Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. mája 2022, 20:00
Čas čítania 1:23
Eduard Starkbauer

TOP 3 v piatok: Znížime závislosť od ruského plynu, Zoroslav Kollár sa dohodol na pokute a „vtipnej“ maturantke zaklopala polícia

TOP 3 v piatok: Znížime závislosť od ruského plynu, Zoroslav Kollár sa dohodol na pokute a „vtipnej“ maturantke zaklopala polícia
Zdroj: Refresher
NEWS TOP 3 REFRESHER ČLÁNKY
Uložiť Uložené

Tri udalosti, ktoré by si si mal dnes určite všimnúť.

Slovensko od júna zníži závislosť od ruského plynu o dve tretiny 

Minister hospodárstva Richard Sulík a generálny riaditeľ štátneho SPP dnes na spoločnej tlačovej konferencii predstavili plán zníženia závislosti od plynu z Ruska. Od jeho dodávok v dôsledku agresie na Ukrajine postupne odstupuje čoraz viac európskych krajín.

Slovensko bude už od budúceho mesiaca dovážať tretinu plynu cez plynovod z Nórska. Ďalšiu tretinu potreby pokryje vďaka dodávkam skvapalneného plynu z prístavov v Belgicku, Chorvátsku, Taliansku a vo Veľkej Británii. Podľa Richarda Sulíka bude mať Slovensko už 10. júla v zásobníkoch dostatok plynu na pokrytie svojej spotreby až do konca nasledujúcej vykurovacej sezóny. Viac detailov, ako i záznam z tlačovej konferencie nájdeš tu.

Sulík, SPP
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Zoroslav Kollár sa priznal ku korupcii. Zaplatí pokutu 70 000 eur

Konkurzný právnik Zoroslav Kollár dostal za korupciu úhrnný peňažný trest vo výške 70 000 eur, v prípade nezaplatenia náhradný 14-mesačný trest odňatia slobody. Dohodu o vine a treste dnes schválila sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

Odporúčané
Top 3 v utorok: LEGO reaguje na Dráčik, Orosch útočil na LGBTI+ ľudí už v lete a Slovákov čaká výmena vrchnákov Top 3 v utorok: LEGO reaguje na Dráčik, Orosch útočil na LGBTI+ ľudí už v lete a Slovákov čaká výmena vrchnákov 8. novembra 2022, 20:00

Zoroslav Kollár čelil obvineniu, že v auguste 2020 poskytol prostredníctvom Ľudovíta M. vtedajšiemu vedeniu Slovenskej informačnej služby úplatok vo výške 40 000 eur za to, aby nebol sledovaný. V druhej korupčnej kauze Kollár údajne sprostredkoval stretnutia Tomáša Rajeckého s bývalým šéfom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom Makóom, ktorý mal za úplatok 300 000 eur zabezpečiť krytie ilegálnej výroby cigariet. Viac o rozsudku sa dozvieš v našom článku.

zoroslav kollár
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Polícia navštívila maturantku, ktorá na Instagrame avizovala atentát v škole

Maturantka z Trnavského kraja upravila príspevok na Instagrame o streľbe v texaskej škole, aby korešpondoval s jej školou. Odbor počítačovej kriminality jej výstrelok vyhodnotil ako potenciálnu hrozbu a polícia do domu dievčaťa poslala svoju hliadku. Vyľakané dievča im vysvetlilo, že šlo iba o žart.

Ak by polícia zverejnenie vymysleného príbehu vyhodnotila ako šírenie poplašnej správy, dievčaťu by hrozila strata slobody až na dva roky. Viac sa dočítaš v našom článku.

Status, Polícia, Trnava
Zdroj: Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj

Instagramový post dňa

Kultový mysteriózny retro seriál Stranger Things sa konečne vracia na Netflix. Dlho očakávaných sedem epizód štvrtej série si môžu fanúšikovia pozrieť už od dnešného rána. Na 8. a 9. veľkolepý diel si však budeme musieť počkať až do začiatku júla.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Netflix US (@netflix)

Domov
Zdieľať
Diskusia