Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 2. 4. 2020 meniny má Zita

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Web
2
Marek R.
25. september 2016, 17:38
Čas čítania: 5:44

TOP 10 najlepšie hodnotených článkov na Refresheri za posledných sedem dní (38. týždeň)

Sme šťastní, že radi čítate mnohé naše články.

Marek R.
25. september 2016, 17:38
Čas čítania: 5:44
TOP 10 najlepšie hodnotených článkov na Refresheri za posledných sedem dní (38. týždeň)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Refresher sa za tie roky svojej existencie postupne vyvíjal, rozširoval sa o nové kategórie, nových redaktorov, vznikla aj česká verzia stránky a vlastný obsah sa neustále zvyšoval. Aj preto sme zaviedli možnosť hodnotenia článkov, aby sme mohli dostať feedback od ľudí, pre ktorých to celé robíme a aby sme teda vedeli, čo vás zaujíma najviac a akým smerom by sme sa mali uberať. Aj preto sme sa rozhodli vám každý týždeň ponúknuť výber desiatich článkov, ktoré vás za posledné obdobie zaujali najviac a ak vám nejaký ušiel, môžete túto chybu teraz napraviť.

 

Ako budete môcť vidieť, váš feedback je naozaj podstatný a dve kliknutia (lajk + hodnotenie) vám naozaj nezaberú veľa času a týmto činom akurát tak dodáte redaktorom motiváciu. Až 4 z 10 článkov z dnešného výberu je autorských, na ktorých si dali redaktori záležať a takáto jednoduchá odmena v podobe hodnotenia im dodá sily, aby vo svojej práci pokračovali.

 

 

 

Demitra, Hossa či Chára. Kanadská televízia pripravila dokument o hráčoch z najhokejovejšieho mesta na Slovensku

Najlepší hodnotený článok za posledný týždeň sa týka našich najväčších hokejových hviezd. Mesto Trenčín môžeme pokojne označiť za najhokejovejšie mesto na Slovensku, keď do sveta vypustilo mnoho hráčov, ktorí sa tam nielen presadili, ale aj navždy zapísali do histórie. Veď napríklad len Stanley Cup sa ocitol v tomto meste za posledné roky nespočetne veľakrát, keďže Trenčín vychoval Hossu, Gáboríka či Cháru, ktorých tímom sa v poslednom období nesmierne darí.

 

Títo traja dokonca bývajú na rovnakej ulici, čo je pravdepodobne z pohľadu ziskov Stanley Cupu svetový unikát (SC sa dostal do Trenčína 5-krát za sedem rokov). A toto nemohlo ujsť kanadskej televízii sportsnet, ktorá sa vybrala na Slovensko a rozhodla sa zdokumentovať tento nevídaný úspech Trenčína. 

 

 

 

Slovenský umelec tvorí dychvyrážajúce graffiti, do jeho portfólia patrí aj bowlingová hala

Na Refresheri zvykneme promovať mnoho talentovaných ľudí z našich končín, a preto nesmierne poteší, keď vás niekto takýto zaujme. Už čoraz viac ľudí prichádza na to, že otrasné tagy na budovách, kde sa len autor podpíše a má hotovo, sa za umenie nedajú považovať ani pri najlepšej vôli, graffiti však má aj peknú stránku. Práve tou sa snaží preraziť 26-ročný košický umelec vystupujúci pod pseudonymom Grint, ktorého diela naozaj stoja za zmienku a obdiv. Ulice svojho mesta začal ozvláštňovať už v pätnástich, odvtedy sa jeho maľby dostali aj do reklamných spotov.

 

"Vo voľnom čase sa venujem tzv. 'plastike', teda 3D tvorbe. Snažím sa objektom a písmenám vdýchnuť tvar."

 

TOP 10 najlepšie hodnotených článkov na Refresheri za posledných sedem dní (38. týždeň)

 

 

 

Z modernej škôlky v Banskej Štiavnici deti nechcú chodiť domov. Dôvod? Je jednoducho úžasná

Teraz, keď už sme mnohí dospelí, spomíname na časy zo škôlky len a len príjemne, no ešte lepšie spomienky na tú svoju škôlku budú mať deťúrence z Banskej Štiavnice. Pán menom Ing. arch. Richard Murgaš urobil svojou prácou na prestavbe škôlky v Banskej Štiavnici radosť nie len samotným deťom, ale určite aj rodičom, ktorí majú určite dobrý pocit z toho, v akom prostredí ich milované deti rastú a učia sa prvé dôležité veci. A to je určite jeden z hlavných dôvodov, prečo sú súkromné zariadenia tak často uprednostňované. Vráťme sa ale radšej rýchlo naspäť na adresu: Poľovnícka ulica 3/B, kde sa Materská škola Guliver nachádza. Úžasný objekt, z ktorého sa malým ratolestiam nechce príliš odchádzať, sa rozprestiera na pozemku s výmerou vyše 3700 metrov štvorcových, pričom zastavaná plocha činí presne 581,78 m² a podlažná až 879,58. Oveľa viac však povedia samotné fotografie. 

 

TOP 10 najlepšie hodnotených článkov na Refresheri za posledných sedem dní (38. týždeň)

 

 

 

Šaka Zulu: Čierny Napoleon, ktorý vďaka svojej vojenskej genialite vytvoril najobávanejšiu mocnosť na africkom kontinente

Nebol by to týždeň najlepšie hodnotených článkov, keby sa v ňom aspoň raz neobjavil obľúbený redaktor Daimyo. Jeho najlepší článok minulého týždňa sa zameral na Šaka Zulu. Náčelník malého afrického kmeňa Zuluov pochádzal z oblasti juhovýchodnej Afriky a už odmalička bol vystavený neľahkým podmienkam. Obklopovala ho krutosť a vraždenie, čo spôsobilo, že rovnaké praktiky neskôr vnášal aj do svojich vodcovských metód. Násilím vybudované posty najvyššieho sudcu, zákonodarcu, vojenského veliteľa ako aj duchovného vodcu z neho urobili jedného z najveľkolepejších vojenských náčelníkov nielen v histórii Afriky, ale aj v histórii celého sveta.

 

TOP 10 najlepšie hodnotených článkov na Refresheri za posledných sedem dní (38. týždeň)

 

 

 

Za polstoročie sa v Chris Sizemoreovej vystriedalo cez 20 osobností. Dôvodom bola silná psychická porucha

Jedna bola energiou nabitá extrovertka, druhá do seba utiahnutá introvertka. Ďalšia vedela jazdiť na aute, druhá šiť, tretia maľovať. Chris Sizemoreová trpela závažnou disociačnou poruchou osobnosti vo veľmi extrémnom rozsahu. Narodila sa v roku 1927 v Južnej Karolíne a už odmalička pociťovala, že je iná ako ostatné deti. V škole ju učitelia skúšali z učiva, ktoré nepoznala. Presvedčivo tvrdila, že v ten deň chýbala, no zápisy o dochádzke v triednej knihe nasvedčovali niečo iné. Učitelia aj spolužiaci ju označovali za chorobnú klamárku. Viac o zaujímavom živote Chris Sizemoreovej  v článku.

 

TOP 10 najlepšie hodnotených článkov na Refresheri za posledných sedem dní (38. týždeň)

 

 

 

Mark Zuckerberg chce vyliečiť všetky známe choroby a do svojho plánu investuje 3 miliardy dolárov

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chan pri narodení ich dcéry Max vyhlásili, že postupne rozdajú až 99 percent svojho majetku z akcií Facebooku a všetko pôjde na dobročinné účely. Od minulého decembra prešlo už desať mesiacov a Mark pokračoval v charitatívnej činnosti, lenže pred pár hodinami oznámil, kam nasmeruje spoločne s manželkou ďalší obrovský balík peňazí.

 

Až 3 miliardy dolárov počas poputujú počas nasledujúcich 10 rokov medzi tímy najlepších špecialistov a odborníkov v jednotlivých oblastiach medicíny a jej príbuzných vied. Vyčlenené peniaze budú slúžiť na to, aby špecialisti analyzovali, experimentovali a nakoniec aj vynašli lieky či úplne vyhubili najčastejšie choroby ako rakovina, rôzne infekcie, choroby postihujúce srdce, ale aj neurologické diagnózy.

 

 

 

Humorný skeč ázijských stolnotenisových majstrov budeš sledovať s otvorenými ústami a ešte ťa aj zahreje pri srdci

Stolný tenis patrí medzi športové disciplíny, v ktorých dominujú najmä hráči a mužstvá z ázijského kontinentu, ale nie vždy musí ísť o súťaženie a víťazstvo. Vtipné video z kanálu Takkyuu Geinin preto obsahuje kopu fascinujúcich stolnotenisových trikov v rôznych ľahších aj ťažších podmienkach a akoby toho nebolo dosť, chlapíci z hrania ping pongu zostrihali humornú kompiláciu toho, ako to vyzerá v živote zanieteného hráča. Spočiatku ťa budú hypnotizovať najmä samotné triky, lenže ku koncu sa to začne zvrhávať a dovolíme si tvrdiť, že posledná scéna s mužom a ženou nám na tvárach vyčarila velikánskych úsmev a keby sa na jej mieste nachádzala akákoľvek iná slečna, určite by sa začala vnútorne roztápať od toľkej romantiky.     

 

 

 

William Haast byl uštknut jedovatými hady více než 170krát, píchal si do těla injekce jedu a dožil se 100 let

Meno Bill Haast bude pre mnohých pravdepodobne celkom neznáme, no život tohto muža je plný zaujímavostí a kurióznych udalostí, vďaka ktorým sa jeho príbeh zapíše človeku poriadne tučným písmom na dlhú dobu do pamäti. Tieto príhody sú hlavne spojené s jeho celoživotnou vášňou - chovom hadov a prácou s jedom zástupcov aj tých najnebezpečnejších druhov, ktoré choval vo svojej vedeckej inštitúcii Miami Serpentarium špecializujúcej sa na extrahovanie hadieho jedu za účeľom lekárskeho využitia. Jed sa ocitol v Billovom tele mnohokrát, a to doborovoľne, no celý pozoruhodný príbeh sa už dozvieš v samotnom článku.

 

 

 

 

Ikonické kombi do terénu od Volva je tu opäť. Volá sa V90 Cross Country a má pozoruhodné vlastnosti

Veľké kombi s terénnymi prvkami, to je vozidlo, ktoré proste v portfóliu Volvo nemôže chýbať, ide totiž odjakživa o jeden z najdôležitejších, ale aj najobľúbenejších modelov severskej značky vôbec. Dlhé roky túto kategóriu zastupovala tradičná XC70-ka, Švédi sa však medzigeneračne rozhodli zmeniť názov v duchu avizovaných zmien označení modelov, a tak písmená XC ostanú poruke už len pravým SUV-čkam, zatiaľ čo upravené vozidlá kombi sa budú pýšiť dodatkom Cross Country. Výsledkom toho je tak úplne nové Volvo V90 Cross Country, ktoré, ako číselné označenie napovedá, vychádza z najväčšieho sedanu, respektíve kombíka a zastupuje tak tretí a zároveň posledný variant tejto automobilky v rámci vyššej strednej triedy.

 

TOP 10 najlepšie hodnotených článkov na Refresheri za posledných sedem dní (38. týždeň)

 

 

 

 

Jared Leto zosobní svetoznámeho umelca so slovenskými koreňmi, Andyho Warhola

Portál The Hollywood Reporter informuje, že sa vo svete filmu črtá poriadne zaujímavý projekt. Biografická snímka Warhol si totiž zoberie na paškál vodcovskú osobnosť umeleckého smeru pop art, ktorá má dokonca korene na severovýchode Slovenska. Nebude to prvý film, ktorý nám Warholov život priblíži, no tento vyzerá zaujímavo vďaka menám, ktoré sa k nemu pripojili. Andyho Warhola si zahrá Akadémiou ocenený Jared Leto(Suicide Squad, Dallas Buyers Club, Requiem for a Dream) a scenár zabezpečí ostrieľanýTerence Winter (The Wolf of Wall Street, Boardwalk Empire, The Sopranos). Režisér zatiaľ pri filme s označením „Warhol“ nefiguruje, no na produkcii sa bude podieľať Michael De Luca(American History X, The Social Network, Captain Phillips) a aj spomínaný Leto. Ešte pripomíname, že snímka bude založená na knihe z roku 1989, Warhol: The Biography odVictora Bockrisa. Čo poviete? Tešíte sa?

 

TOP 10 najlepšie hodnotených článkov na Refresheri za posledných sedem dní (38. týždeň)

 

 

Ešte na záver teda pripomínam, že pozitívne hodnotenie článkov sa naozaj oplatí a vďaka tomu vám týždeň čo týždeň prinesieme množstvo kvalitných článkov. Vám to zaberie sekundu, no redaktorov to motivuje na dlhú dobu. Ďakujeme!
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
36
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.