Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. mája 2024, 12:06
Čas čítania 1:08
Radka Klučárová

Ego prerušil koncert a začal kričať chorál trnavských ultras. „Belasý žid,“ skandovali prítomní. Slovanisti sa mu teraz vyhrážajú

HUDBA EGO SPRÁVY ZO SVETA TRNAVA
Uložiť Uložené

„Rozkopal som slovanistu,“ spieval dav na Egov popud v trnavskom amfiteátri.

Ego prerušil koncert v trnavskom amfiteátrii a zaspieval jeden z obľúbených chorálov fanúšikov futbalového klubu Spartak Trnava. Niektorých prítomných síce potešil a vyburcoval k spevu, no zakrátko sa ozvali aj tí, proti ktorým je namierený.

Raper z Piešťan uprostred koncertu DJ-ovi naznačil, aby stíšil hudbu, a začal kričať slová, ktoré sú známe predovšetkým trnavským ultras. „Rozkopal som,“ začal Ego a už po prvých dvoch slovách sa k nemu pridal trnavský dav ľudí v hľadisku. „... slovanistu, hneď mi je lepší. Po hlave som mu poskákal, ešte je teplý. Šecky kosti som mu dolámal, brucho som mu nožom rozpáral, šak to bol len slovanista a belasý žid,“ dokončili chorál prítomní fanúšikovia, ktorí ho majú vo svojom repertoári už niekoľko rokov.

Na vystúpenie zareagovali aj najväčší rivali Spartaka Trnava – fanúšikovia bratislavského Slovanu. Ultras Slovan na svojom instagramovom profile video zdieľali s opisom „Ego, prajeme ti veľa šťastia na tvojich vystúpeniach v BA“ a k zdieľanému príbehu pridali aj #SK**VYSYN.

Odporúčané
Ego sa vyjadril k svojmu trnavského koncertu, na ktorom fanúšikovia skandovali antisemitskú hymnu. Žiada o zmenu poslednej vety Ego sa vyjadril k svojmu trnavského koncertu, na ktorom fanúšikovia skandovali antisemitskú hymnu. Žiada o zmenu poslednej vety 9. mája 2024, 15:30

Vulgárne a výhražné komentáre sa začali objavovať aj pod poslednými príspevkami rapera, v ktorých mu pohoršení slovanisti odkazujú, že sa na neho tešia v Bratislave.

Výhražné komentáre pod posledným Egovým príspevkom.
Výhražné komentáre pod posledným Egovým príspevkom. Zdroj: Instagram/@egoemo

„Reagujem na video z koncertu z Trnavy. Prečo robíte rozbroje? Takto vyzerá moderná hudobná slovenská scéna? Rozdeľovať takú malú krajinu, akou je Slovensko? Burcovať ľudí k nenávistným gestám a agresívnemu správaniu? Takto chcete byť zaujímavý? Pokiaľ je toto vaša vizitka, môžete sa hanbiť. Boli tam aj deti, pre ktoré by ste mali ísť príkladom,“ napísal sklamaný fanúšik, podľa ktorého vulgárne a extrémistické heslá prekročili hranicu.

Odporúčané
Egovi museli po vyhrážkach od slovanistov zrušiť koncert v Bratislave. Honorár z akcie v Trnave chce použiť na dobrú vec Egovi museli po vyhrážkach od slovanistov zrušiť koncert v Bratislave. Honorár z akcie v Trnave chce použiť na dobrú vec 10. mája 2024, 10:12

Aj keď sú podobné prejavy na slovenských futbalových štadiónoch bežné, extrémistické heslá, ktoré podnecujú nenávisť k určitým skupinám obyvateľov a vyzývajú na násilie, môžu veľmi ľahko prerásť aj do života a správania ľudí mimo tribún. Zvlášť nebezpečne môžu ovplyvniť prítomných detských divákov.

ultras slovan, ego, spartak, trnava
Zdroj: @ultrasslovan_official (Instagram)
Späť
Zdieľať
Diskusia