Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. augusta 2022, 14:17
Čas čítania 1:18
Martin Mičuda

Volvo neustrážilo vzhľad svojej novej generácie XC90. Na trh príde ako elektromobil pod novým označením

Volvo neustrážilo vzhľad svojej novej generácie XC90. Na trh príde ako elektromobil pod novým označením
Zdroj: motor1.com
TECH AUTOMOBILOVÉ NOVINKY ELEKTROMOBILY VOLVO
Uložiť Uložené

Novinka ostane verná zaužívanému menu, doplnia ju iba o samohlásku odkazujúcu na nový druh pohonu.

Švédsky výrobca už usilovne pracuje na úplne novej generácii svojho najväčšieho SUV, ktorá sa ukáže v závere tohto roka. Populárne XC90 však prejde pomerne radikálnou zmenou a uniknuté zábery priamo z patentového úradu to naznačujú. Na záberoch sa totiž ukazuje finálny dizajn veľkého SUV, ktorého signifikantné prvky a detaily karosérie naznačujú, že ide práve o novú generáciu.

Tá opticky nadviaže na súčasné vyhotovenie, no viac už podlieha aktuálnemu dizajnovému jazyku značky. Pozorné oko automobilového fanúšika si však všimne úplne zaslepenú masku.

Odporúčané
TEST: BMW i4 M50 – z tohto auta nám spadla sánka TEST: BMW i4 M50 – z tohto auta nám spadla sánka 18. júla 2022, 12:30

Práve tá potvrdzuje dávnejšie správy o tom, že z XC90 sa stane SUV s výlučne elektrickým pohonom. Volvo pri tejto príležitosti už dávnejšie požiadalo o ochrannú známku na nové meno Embla. Spolu s práve uniknutými zábermi sa však dozvedáme, že automobilka napokon použije iné označenie.

Volvo totiž nedávno na patentových úradoch požiadalo o ochrannú známku na meno EXC90, čo nasvedčuje tomu, že nástupca vsadí na elektrický pohon. Naznačuje to práve prvé písmeno v názve. Novinka teda ostane verná zaužívanému menu, iba ju doplnia o samohlásku odkazujúcu na nový pohon.

Volvo, EXC90,
Zdroj: motor1.com

Podľa posledných informácií by Volvo istý čas malo súbežne na trhu ponúkať obe generácie XC90 – aktuálne vyhotovenie s konvenčným pohonom a decentným faceliftom, ale aj jeho úplne nového nástupcu, ktorý bude k dispozícii výhradne ako elektromobil.

EXC90 ostane očividne verné charakteristickej siluete karosérie, medzigeneračne však podrastie, čo naznačuje dlhší zadný previs. V ponuke sa teda pravdepodobne objaví aj 7-miestna konfigurácia interiéru.

Odporúčané
Má Volvo najkrajšie kombi na trhu? Vyskúšali sme novú V60-ku a ostali sme nadšení Má Volvo najkrajšie kombi na trhu? Vyskúšali sme novú V60-ku a ostali sme nadšení 4. apríla 2019, 15:10

Pomerne netradične navrhnuté sú zadné koncové svetlá, ktoré majú nadviazať na doterajšiu tradíciu v ich vertikálnej orientácii. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že opak je pravdou, v skutočnosti však bude druhá časť svetiel naďalej v zadnom stĺpiku, akurát bude viac schovaná v línii okna a nebude už prepojená s časťou nižšie.

Okrem zaslepenej prednej masky napokon čisto elektrický pohon prezradí aj absencia koncoviek výfuku. Samotné technické parametre v tomto momente nie sú známe. Vďaka patentovým snímkam však spoznávame aj základný tvar palubnej dosky či volantu. K oficiálnemu odhaleniu by pritom malo dôjsť až koncom roka.

Volvo, EXC90,Volvo, EXC90,Volvo, EXC90,Volvo, EXC90,
Zobraziť galériu
(8)
Domov
Zdieľať
Diskusia