Český pretekár Roman Staněk zažil životný moment v belgickom Spa.
Roman Staněk, talentovaný český jazdec, dosiahol svoj doposiaľ najväčší úspech v kariére. V pretekoch Formuly 2 na ikonickom okruhu Circuit de Spa-Francorchamps v Belgicku sa mu podarilo obsadiť prvé miesto. Pôvodne však došiel do cieľa tretí, informujú tvnoviny.sk.
Už tretie miesto by pre pretekára znamenalo obrovský úspech, keďže ide o jeho prvé pódium. Napokon sa však mohol radovať ešte viac – rozhodcovia ho po penalizáciách súperov dodatočne vyhlásili za víťaza.
Staněk sa pritom už v kvalifikácii predviedol výborným výkonom, keď zajazdil tretí najrýchlejší čas. V samotných pretekoch sa držal medzi najlepšími a útočil aj na druhú priečku. Napokon dojazdil na treťom mieste, no po diskvalifikácii druhého Arvida Lindblada a penalizácii pre víťaza Alexa Dunneho sa posunul na úplný vrchol výsledkovej listiny.
Pre dvadsaťročného jazdca ide o historický moment, ktorý môže zásadne ovplyvniť jeho ďalšiu kariéru v motoristickom športe.