Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 28. 2. 2020 meniny má Zlatica

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Seriály
8
Miroslav K.
24. december 2016, 11:56
Čas čítania: 6:16

7. séria Game of Thrones bude zatiaľ tou najepickejšou. Aké informácie o osude postáv a veľkolepých bitkách unikli?

Mnohé úniky, tona fotografií kolujúca internetom, fámy a výplody fanúšikov. Čo je pravda sa dozvieme až počas premiéry, no všetko podstatné sme pre vás zhrnuli v článku.

Miroslav K.
24. december 2016, 11:56
Čas čítania: 6:16
7. séria Game of Thrones bude zatiaľ tou najepickejšou. Aké informácie o osude postáv a veľkolepých bitkách unikli?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
8
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Šiesta séria Game of Thrones skončila už v júni a odvtedy je drvivá väčšina fanúšikov v očakávaní, čo prinesie tá siedma. Tí knižní už prestali dúfať v oznámenie vydania Winds of Winter a pomaly sa skôr začínajú modliť, aby 68-ročný George R.R. Martin vôbec stihol svoj epos o Západozemi napísať do svojej smrti (okrem tejto knihy ho čaká ešte Dream of Spring). Seriál sa už ale uberá svojou vlastnou cestou, do jeho konca nás čaká už len 13 častí (konkrétne sedem pre 7. sériu a šesť pre poslednú ôsmu), pričom už určite viete, že tej najbližšej sa nedočkáme v klasickom termíne, ale o pár mesiacov neskôr. Dôvod je jasný: zima konečne dorazila. Celú Západozem tak čoskoro pokryje vrstva snehu, čo znamená, že tvorcovia potrebujú nakrúcať omnoho viac scén so snehom v chladnejších častiach krajín. Kde sneh ale nie je a nikdy nebude, musia doviezť umelý, prípadne ho dorobiť digitálne. Rozhodli sme sa pre vás prichystať veľký článok o pripravovanej nadchádzajúcej sérii, no snáď vám asi ani nemusíme hovoriť, že v ňom nájdete niekoľko desiatok spoilerov (niektorých síce možno ešte neoverených, no môžu sa ukázať ako pravdivé), takže pokiaľ patríte k skupine fanúšikov, ktorí poctivo čakajú a nechcú si pokaziť zážitok, OKAMŽITE tento článok opusťte a radšej si prečítajte náš rozhovor s Hodorom na tomto odkaze. 

 

7. séria Game of Thrones bude zatiaľ tou najepickejšou. Aké informácie o osude postáv a veľkolepých bitkách unikli?

 

Na začiatok začneme informáciou, že siedma séria by mala priniesť doposiaľ najväčšiu stredovekú bitku nielen seriálu, ale pravdepodobne aj celej televíznej produkcie. Latka je nastavená skutočne vysoko, o čo sa vo veľkej miere postaral režisér posledných dvoch častí minulej série, Miguel Sapochnik. Ten však tentokrát nebude režírovať ani jeden diel. Aká bitka by teda mala prekonať Battle of Bastards? Pokiaľ Gamesradar disponuje správnym zdrojom, tak nás čaká stret Severu, Tyrellovcov a Lannisterovcov. Nepochybne bude v hre veľa frakcií, možno dokonca všetci veľkí hráči. Potvrdiť to nemôžeme, ale reč je o 500 komparzistoch a rovno 100 koňoch, pričom jedným z koordinátorov je aj Vlado Furdík (ej kej ej Night King, no to v tomto prípade nehrá žiadnu rolu). Komparz sa rovná tomu z Battle of the Bastards (počty vojakov sa vždy môžu navýšiť pomocou CGI), no koňov je o rovných 30 viac, takže môžeme čakať slušný nájazd. Tieto dohady potvrdzujú aj tieto fotografie, pričom na fotke (nižšie) s Jaimem (Nikolaj Coster-Waldau) a Bronnom (Jerome Flynn) môžeme vidieť jeden malý, no skutočne zaujímavý detail. Pokiaľ vám padol do očí meč, máte bod. Ide o meč jeho mŕtveho syna Joffreyho.

 

7. séria Game of Thrones bude zatiaľ tou najepickejšou. Aké informácie o osude postáv a veľkolepých bitkách unikli?

 

Čo sa obsadenia nových a staronových postáv týka, skutočne máme o kom hovoriť. Dlho nebol pre siedmu sériu potvrdený Iain Glen, herec stvárňujúci Joraha Friendzone Mormonta. Ten je momentálne nakazený chorobou, ktorá z neho urobí kamenného muža. Jeho láska a chorobná lojálnosť k Daenerys ho však prinúti konať a hľadať liek na túto zákernú chorobu. Odpoveď na to, či sa mu ho podarí nájsť, aby potom mohol stáť po jej boku v Kráľovom prístavisku by sme sa teda mali skutočne dozvedieť v siedmej sérii. Ďalšou, nemenej zaujímavou postavou, ktorej herca bolo možné vidieť v Belfaste, je Gendry v podaní Joa Dempsieho. Posledný žijúci bastard kráľa Roberta Baratheona vyplával v tretej sérii na more za pomoci Davosa, keďže Melisandre chcela využiť jeho krv na mágiu. Momentálne ide o jediného žijúceho právoplatného následníka trónu, takže všetci s napätím očakávame, kam ho vlny odniesli. Dúfame len, že jeho absencia bude rozumne vysvetlená, pretože inak musí mať chalanisko ruky z veslovania ako najväčší sypač v petržalskom fitku. K celkovému osadenstvu sa pridá aj Jim Broadbent, držiteľ Oscara, ktorého si mladšia generácia spája s postavou profesora Horaca Slughorna (v češtine úplne nepochopiteľne preložený ako Křiklan). Producenti ešte nechcú nič o jeho postave prezrádzať, no internetové diskusie sú v plnom prúde. My sa najviac stotožňujeme s teóriou, že tento anglický herec by mohol stvárniť jedného z majstrov v Citadele, ak nie aj toho najvyššieho. Ide o miesto, na ktoré prišiel Sam spolu s Gilly na konci série.

 

7. séria Game of Thrones bude zatiaľ tou najepickejšou. Aké informácie o osude postáv a veľkolepých bitkách unikli?

 

Takisto sa šušká, že došlo k preobsadeniu postavy Dickona Tarlyho, Samovho brata, ktorého prvotne stvárnil herec Freddie Stroma. Pre nešpecifikované dôvody by sa mal postavy ujať Tom Hopper (MerlinBlack Sails). Najväčším prekvapením ale určite bolo oznámenie obsadenia bojovníka UFC, Conora McGregora. Ten stelesní postavu piráta vo flotile Eurona Greyjoya a vlastne by nám vôbec nevadil pästný súboj s The Mountain-om. Aj keď úprimne by sme skôr privítali bratovražedný súboj Cleganeovcov.  Aby toho nebolo málo, v Belfaste sa na malú chvíľu objavil aj Jason Momoa, ktorý na začiatku seriálu hral postavu Khala Droga. Nikto nevie povedať, či len išiel pozrieť starých známych, alebo aj nakrútil nejakú flashbackovú scénu s Daenerys.

 

Čo sa režisérov týka, 1. a 7. diel má na starosti Jeremy Podeswa, ktorý sa postaral o epizódu Unbent, Unbowed, Unbroken z piatej série (ide presne o „tú“ epizódu so Sansou) a The Red Woman zo série šiestej. Okrem toho na režisérskej stoličke sedel pri televíznych projektoch ako Six Feet Under, Dexter, True Blood, American Horror Story a The Walking Dead. Druhú a tretiu epizódu nakrúti Mark Mylod. Taktiež nejde o žiadneho nováčika, postaral sa o High Sparrow a The Sons of the Harpy (5. séria) a No One zo série šiestej. 4. a 5. diel siedmej série bude v rukách nováčika Game of Thrones, Matta Shakmana. Skúsenosti má z projektov ako House, Brothers and Sisters, Mad Men, Six Feet Under, Fargo, The Good Wife. Držíme mu palce, aby všetko vyšlo podľa predstáv. Ostáva nám šiesta epizóda a k nej patrí meno Alan Taylor. Presne tak, režisér Thor: The Dark World a Terminator: Genysis. My vieme, že to nie je moc povzbudivé, no spomeňme, že režíroval 9. a 10. diel úvodnej série.

 

7. séria Game of Thrones bude zatiaľ tou najepickejšou. Aké informácie o osude postáv a veľkolepých bitkách unikli?

 

Prechádzame ale do vôd tak temných spoilerov, že už si sám začínam uvedomovať, že som na úkor tohoto článku prišiel o mnoho prekvapení. Raz to prísť muselo a príde to už teraz. Dany a Jon sa definitívne stretnú, čo potvrdzuje táto fotografia. Môžeme len dedukovať, ako ich stretnutie dopadne, no pre fanúšikov pôjde určite o nesmierne silný moment celého seriálu, pretože Ľad a Oheň si konečne podajú ruky. Jon by sa mal ale okrem iných stretnúť aj s Theonom ej kej ej fackovacím panákom celého seriálu a vraj to tiež nebude len tak bez krvi. Čo ale vedenie HBO pravdepodobne nepotešilo najviac je fakt , že sa na internet dostal obsah všetkých epizód, ktoré prezrádzajú viac, ako by bolo vhodné. O riadok nižšie vám ich postupne rozpíšeme, opäť dodám, že čítanie je na vlastné riziko.

 

7. séria Game of Thrones bude zatiaľ tou najepickejšou. Aké informácie o osude postáv a veľkolepých bitkách unikli?

 • 1. epizóda - Whitewalker pochodujú k Múru. Bran ním prechádza a stretáva sa s Eddom. Sansa chce zobrať zem tým, ktorí Jona zradili a venovať ju práve tým, ktorí mu pomohli. To Jon odmieta, pretože nechce, aby synovia platili za chyby otcov. To nepoteší ani Sansu, ani Lyannu Mormont, no Jon tým dáva najavo, že nebude vládnuť Severu tak, ako jeho predchodcovia. Na konci epizódy Daenerys zakotví na Dragonstone. 
 • 2. epizóda - Daenerys predvoláva všetkých lordov Západozeme. Jon s Davosom sa rozhodnú ísť, nakoľko potrebujú dračie sklo z Dragonstone. Velením na Zimohrade je poverená Sansa a s ňou tu až do konca sezóny zostáva aj Duch. 
 • 3. epizóda - Jon a Davos dorazia do cieľa. Dothrakovia im zabavujú loď a na pláži sa stretávajú s Tyrionom. Ten ich zavedie za Dany. Tu sa konečne zoznamujú a Matka drakov chce, aby Jon pokľakol, čo rázne odmieta a hovorí o temnej hrozbe v podobe chodcov. Ona mu neverí, no prihovára sa aj Tyrion, ktorý sa Jona zastáva a tvrdí, že nie je blázon. Davos sa snaží spomenúť Jonove zmŕtvychvstanie, no ten to nepovažuje za dôležité. Dany začne Jona okamžite rešpektovať. Bran prichádza na Zimohrad, Meera sa vracia domov. 
 • 4. epizóda - Arya prichádza na Zimohrad.
 • 5. epizóda - Sam a Gilly s dieťaťom opúšťajú Staré mesto a smerujú na Zimohrad. Jorah sa na Dragonstone opäť stretáva s Daenerys. Jon sa vďaka havranovi dozvedá, že jeho súrodenci sú na Zimohrade. Jaime, Bronn, Tyrion a Davos majú tajnú schôdzku, kde ich Tyrion presviedča, aby sa s Dany vzdali, čo jeho brat neberie do úvahy. Davos objavuje v Kráľovom prístavisku Gendryho, ktorý si privyrába ako výrobca zbraní. 
 • 6. epizóda - Skupinka v zložení Jon, Hound, Berik, Thoros, Tormund, Jorah a Gendry sa na lodi vydáva na Východnú hliadku, pričom sa im podarí zajať nemŕtveho. Hneď na to sú ale napadnutí armádou Nočného kráľa (Furďo hell yea) vrátane nemŕtveho ľadového medveďa, ktorý zabije Thorosa. Sú obkľúčení na ostrove u zamrznutého jazera, keď prilieta Daenerys s drakmi a väčšinu z nich odnáša do bezpečia. Jon ale zostáva a už je skoro mŕtvy, keď ho zachraňuje Benjen a na koni ho posiela do bezpečia. Ako sa polomŕtvy Jon obzrie smerom na bojisko, vidí, ako jeho strýka obklopila halda walkerov. Viserion, jeden z drakov,  umiera a povstáva ako sluha Nočného kráľa.
 • 7. epizóda - Sansa odsudzuje Malíčka k smrti, čo Arya s radosťou vykoná. Cersei sa prebúdza v krvavej posteli - potratila. Sam a Bran dajú dokopy pravdu o Jonovom dedičstve. Je Targaryen a jeho meno je Aegon. Jon sa na lodi prvýkrát vyspí s Daenerys. Na konci epizódy je zničený Múr, Nočný kráľ naň útočí s Viserionom, ktorý teraz chrlí modrý oheň. 

7. séria Game of Thrones bude zatiaľ tou najepickejšou. Aké informácie o osude postáv a veľkolepých bitkách unikli?

 

Mnohé postavy, ktoré s nami boli naozaj dlho teda definitívne umrú, no stále sa naskytajú otázky ohľadom tehotenstva Sansy a Hodorovho zmŕtvychvstania. Mne osobne by rozhodne záber naňho niekde pri padajúcom Múre vyvolal poriadne zimomriavky. Sme si vedomí, že nás pravdepodobne momentálne nenávidíte za to, čo ste sa dočítali, no nezabúdajte, že my sme vás varovali! Čo si o tom všetkom myslíte? Aký je váš názor? Tešíte sa na siedmu sériu? Diskusia je len a len vaša.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
331
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.