Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. augusta 2024 o 9:30
Čas čítania 5:37
Adriana Královičová

Melania Trump: Striktne popiera plastiky aj botox. S Trumpom sa zoznámila na večierku, na ktorom mal iné rande

Melania Trump: Striktne popiera plastiky aj botox. S Trumpom sa zoznámila na večierku, na ktorom mal iné rande
Zdroj: AP Photo/Evan Vucci
ZAUJÍMAVOSTI AMERIKA DONALD TRUMP OSOBNOSTI
Uložiť Uložené

Sama o sebe tvrdí, že keď sa presťahovala do New Yorku, odmietala chodiť na večierky. Jeden sa jej však stal osudným, keďže stretla Donalda Trumpa.

Melania Trump je bývalá modelka a podnikateľka, ktorá sa však najviac preslávila ako manželka 45. prezidenta Spojených štátov, Donalda Trumpa. Bola prvou dámou USA od januára 2017 do januára 2021. (Aktuálne Donald Trump opäť kandiduje v prezidentských voľbách.)

Tento titul jej priniesol niekoľko špeciálnych prvenstiev. Bola jedinou prvou dámou za takmer 200 rokov, ktorá sa narodila mimo USA, a jedinou prvou dámou, ktorej rodným jazykom nie je angličtina. Počas modelingu v Európe sa údajne naučila hovoriť šiestimi jazykmi.

Melania Trump sa však môže pochváliť prvenstvom aj v inom smere. Ako modelka totiž pózovala na titulných stránkach najznámejších módnych magazínov, pričom niektoré fotografie boli pomerne odvážne. V roku 2000 zdobila napríklad titulku sexy magazínu Sports Illustrated Swimsuit Issue. Rodáčka zo Slovinska má 54 rokov a mnohí jej nestarnúci výzor pripisujú plastickým operáciám a estetickým úpravám. Aj keď je o nej známe, že „ani brvou nepohne,“ botox a všetky úpravy striktne odmieta. Business Insider uvádza, že denne zje sedem rôznych druhov ovocia, čo prispieva k jej mladistvému vzhľadu.

V tomto článku si prečítaš:
  • Kedy a ako sa spoznala s Donaldom Trumpom.
  • Čo na ich vzťah hovoril jej otec.
  • Ako si ju pamätajú spolužiaci či módni fotografi.
  • Prečo popiera plastické a estetické úpravy.
  • Prečo zažalovala denník Daily Mail, ktorý nakoniec zaplatil pokutu 3 milióny dolárov.
melania trump, donald trump, usa
Zdroj: Wiki Commons

Z malého slovinského mesta do Ameriky

Melania Trump sa narodila 26. apríla 1970 v Slovinsku, ktoré bolo vtedy súčasťou komunistickej Juhoslávie, v malom mestečku Sevnica. Jej rodné meno je Melanija Knavs. Pochádza z obyčajnej pracujúcej rodiny bez prominentného zázemia. Jej matka Amalija pracovala v textilnej továrni, zatiaľ čo jej otec, Viktor Knavs, sa živil ako predajca áut a motocyklov. Melania vynikala svojím vzhľadom už od detstva, čo ju nakoniec priviedlo do sveta modelingu.
   

Ako mladá mala Melania ambíciu študovať dizajn a architektúru, a tak sa prihlásila na vysokú školu. Už v tom čase sa však venovala modelingu a štúdium musela prerušiť. Odišla do zahraničia, aby odštartovala svoju kariéru naplno. Prvou destináciou bolo Miláno, nasledoval Paríž, až sa nakoniec z komunistickej Juhoslávie dostala do Ameriky.

Odporúčané
Benny Blanco zložil piesne pre Justina Biebera aj Rihannu. Medzi jeho desiatky number one hitov patrí aj California Gurls Benny Blanco zložil piesne pre Justina Biebera aj Rihannu. Medzi jeho desiatky number one hitov patrí aj California Gurls 11. apríla 2025 o 15:00

Ako modelke sa Melanii veľmi darilo. Objavovala sa v televíznych reklamách, módnych časopisoch aj na billboardoch. Do USA prišla v 90. rokoch, kde pokračovala vo svojej modelingovej kariére. Jej spolužiaci a fotografi si ju pamätajú ako krásnu mladú ženu, ktorá v škole často čelila závisti.
 

Pridaj sa do klubu REFRESHER+
Základné
5 €
Účtuje sa raz za 4 týždne
1,25 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Menej reklám
150 kreditov každé 4 týždne na nákup benefitov
Ročné - 17 %
60 € 50 €
Účtuje sa raz za rok
0,96 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Úplne bez reklám
2 000 kreditov ihneď na nákup benefitov
Zdieľanie článkov kamošom
Všetky možnosti predplatného Mám zľavový kód
Dokončením súhlasím s pravidlami a podmienkami portálu Refresher.
Pridaj sa do klubu REFRESHER+

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Kedy a ako sa zoznámila s Donaldom Trumpom.
  • Aké najväčšie bizarné prešľapy ju sprevádzajú.
  • Prečo zažalovala denník Daily Mail, ktorý nakoniec zaplatil pokutu 3 milióny dolárov.
Dočítať článok
Máš už predplatné?
Prihlásiť sa
Dočítať článok
Poslať sms
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 164853 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Odomknúť cez SMS
Tento článok
Poslať sms Ako to funguje?
Všetky články na mesiac
🤩 Len 1,50€ navyše
POSLAŤ SMS Ako to funguje?
Po odomknutí získaš
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Napr.: 50 % zľava na týždňový jedálniček od EASYDIET , 1+1 pizza zdarma v Gatto Matto alebo Pizza v Oggi ZDARMA
Zobraziť všetky (26)
Domov
Zdieľať
Diskusia