zlé a otravné. A práve na Facebooku, najrozšírenejšej sociálnej sieti na svete, nachádzame celý rad vecí, ktoré nám prekážajú pri každodennom skúmaní domovskej karty. Pozrime sa teda na zoznam toho najhoršieho.
Live videá
Zdroj: facebook.com
Kedysi sme o nich na Facebooku ani nechyrovali, no ako sa objavili, tak si našli aj tisícky odporcov. Samozrejme, radi si pozrieme niečo veľmi zaujímavé, aktuálne a naživo rovno na nástenke (stream známej osobnosti, reportáž, vysielanie o mimoriadnej situácii a podobne), no keď sa tejto funkcie chopia naši nudní priatelia... Niekomu dá riadne zabrať ísť "on air", no nachádzame aj osôbky neštítiace sa nás neustále otravovať ich krátkymi výsekmi zo života plného trápnosti a nezaujímavosti.
Posielanie pozdravov
Zdroj: TechCrunch
Pritiahnuté za vlasy a absolútne zbytočné. Akonáhle náš telefón vypátra, že sa náš kamarát či kamarátka nachádza kdesi v blízkosti, umožní nám mu poslať pozdrav. Ide o formu jednoduchého zamávania prostredníctvom emotikonu. Ťuk, ťuk, pozdrav odoslaný i opätovaný a to je všetko. Ešte raz sa pýtame, načo?
Oznámenia o narodeninách
Zdroj: twitter.com
Veľakrát nám je prizvukované, že je lepšie mať menej priateľov a intenzívnejšie byť s nimi v kontakte, ako mať "friend list" preplnený všemožným neznámym. Problém je v tom, že pri stovkách priateľoch v skutočnosti poznáme a raz za čas (nie raz za rok, častejšie) sa stretneme len s malým percentom. A keď vám začnú chodiť upozornenia na ich vekové postupy, všetko väčšinou ignorujeme alebo napíšeme to otrepané a strašné "vsetko naj".
Upozornenia o stránkach
Zdroj: screenshot
Nie všetci sú administrátormi Facebook stránky, no ak sa človek do tejto komunity zaradí, môže sa prichystať na nekonečné haldy oznámení o nových páčikoch, publikovaných naplánovaných príspevkoch, možnostiach reklamy, štatistikách a kadečo iné. Áno, pokiaľ beriete svoj výtvor smrteľne vážne, hodí sa to. Ale inak iba plané poplachy.
V tento deň...
Zdroj: screenshot
Funkcia ukazujúca na udalosti z rovnakého dňa, ktoré sa odohrali roky dozadu môže... nie, nemôže. Naozaj niekoho zaujíma, kedy komu potvrdil priateľstvo či kedy uverejnil takú a onakú fotografiu? Z Facebooku si mnohí robia denník, ale treba zachádzať až do podobných podrobností?
Kto ide na akú udalosť
Zdroj: twitter.com
Raz za čas vám príde aj notifikácia v podobnom znení. Ferko Mrkvička sa rozhodol zúčastniť zábavy v neďalekom klube alebo Martinka Horedolná sa chystá na pochod proti cirkusom. Vy s danými akciami samozrejme nič nemáte, tak mávnete rukou. Ale keď vám podobné veci budú vyskakovať každý deň... Na nervy.
Tipy a triky
Zdroj: twitter.com
V poslednom čase sa rovno na karte domov začali objavovať náhodné pomôcky snažiace sa používateľom vysvetliť zopár záležitostí, no je škoda, že ide o úplne banality. Napríklad čo sa stane, ak si niekoho odstránite z priateľov. No čo?