Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. apríla 2024 o 18:28
Čas čítania 1:02
Karolína Uličná

Kanye West čelí vážnym obvineniam. Študentom svojej školy chcel údajne oholiť hlavy a zatvoriť ich do klietky

Kanye West čelí vážnym obvineniam. Študentom svojej školy chcel údajne oholiť hlavy a zatvoriť ich do klietky
Zdroj: Getty Images/Rich Fury/VF20
HUDBA KANYE WEST RAP
Uložiť Uložené

Zamestnanci raperovej súkromnej školy Donda Academy sa sťažovali na zlé pracovné podmienky a fyzicky náročné úlohy. Trpeli aj študenti.

Bývalý zamestnanec súkromnej kresťanskej školy s názvom Donda Academy podal žalobu na svojho zamestnávateľa, ktorým bol raper Ye, predtým známy ako Kanye West. Obvinil ho zo šírenia antisemitizmu, diskriminácie, nepriateľského pracovného prostredia či nebezpečných pracovných podmienok, informuje Los Angeles Times.

Trevor Phillips, ktorý predtým pracoval aj pre módnu značku Yeezy, podal v utorok 2. apríla žalobu, v ktorej uviedol, že na pracovisku trpel. Raperovo správanie prirovnal k Adolfovi Hitlerovi po tom, čo vyšlo na povrch, že chcel študentom oholiť hlavy a zatvárať ich do klietok. V žalobe sa uvádzajú aj údajné vyhrážky fyzickým násilím, nevhodné sexuálne správanie a komentáre namierené proti LGBTQ skupine.

Súkromná škola určená pre predškolákov a dospievajúce deti, kde Trevor pracoval, sa nachádza v Kalifornii a funguje od roku 2022. Zvláštne je aj to, že škola nie je akreditovaná a za dva roky fungovania má na Googli len dve recenzie s hodnotením tromi hviezdičkami. 

Donda Academy
Zdroj: Google

Trevor tvrdí, že zamestnancom školy dával raper nebezpečné úlohy, ktoré nemali napísané v zmluvách, ako napríklad elektrické práce a rôzne renovácie na budove. Kanye sa správal bizarne aj v kancelárii medzi kolegami, kde údajne zamestnancom ukazoval aj nevyžiadané nahé fotografie jeho sexuálnych partneriek. 

Odporúčané
REFRESHNI SI PLAYLIST: perfektné novinky si pripravili Kid Cudi, Rich The Kid s Kanyem Westom aj WEN a Nuri REFRESHNI SI PLAYLIST: perfektné novinky si pripravili Kid Cudi, Rich The Kid s Kanyem Westom aj WEN a Nuri 19. júla 2024 o 13:30

„Dúfame, že podaním tejto žaloby sú výpovede poškodeného klienta potvrdené a že slávny umelec pán West chápe, že jeho posolstvá a láska k Hitlerovi nemajú na svete miesto,“ odkazuje právnik bývalého zamestnanca Donda Academy. Phillips požaduje odškodné 35 000 dolárov. 

Trevor nie je prvým učiteľom, ktorému prekážali neseriózne podmienky v práci. V apríli minulého roka podali dvaja bývalí učitelia žalobu, v ktorej tvrdili, že boli neprávom prepustení z Donda Academy.

Donda Academy
Zdroj: Google Maps/@Kat Atonik
Domov
Zdieľať
Diskusia