KVÍZ: Si hokejový fanúšik? Otestuj sa a zisti, či sa vyznáš v histórii MS

Zdroj: TASR/Martin Baumann
ŠPORT KVÍZ
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Majstrovstvá sveta sú opäť v plnom prúde a Slováci sa menia na hokejových odborníkov. Zvládli by však tento kvíz?

Minulý týždeň odštartovali 86. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Fanúšikovia s napätím sledujú každý zápas a fandia Slovensku. Ak medzi nich patríš, mal by si bez väčších problémov vedieť zodpovedať nasledujúce otázky.

Kvíz preverí nielen tvoje znalosti z histórie MS ako takých, ale aj tvoje vedomosti o niekdajšej (aj súčasnej) slovenskej reprezentácii. Spomenieš si ešte na to, kedy sme vyhrali zlato či kto bol najproduktívnejším hráčom MS 2002? Otestuj sa.

Kvíz
110
V ktorom roku sme boli majstrami sveta v hokeji?
2000
2002
2004
2003
210
V ktorom roku sa majstrovstvá sveta v hokeji uskutočnili prvýkrát na Slovensku?
2010
2012
2011
2008
310
V ktorom štáte a v akom roku získalo Slovensko bronzovú medailu?
Fínsko, 2003
Švédsko & Fínsko, 2012
Česko, 2004
410
V ktorom roku sa v histórii MS Slovensko umiestnilo na najhoršej priečke za celú svoju účasť na majstrovstvách?
2018
2007
2017
2010
510
V roku 2017 sa Slovensko umiestnilo v konečnej tabuľke na 14. mieste. Spomínaš si, ktoré krajiny v tom roku hostili MS?
Francúzsko & Nemecko
Švédsko & Fínsko
Bielorusko & Rusko
Rakúsko & Nemecko
610
Kto z nasledujúcich hokejistov tento rok nebude reprezentovať Slovensko na MS?
Šimon Nemec
Libor Hudáček
Róbert Lantoši
Tomáš Tatar
710
Ktorý štát získal najviac zlatých medailí v histórii MS? (rátame aj tie z čias ZSSR)