Kamila Šebestová

Majstrovstvá sveta v hokeji sa pre Slovensko skončili. S USA sme prehrali 6 : 1

ŠPORT MAJSTROVSTVÁ SVETA V HOKEJI 2021

Štvrťfinálový zápas rozhodol, ďalej na majstrovstvách nejdeme.

Slovensko nepostupuje do semifinále tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji. Napriek húževnatosti mladého tímu sa nám nepodarilo poraziť silného amerického súpera. V dnešnom zápase s USA Slovensko prehralo 6 : 1.

Tento týždeň to bola druhá prehra po zápase s Českom, kde proti nám skórovalo 7 : 3.

Úspech však bol, že Slovensko sa po ôsmich rokoch dostalo vôbec do štvrťfinále.

Športoví komentátori sa zhodujú na tom, že tím pod vedením kanadského trénera Craiga Ramsayho hral dobre, chýbala mu však občas potrebná agresivita v útoku. Američania boli v útoku takmer perfektní, tak isto ako ich korčuľovacia technika. Zápas mali plne pod kontrolou.

V prvej tretine dostal slovenský tím od amerických útočníkov tri góly. V druhej tretine sa mu podarilo streliť prvý gól, no, bohužiaľ, skórovali aj Američania. Ďalšie dva góly od nich slovenskí hokejisti dostali aj v poslednej tretine.