Milióny študentov by bez nej boli stratené.
Je jedno, koľkokrát ti ľudia povedia, že je nedôveryhodná. Je jedno, že ti učiteľ dá projekt, a zároveň zdôrazní, že ju nemôžeš použiť. Je jedno, aké výsledky ti vyhodil vyhľadávač, vždy hľadáš najprv ju. Reč je samozrejme o Wikipedii, ktorú väčšina, predovšetkým študentov, vníma ako maximálne dokonalú vec. Je samozrejmé, že Wikipedia so sebou prináša nesporné množstvo výhod - obrovský portál ľahko dostupných a pritom podrobných informácií, spoluprácu odborníkov s bežnými ľuďmi či skrátka to, že je zadarmo. Zlých stránok je však podstatne menej - v podstate okrem častých rečí "môže ju upravovať hocikto, nahádzať sa tam dá plno blbostí" sa toho veľa nenájde. Nedávno sa Wikipedia dostala pod drobnohľad tímu profesora Greensteina z Harvardu, ten okrem nekonečného množstva hodnotných vedomostí vyzdvihuje aj menej zjavnú, psychologickú stránku.
Sám bol svedkom rôznych "bitiek" v históriach úprav - či už išlo o používanie A.D. alebo B.C. pri letopočtoch alebo či je Nelly Furtado pôvodom len Portugalka, alebo aj sčasti Nemka. V týchto prípadoch sa viedli doslova niekoľkomesačné boje, kde členovia boli schopní aj dvakrát za deň sa vrátiť a prepísať to po svojom oponentovi. V konečnom dôsledku sa však zmierili a podľa Greensteina to okrem pocitu uspokojenia prináša aj zábavu. Navyše sa môžeš podeliť s vlastným výskumom a napísať o čom chceš - a reálne si to niekto prečíta, akokoľvek zvláštna téma to bude. Profesor tiež spomína slušné a distingvované diskusie - aj pri bitke o pôvod Nelly Furtado si všetci účastníci zachovali chladnú hlavu a uspokojili sa maximálne s výkričníkom. Dôvodom je vraj predovšetkým verejný záznam. Nikto nechce stratiť svoju reputáciu na Wikipedii.
Wikipiedia je aktuálne piatou najnavštevovanejšou stránkou na svete, za august sa môže pochváliť ôsmimi miliardami zobrazení. Na tej anglickej je neuveriteľných a šokujúcich 5,2 milióna článkov a každý mesiac ich asi 21 000 pribudne. Čiže dnes 700. Obrovské.