Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
21. septembra 2021, 14:30
Čas čítania 4:41
Kamila Šebestová

Na Boy Wonderovi aj Rytmusovi sa mi páči, že si idú svoju cestu bez alkoholu, hovorí Zdenka Rózsa Predná o rapovej scéne

Na Boy Wonderovi aj Rytmusovi sa mi páči, že si idú svoju cestu bez alkoholu, hovorí Zdenka Rózsa Predná o rapovej scéne
Zdroj: Dodo Klimko
REFRESHER ZDENKA PREDNÁ
Uložiť Uložené

Rozprávali sme sa s finalistkou prvého vydania relácie Slovensko hľadá Superstar. Speváčka Zdenka Rózsa Predná nám povedala viac o tom, aký je jej život 16 rokov po Superstar. Bavili sme sa aj o spoluprácach s rapermi a Tinou.

Zdenka Predná. Meno, ktoré nám v mysli rezonuje aj po 16 rokoch od prvej série televíznej šou Superstar. Spája sa s ním milý výraz, na krátko ostrihané vlasy, iskra v očiach a bezprostredné vystupovanie. 

„Trému som nemala. To asi bolo na mne aj vidieť,“ hovorí Zdenka o pôsobení v prvom vydaní relácie Slovensko hľadá Superstar. Hoci spevácku šou nevyhrala, pri hudbe zostala celý život. Počuť si ju mohol aj v rámci spoluprác so Separom, s Tinou, Vecom či Boy Wonderom. Jej najnovší album sa volá Amulet

Zdenka Predná.
Zdenka Predná. Zdroj: Rodo Petruš

Dnes žije so svojimi dvomi deťmi a s hudobníkom Oskarom Rózsom v rozprávkovej vile v Banskej Štiavnici. Aj jej život pôsobí na Instagrame tak trochu ako rozprávka. Keď sa jej pýtame, prečo uprednostnila Banskú Štiavnicu pred veľkomestom, hovorí, že ako ľudia sme sa veľmi vzdialili sebe a prírode, čo sa odráža na našom zdraví a psychike. 

„Potom sa to snažíme na poslednú chvíľu hasiť. A tak som si povedala, že s tým vybabrem a kašlem na všetkých a všetko, čo ma vyčerpáva. Môžem vám povedať, že je to dosť oslobodzujúce. Teraz sa venujem sebe,“ dodáva.

Prezrádza nám viac o tom, ako ju ovplyvnila Superstar a či ju ľudia stále spoznávajú na ulici. 

V tomto článku si prečítaš:
  • Kým je dnes Zdenka Rózsa Predná.
  • Ako sa jej život zmenil od Superstar.
  • Prečo uprednostnila Banskú Štiavnicu pred Bratislavou. 
  • Aký je jej život s hudobníkom Oskarom Rózsom. 
  • Čomu sa teraz venuje a čo robí. 
  • Či by išla do Superstar znova. 

Ako si užívaš posledné teplé dni, keď sú ešte uvoľnené opatrenia a povolené kultúrne akcie? 

Mám sa fajn, užívame si ešte celkom pekné a teplé počasie. Ešte stále sa chodíme kúpať, čo už je asi vlastne otužovanie. Dávame si prechádzky vždy, keď to ide. Zajtra sa chystáme s deťmi na Sitno, takže do Vianoc sme hádam doma. Snažíme sa žiť tak, aby sme my a hlavne deti pociťovali akékoľvek zmeny a obmedzenia čo najmenej. 

Ako ľudia sme sa vzdialili sami sebe a prírode a to sa potom často odráža na našom zdraví a psychike. Potom sa to snažíme na poslednú chvíľu hasiť. 

S celou rodinou žiješ v Banskej Štiavnici, odkiaľ aj pochádzaš. Prečo si sa tam rozhodla usadiť? Čo pre teba to mesto predstavuje? 

Je mojím domovom, ochranným teritóriom a múzou. Plánovala som sa sem vrátiť až na starobu, ale viete, ako to je. Vtiahla ma naspäť a vybavené. Ale takto po rokoch môžem potvrdiť, že to bolo najlepšie rozhodnutie. Došlo mi, že sme sa ako ľudia veľmi vzdialili sami sebe a prírode a to sa potom často odráža na našom zdraví a psychike.

Potom sa to snažíme na poslednú chvíľu hasiť. A tak som si povedala, že s tým vybabrem a kašlem na všetkých a všetko, čo ma vyčerpáva. Môžem vám povedať, že je to dosť oslobodzujúce. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Zdenka 🌹 Predná (@zdenkapredna)

Darilo sa ti cez pandémiu produkovať hudbu? 

Niečo sme tuším aj nahrali, skôr sme si však hrali len tak sami pre seba. Chodili sme veľa do prírody a venovali sa deťom. 


Čomu sa teraz venuješ? 

Práve sa venujem sebe. Zisťujem, čo potrebujem a čo už nie. 

Aké to je, žiť s hudobníkom – v páre, kde sa obaja venujete hudbe? 

Je to inšpirujúce. V hudbe sme absolútne prepojení, je to úžasné. Robíme hudbu, ktorá nás baví a dáva nám zmysel. 

Zdenka Predná s manželom Oskarom Rózsom.
Zdenka Predná s manželom Oskarom Rózsom. Zdroj: Dodo Klimko

Inklinujú k nej aj vaše deti? 

Chalani sa už pomaly začínajú zapájať. Myslím si, že pre deti je to super prostredie. Stále sa u nás niečo deje. 

Keď už sme pri hudbe, čo vlastne počúvaš? Momentálne mám obdobie, že sa vraciam k starým obľúbeným interpretom a málokto nový ma dokáže zaujať. Väčšina vecí je prázdna a bez hlbšieho zmyslu. 

Vráťme sa do roku 2004. Ako si sa ocitla v Superstar? 

Celé moje pôsobenie bolo viac-menej náhodné. Všetko išlo samo a ľahko. Ja som priamy dôkaz toho, že keď sa má niečo stať, stane sa, aj keď o to nestojíte. 

Vesmír asi vedel, čo robí. Nemala som žiadne väčšie ambície, v podstate som rada pozorovala, čo sa dialo naokolo. 

Išla by si do toho znova? 

To neviem. Bolo to úžasné obdobie, veľa ma naučilo. Ale obralo ma v tom čase o súkromie, bolo to dosť náročné. Nejdem si v sláve ani peniazoch. Takže pre mňa to bolo dosť nepraktické obdobie, ale priblížilo ma tam, kam malo. 

Môcť sa venovať tomu, čo ťa baví a nabíja, je najviac. Spev beriem ako poslanie a tak sa k tomu aj staviam.

Zrazu si sa ocitla na televíznych obrazovkách. Mala si trému? 

Trému som nemala. To asi bolo na mne aj vidieť. Viac-menej mi to bolo úplne jedno. No mám pocit, že som si to vôbec neuvedomovala. Žili sme v akejsi bubline, kde nikto netušil, čo bude ďalej.

Nebol to teda šok, byť zrazu slávna.Bol to zvláštny pocit. Nedokázala som si ho užiť, nemala som pocit, že mi to patrí. Brala som to triezvo. Až sa s odstupom času sama divím, ako som zvládla neopustiť sa.

Spoznávajú ťa dnes ľudia – po 16 rokoch? 

Ľudia ma spoznávajú hlavne po hlase, čomu po toľkých rokoch absolútne nerozumiem. No samozrejme, telka je silné médium. Je to až neuveriteľné. Preto dávajte pozor, čo pozeráte!

Pozeráš Superstar? 

Nepozerám.

Venovať sa hudbe bol zrejme vždy tvoj sen.

Áno, samozrejme. Môcť sa venovať tomu, čo ťa baví a nabíja, je najviac. Spev beriem ako poslanie a tak sa k tomu aj staviam. 

Zdenka Predná
Zdroj: Rodo Petruš

Dá sa aj na Slovensku venovať len hudbe bez vedľajšieho príjmu? 

Keď nemáte veľké nároky, tak áno.

Ako s odstupom času pozeráš na údajný diss Rytmusa po tom, čo si spolupracovala s Boy Wonderom? 

Ja vôbec netuším, o aký diss išlo. Vôbec sa ma to nedotklo, je mi to úprimne jedno. Asi to nebol veľmi vydarený diss. Na nikoho sa nehnevám. Nech sa im obom darí. 

S Rytmusom aj Wonderom máš teda dobrý vzťah? Wondera mám rada, je to týpek. Na oboch sa mi páči, že si idú svoju cestu bez alkoholu. Nie je to určite ľahké, ale o to väčšia inšpirácia pre mladých.  

Veľa si spievala s Tinou, ste dobré kamarátky. Išla by si znova do spolupráce s ňou?Tina je moja sestra a samozrejme, že by som do toho išla znova. Ďakujem za ňu. Vždy sa na tom zabávame, aké sme trápne, keď namiesto nahrávania hore v štúdiu sedíme v kuchyni a pijeme kávu, tancujeme, klebetíme. Ale príde čas a my opäť zdvihneme zadky. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Zdenka 🌹 Predná (@zdenkapredna)

Na Instagrame si pomerne aktívna. Bavia ťa sociálne siete?

Bavia ma ľudia, ktorých sledujem. Ale povedzme si pravdu, vo veľkej miere je to závislosť. 

O akých ľudí ide? O takých, ktorí ešte nestratili zdravý úsudok a je pre nich prioritou sloboda. Bavia ma šikovní ľudia, ktorí dokážu svojimi rukami a myšlienkami pomáhať sebe aj ostatným.

 
Považuješ Instagram aj za nástroj, na ktorom možno lepšie uspieť s hudbou?

Určite. 

V Banskej Štiavnici žiješ ako v rozprávke – v krásnej stredovekej vile. Istý čas ste ju však predávali, chystali ste sa sťahovať?Chvíľu predávame, potom zas nepredávame. Viete, taký dom je živý organizmus, nepustí hocikoho. Zatiaľ si ho nikto nezaslúžil. Nechávame to navoľno. Uvidíme, čo bude. 

Je nejaká krajina, v ktorej si vždy chcela žiť? 

Áno, veľmi by som chcela žiť v Nádhernej Zelenej. 

Záber z filmu Nádherná Zelená.
Záber z filmu Nádherná Zelená. Zdroj: La Belle Verte
Domov
Zdieľať
Diskusia