Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
5. apríla 2021, 7:05
Čas čítania 0:50
Viktor Kniš

MAPA: Takto budú tento týždeň rozdelené okresy, v čiernych stále platí množstvo zákazov a povinnosť testovania

NEWS
Uložiť Uložené

Platnosť negatívneho testu na ochorenie covid-19 v zamestnaní je v čiernych a bordových okresoch sedem, v červených 14 a v ružových 21 dní.

Od pondelka (5. 4.) bude podľa COVID automatu desať okresov v čiernej zóne, teda vo štvrtom stupni varovania. V bordovej zóne ich bude 52, v červenej 17. Celkovo je Slovensko v čiernej fáze. 

Odporúčané
V nitrianskej nemocnici nútia lekárov brať si náhradné voľno, aby na nich ušetrili stovky eur. Prichádzajú prvé výpovede V nitrianskej nemocnici nútia lekárov brať si náhradné voľno, aby na nich ušetrili stovky eur. Prichádzajú prvé výpovede 4. apríla 2021, 15:29


Vo štvrtom stupni varovania sa po novom budú nachádzať okresy: Čadca, Ilava, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Lučenec, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad a Trenčín.


V treťom stupni sa budú nachádzať: Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I – IV, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Levoča, Liptovský Mikuláš, Malacky, Martin, Michalovce, Námestovo, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Stará Ľubovňa, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen.


V druhom stupni varovania sa budú nachádzať okresy: Kežmarok, Komárno, Košice I – IV, Košice-okolie, Levice, Medzilaborce, Nitra, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trnava a Zlaté Moravce.

V rámci COVID automatu na regionálnej úrovni platí podľa informácií ministerstva zdravotníctva, že v čiernych okresoch sú školy zatvorené, v bordových sa riadia odporúčaním regionálneho hygienika a v červených a ružových okresoch sú otvorené.


Platnosť negatívneho testu na ochorenie covid-19 v zamestnaní je v čiernych a bordových okresoch sedem, v červených 14 a v ružových 21 dní.

Domov
Zdieľať
Diskusia