Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. augusta 2022, 14:30
Čas čítania 6:25
Martin Adam Pavlík

Desať metrov od pódia, priamo pred ľuďmi aj v smrade na toitoike. Ako si užívajú sex návštevníci Grapu? (Anketa)

Desať metrov od pódia, priamo pred ľuďmi aj v smrade na toitoike. Ako si užívajú sex návštevníci Grapu? (Anketa)
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin
ZAUJÍMAVOSTI EROTIKA FESTIVAL GRAPE FESTIVALY SEX NA FESTIVALE SEXUALITA SLOVENSKO TRENČÍN
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov
a chcem zobraziť obsah
späť na hlavnú stránkuSpäť

Návštevníkom Grapu sme položili otázky o tom, na čo sa bojíš opýtať, no určite ťa to zaujíma.

Hudobný Festival Grape je už v plnom prúde a brány na trenčianskom letisku zatvorí v nedeľu 14. augusta. Všetko odštartoval štvrtkový Warm Up, kde sme nechýbali ani my. Pre návštevníkov sme si pripravili anketu s otázkami, ako a kde si užívajú sex na festivale a aké bizarné zážitky sa im stali počas festivalového sexu. Niektoré odpovede nás popravde skutočne prekvapili, no tiež pobavili. 

Upozornenie: Fotografie, ktoré vidíš v článku, sú ilustračné. Ľudia na fotografiách nie sú respondentmi ankety.

Keďže ide o veľmi citlivú tému, rozhodli sme sa, že anketa bude anonymná. Respondenti nám preto prezradili iba krstné meno a svoj vek. Zistili sme, že sex na festivale pre niekoho môže byť traumatickým zážitkom, nepríjemnou či až nechutnou skúsenosťou, ale aj radostnou zábavou. 

„My to s frajerom robievame tak, že v čase, keď nehrajú kapely, ktoré chceme vidieť, ideme do stanu spraviť si chvíľku pre seba. Je to úplne skvelé a dá sa to pekne stihnúť, kým začnú koncerty,“ vraví 37-ročná Drahomíra. 

Festival Grape
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin


V stane, na toitoikách, v aute či pod holým nebom. Festivalový areál či stanové mestečko predsa len nie sú pohodlná spálňa a návštevníci majú veľmi obmedzené možnosti, kde si užiť. Návštevníci tohtoročného Grapu nám porozprávali zážitky aj z iných festivalov.

O sexe a ľudskej sexualite píšeme pravidelne, podrobne a bez hanby. Je to téma, ktorá úzko súvisí s rodovo podmieneným násilím, s prevenciou infekcií a neželaného tehotenstva, takisto so vzťahom k sebe samému a k iným ľuďom. Ak chceš podobného obsahu viac, pridaj sa do klubu Refresher+.

Grape festival 2022
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin


Len desať metrov od pódia priamo pred ľuďmi

Väčšina z celkom rozmanitej vzorky opýtaných prezradila, že sex praktizuje výhradne v stane. Dvadsaťštyriročný Andrej však povedal jasne, že v aute je to oveľa lepšie. Len o rok mladší Adam zase skonštatoval, že si to nevie predstaviť na toitoikách, kde to vyzerá nechutne a hnusne. Dvadsaťjedenročná Lenka sa nám zase zdôverila, že sa nebráni sexu pod holým nebom. 

Našli sa však aj takí, čo sex na festivale nepraktizujú. „Ja si na festivale užívam iba hudbu,“ odvetil jeden z respondentov. Ďalšia má na túto tému jasný názor: „Buď sex, alebo festival.“

Odporúčané
Opýtali sme sa AI sexuálneho kouča, ako iniciovať sex a čo robiť pre dosiahnutie orgazmu. Toto sú jeho odpovede Opýtali sme sa AI sexuálneho kouča, ako iniciovať sex a čo robiť pre dosiahnutie orgazmu. Toto sú jeho odpovede 28. septembra 2023, 9:00

Niektorí do toho, naopak, idú úplne bez zábran. „Najbizarnejšie bolo, keď som to robil s jednou babou asi desať metrov od pódia za stromom a ľudia tam chodili čúrať. Keď sa na to pozriem s odstupom času, bolo to pekne nechutné. Vtedy mi to však prišlo ako super nápad,“ zdôveril sa nám 25-ročný Paľo.

S dievčaťom sme najskôr pili pri stole a zrazu sa to celé tak nejak vyvinulo, že sme šli do lesa. Ľahli sme si na zem a užili si. Potom však nastal týždeň strachu, lebo som si nepamätal, či som vytiahol alebo nie.

Veľká časť opýtaných prekvapivo prezradila, že je na festivale úplne prvýkrát, a teda s týmito vecami ešte nemá žiadne skúsenosti. Väčšina z nich sa však novým vzrušujúcim zážitkom vôbec nebráni. „Na festivale som s nikým ešte nespala, ale dúfam, že to s frajerom čoskoro napravíme,“ povedala 24-ročná Erika. Na otázku, či to bude práve v ospevovanom stane, však odpovedala s potmehúdskym úsmevom na tvári: „Uvidíme, ako sa to vyvinie.“

 

Grape festival 2022
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

Sestra ju vyhnala zo stanu, aby si mohla užiť 

Dvadsaťšesťročnému Ľubovi bráni v sexe na festivale viera. Ako prezradil pre Refresher, je silne veriaci a chce počkať až do svadby. Našli sme však aj 23-ročného Romana, ktorý si zaspomínal na to, ako práve na festivale prišiel o panictvo. „Bolo to na folklórnom festivale na Myjave. S dievčaťom sme najskôr pili pri stole a zrazu sa to celé tak nejak vyvinulo, že sme šli do lesa. Ľahli sme si na zem a užili si. Potom však nastal týždeň strachu, lebo som si nepamätal, či som vytiahol alebo nie. Kuriózne bolo, že to bol môj prvý sex vôbec.“


Len tento rok zažila prvý sex na festivale 23-ročná Dominika. „Boli sme s priateľom v stane a nechcelo sa nám ísť do areálu. Tak sme si povedali, že veď čo budeme len tak sedieť? Síce bolo veľmi horúco, keďže to bolo popoludní, využili sme voľný čas príjemnejšie. Mala som však stres, či nepríde niekto z našej partie a nevyruší nás, lebo sme počas sexu mali otvorené dvere do stanu. Našťastie nás nikto nevidel,“ smeje sa.

Grape festival 2022
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

S frajerkou to na nás prišlo, a keďže sme to mali ďaleko k stanu, šli sme do najbližšej toitoiky. Začali sme to robiť, no bol tam strašný smrad. Chvíľu sme premýšľali, či neodídeme predčasne, nakoniec sme to už dokončili.

Stres mala aj 20-ročná Sára. „Zdalo sa mi, keď už sme to šli robiť, že všetci naokolo nás počujú. Začula som aj, ako sa kúsok od nášho stanu ľudia bavia, že veď poďme preč, nechajme ich tu. Nebolo to veľmi príjemné a komfortné. Bol to navyše malý stan pre jedného,“ povedala mierne sklamane.

Keď na niekoho príde chuť na sex, často nepozná kamarátov, dokonca ani rodinu. Dvadsaťdvaročná Miriam nám prezradila, ako ju sestra doslova vyhnala zo spoločného stanu, aby si mohla užiť so snúbencom. „Čakali sme s frajerom pred stanom a iba sme občas nazreli, či to ešte robia a v akej polohe sú. Potom sme usúdili, že asi môžeme ísť preč,“ zaspomínala si.

Grape festival 2022
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

Zrúcaný stan aj smrad na toitoike

„Jedna baba mi ho vy*onila na toitoike,“ prezradil 26-ročný Jano. Na otázku, či si to užil, odpovedal: „Bom som taký ožratý, že ani moc nie.“ Podobnú skúsenosť má aj 28-ročný Martin. „S frajerkou to na nás prišlo, a keďže sme to mali ďaleko k stanu, šli sme do najbližšej toitoiky. Začali sme to robiť, no bol tam strašný smrad. Chvíľu sme premýšľali či neodídeme predčasne, nakoniec sme to už dokončili.“ 

Odporúčané
Mŕtvola v kufri, telefonické podvody aj vyšetrovanie záhadnej smrti spisovateľa. Čo nás dostalo na piešťanskom Cinematiku?  Mŕtvola v kufri, telefonické podvody aj vyšetrovanie záhadnej smrti spisovateľa. Čo nás dostalo na piešťanskom Cinematiku? 18. septembra 2023, 14:30

„Sex na festivale, či už v stane, alebo v toitoikách, je dosť nepohodlný, ale keďže vtedy majú väčšinou ľudia v krvi alkohol alebo drogy, prežívajú to inak. Veľa mojich kamarátov malo sex práve v toitoikách a je to podľa mňa pochopiteľné, môže to byť pekný zážitok,“ myslí si 22-ročná Adriana. S Janom a Martinom by sa však asi príliš nezhodla.

„Ja som mala na festivaloch zatiaľ sex iba v stane a bolo to také obyčajné. Bolo to s vtedajším frajerom, nešlo o žiadnu jednorazovku,“ dodala. „Bolo to nudné preto, lebo to nebolo so mnou,“ povedal s úškrnom jej súčasný priateľ, ktorý v tom čase staval spoločný stan.

Raz ma na festivale v stane zviazal môj skvelý bývalý frajer červeným povrazom. Naučili sme sa, ako to treba dobre uviazať, len krátko predtým. Boli sme poriadne rozšantení, strávili sme tam asi dve hodiny a užívali sme si vrcholy nášho leta.

Na Grape v roku 2017 nespomína najlepšie 22-ročná Lucia. „V noci som pokojne spala, až pokým sa mi na stan nezvalil úplne ožratý pár, ktorý sa rozhodol, že si to ide rozdať priamo pod holým nebom. Začala som kričať, lebo som najprv nevedela, čo sa deje, no keď som vybehla von zo stanu, videla som, že sú už polonahí. Išli proste na vec,“ rozpráva.


„Chalana čoskoro vyplo, tak som ho nakoniec nechala spať pred mojím stanom, dievčaťu som pomohla dostať sa k jeho stanu, bolo hrozne opité a nič si nepamätalo. Obaja boli úplne cudzí ľudia, ktorí očividne netrafili do svojho stanu. Bol to celkom traumatický zážitok,“ dodala.

Grape festival 2022
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

Skupinový sex aj prasknutý kondóm

Len 19-ročná Karin nás prekvapila najpoetickejšou odpoveďou zo všetkých. „My sme mali s našimi kamarátmi veľmi divokú noc. Zistili sme, že harmónia neexistuje iba v externom, ale aj v internom svete a spojilo nás to do jednej veľkej lásky vo štvorici,“ smeje sa. Na gruppensex, teda skupinový sex, spomína len v dobrom.

Keď už sme si mysleli, že Karin so svojimi zážitkami skončila, zistili sme, že predsa len má ešte niečo v zálohe. „Raz ma na festivale v stane zviazal môj skvelý bývalý frajer červeným povrazom. Naučili sme sa, ako to treba dobre uviazať, len krátko predtým. Boli sme poriadne rozšantení, strávili sme tam asi dve hodiny a užívali sme si vrcholy nášho leta.“

Mala som zhodu v jednej aplikácii s kamarátom chalana, s ktorým som sa predtým riešila, respektíve sme spolu niečo zažili v minulosti. Stretli sme sa na festivale a mňa veľmi zaujímalo, ako vyzerá obrezaný penis. Tak som ho trošku do toho sexu donútila. Povedala som mu, že to musím preskúmať na vedecké účely, a aj som to preskúmala.

O nezabudnuteľný zážitok sa s nami podelil aj jej 23-ročný kamarát Nikolaj. „Boli sme s priateľkou v stane úplne na šrot a mali sme sex. Pamätám si, že keď sme začínali, mal som na sebe kondóm, no keď sme skončili, nevedel som ho nájsť. Zistili sme, že praskol. Išli sme teda kúpiť tabletku po. Až vtedy som si vydýchol a nemal už stres.“

Grape festival 2022
Zdroj: REFRESHER/Dávid Marcin

Zaujímalo ma, ako vyzerá obrezaný penis

Príjemnejší zážitok má 25-ročná Slávka. „S priateľom sa nám pred pár rokmi na Grape stalo, že sme zažili jeden super koncert, ktorý nás totálne vzrušil, a tak sme šli do stanu. Vybavili sme veci behom piatich minút, teda vlastne za rovnaký čas, aký pri tom strávime aj doma,“ smeje sa Slávka. Kapela, ktorá dvojicu tak nabudila, bola údajne Kadebostany a skladba, po ktorej sa dvojica odobrala do stanu, bola záverečná Crazy in Love.

Úplne iný zážitok mala 27-ročná Magdaléna, ktorá zažila na festivale takzvaný sex z pomsty. „Mala som zhodu v jednej aplikácii s kamarátom chalana, s ktorým som sa predtým riešila, respektíve sme spolu niečo zažili v minulosti. Stretli sme sa na festivale a mňa veľmi zaujímalo, ako vyzerá obrezaný penis. Tak som ho trošku do toho sexu donútila. Povedala som mu, že to musím preskúmať na vedecké účely, a aj som to preskúmala.“ 

Na záver musíme skonštatovať, že z výpovedí respondentov priam srší viacero ponaučení. Tým najdôležitejším je určite nezabudnúť na ochranu, ktorá môže zabrániť neželanému tehotenstvu, pohlavným chorobám či jednoducho zbytočnému stresu a strachu. Užívajte si ďalej festival a sexujte, s kým chcete, ale hlavne s rozumom.

Domov
Zdieľať
Diskusia
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.