Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. augusta 2023, 12:51
Čas čítania 0:28
Dominik Vetrák

Japonci sa búria proti meme Barbenheimer a štúdiu Warner Bros. S reklamou na Oppenheimera ich urazili

Japonci sa búria proti meme Barbenheimer a štúdiu Warner Bros. S reklamou na Oppenheimera ich urazili
Zdroj: Warner Bros. Universal
FILMY A SERIÁLY BARBIE OPPENHEIMER
Uložiť Uložené

Na sociálnych sieťach štúdia Warner Bros. sa objavil problémový príspevok zľahčujúci povahu atómovej bomby.

Mnohí Japonci sú z meme Barbenheimer znepokojení. Podľa nich nie je vhodné spájať serióznu diskusiu o atómovej bombe a jej účinkoch v druhej svetovej vojne s komédiou snímky Barbie. Film Oppenheimer s najvyššou pravdepodobnosťou v japonských kinách ani nebude. 

Odporúčané
KOMENTÁR: Zaklínač je fantasy z teleshoppingu. Zbohom, Geralt, zbohom, Henry Cavill, zbohom, Witcher od Netflixu KOMENTÁR: Zaklínač je fantasy z teleshoppingu. Zbohom, Geralt, zbohom, Henry Cavill, zbohom, Witcher od Netflixu 1. augusta 2023, 10:00

Situácia vyvrcholila, keď oficiálny twitterový účet snímky Barbie od štúdia Warner Bros. zdieľal fanúšikovský plagát spájajúci motívy filmov Barbie a Oppenheimer = Barbenheimer. Administrátor sociálnej siete k obrázku pridal popis: „Bude to nezabudnuteľné leto“ a pridal tam emoji srdiečok a bozku. 

barbenheimer
Zdroj: Twitter

Japonská pobočka štúdia Warner Bros. kritizovala americké stránky, že až príliš tlačia na Barbenheimer meme a že zareagovali nevhodne. Americká vetva štúdia Warner Bros. hneď nato učinila ospravedlnenie a vydala stanovisko, v ktorom to verejne oľutovali a príspevok hneď stiahli.

Domov
Zdieľať
Diskusia