Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 20. 1. 2022 meniny má Dalibor

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Šéf Playboya Hugh Hefner vyžadoval orgie 5-krát týždenne. Ženy vraj zdrogoval tabletkami, ktoré im „otvárali nohy“ Šéf Playboya Hugh Hefner vyžadoval orgie 5-krát týždenne. Ženy…
Masový vrah Breivik na výsluchu o podmienečnom prepustení hajloval Masový vrah Breivik na výsluchu o podmienečnom prepustení…
K Zemi sa rúti novoobjavený asteroid, ktorý by nás mohol zasiahnuť už v roku 2023. Môže spôsobiť škody ako tunguská udalosť K Zemi sa rúti novoobjavený asteroid, ktorý by nás mohol…
Anglicko ruší všetky koronavírusové opatrenia. Pozitívni nepôjdu do karantény, netreba rúška ani covid certifikáty Anglicko ruší všetky koronavírusové opatrenia. Pozitívni nepôjdu…
Útok kanibala v uliciach mesta a generácie detí s vrodenými chybami. 10 fotografií, ktoré naháňajú hrôzu Útok kanibala v uliciach mesta a generácie detí s vrodenými…
Rihanna odhaľuje modely z valentínskej kolekcie Savage X Fenty Rihanna odhaľuje modely z valentínskej kolekcie Savage X Fenty
Politika

Kvôli sprísneniu opatrení sa pohádali Sulík s Matovičom. Do koaličnej hádky sa postupne zapájajú ďalší politici

Richard Sulík dnes odišiel z rokovania Ústredného štábu, aby vyjadril svoj nesúhlas s chystaným prijatím opatrení verejne. Spustil lavínu negatívnych reakcií.

Viktor Kniš
11. október 2020, 17:12 Čas čítania: 3:58
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Kvôli sprísneniu opatrení sa pohádali Sulík s Matovičom. Do koaličnej hádky sa postupne zapájajú ďalší politici
Politika
16
Viktor Kniš
11. október 2020, 17:12
Čas čítania: 3:58

Kvôli sprísneniu opatrení sa pohádali Sulík s Matovičom. Do koaličnej hádky sa postupne zapájajú ďalší politici

Richard Sulík dnes odišiel z rokovania Ústredného štábu, aby vyjadril svoj nesúhlas s chystaným prijatím opatrení verejne. Spustil lavínu negatívnych reakcií.

Viktor Kniš
11. október 2020, 17:12
Čas čítania: 3:58
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Kvôli sprísneniu opatrení sa pohádali Sulík s Matovičom. Do koaličnej hádky sa postupne zapájajú ďalší politici
Odoberať newsletter REFRESHERu
10 najlepších člankov Refresheru, raz za týždeň. Ak ťa emaily prestanú baviť, tak ich kedykoľvek zrušíš. Zadaním emailu súhlasíš s podmienkami portálu.
20:33, Aktualizované o večerné vyjadrenia Igora Matoviča.

 

Predseda koaličnej SaS dnes odišiel počas rokovania Ústredného krízového štábu, na ktorom odborníci v spolupráci s vládou schvaľujú nové opatrenia v snahe zamedziť šíreniu koronavírusu.

Sulík: Máme málo dát, som proti 

Dôvodom odchodu z rokovania podľa Richarda Sulíka je, že na stretnutí sa robili dôležité rozhodnutia bez relevantných dát. „Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách, a už vôbec nie v divadle,“ napísal Sulík s tým, že zatvorenie ich zloží na kolená o on je zásadne proti takýmto krokom. 

 

Minister hospodárstva Richard Sulík sa už na rokovanie nevrátil, spustil zároveň obrovskú vlnu kritiky od koaličných partnerov, zastala sa ho len kolegyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. 

Nicholsonová: Matovič vystupuje neprofesionálne

„Domnievam sa, že aj kvôli neprofesionálnemu verejnému vystupovaniu premiéra a ministra zdravotníctva, ktorí riešia viac vlastné emócie, ako dáta, fakty a premyslený plán postupov, ľudia nedodržiavajú opatrenia,“ uviedla Nicholsonová, ktorá rovnako apeluje na nedostatok dát.

„...zodpovedný politik sa rozhoduje na základe dát. A preto je pochopiteľné, že chcel dáta o tom, koľkí ľudia sa nakazili v reštauráciách, ak majú zostať zavreté. Také dáta krízový štáb nemá,“ napísala europoslankyňa z SaS.

 

Na svoj facebookový profil k postu zavesila aj fotku zo svadby, na ktorej sa v lete zúčastnil Igor Matovič a fotil sa bez rúška.

 

 

 

 

Matovič: Sulíkovi chýba EQ a naháňa „percentíčka"

Najtvrdšie „udrel“ cez Facebook samotný premiér Igor Matovič, ktorý napísal, že Richard Sulík má „nulové EQ“. Podľa Igora Matoviča si chce Richard Sulík takto získať viac voličov. 

 

„...v pohode si odídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne ... a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny,“ vyhlásil o Richardovi Sulíkovi s odkazom na ich podobnú hádku na sociálnych sieťach v čase obmedzenia pohybu cez Veľkú noc.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2903 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

 

Počas oznamovania sprísnených opatrení sa v živom vysielaní Igor Matovič opäť pustil do Richarda Sulíka a povedal, že je nezodpovedný, že všetky dáta sú k dispozícii a že nečakal, že „mu v tejto situácii odzadu podrazí nohy". 

 

Počas špeciálneho vysielania v TV Markíza zašiel Igor Matovič ešte ďalej a vyhlásil, že Richard Sulík svojimi vyjadreniami môže niesť zodpovednosť za smrť ľudí. „Ide o život. Richard Sulík tým, čo dnes spáchal, trúfam si povedať, spôsobil smrť niekoľko desiatok ľudí,“ uviedol premiér.

Remišová: Odísť z rokovania je absolútne neúctivé 

Veronika Remišová prezentovala podobný názor ako Igor Matovič. Podľa predsedníčky jednej zo štyroch koaličných strán Za ľudí bol odchod Richarda Sulíka z Ústredného krízového štábu neúctivý voči ľuďom, ktorí sa ocitli v mimoriadne ťažkej situácii. 

 

Šéfka Za ľudí však uviedla, že chápe aj Richarda Sulíka, vidí aj kompromisné riešenia, napríklad regionálne namiesto plošných opatrení. „Rišo Sulík má svoju predstavu o opatreniach, ktoré sa majú prijať, rovnako ja mám svoju predstavu. Snažím sa členov Ústredného krízového štábu presvedčit, aby sme niektoré, aj veľmi prísne opatrenia robili regionálne a nie plošne. Napríklad reštaurácie a fitnescentrá by som na Orave zatvorila, ale vo Zvolene nie,“ dodala Remišová,

 

 

 

Juraj Šeliga: Od rokovacieho stola sa neodchádza

Podpredseda parlamentu vyzval obe strany – Igora Matoviča aj Richarda Sulíka – k tomu, abu zahodili svoje egá. „Teraz nejde o stranícke tričká, o to kto na tom čo vyťazí, ale o to, aby sme zvládli druhú vlnu pandémiu. Od rokovacieho stola sa neodchádza lebo sa mi niečo nepáči a nie je po mojom. Naopak, argumenty a diskusia, ktorá vedia k jasnému záveru. To je cesta,“ píše člen Za ľudí.

 

Ako riešenie vidí diskusiu. „Sú okamihy, keď je treba rokovať, diskutovať, hľadať riešenia. Hodiny, do noci keď treba, neúnavne,“ napísal podpredseda parlamentu, ktorý sa narozdiel od svojich kolegov nepostavil na žiadnu konkrétnu stranu. 

 

 

Krajniak: Sulík a SaS nenavrhujú nič, iba rúška a rozostupy

Minister práce a člen hnutia Sme Rodina sa postavil na stranu Igora Matoviča a svoj facebookový profil využil na to, aby osočil Richarda Sulíka, ale aj koaličného partnera SaS ako celok. „Sulík a SaS nenavrhujú nič, iba rúška a rozostupy. Počuli niekoľkokrát, že to nárast nakazených ani nespomalí. Oni na to nič. Smutné smutné smutné,“ napísal Milan Krajniak.

 

Aj on potvrdil, že relevantné dáta na papieri neexistujú. Sloboda a Solidarita podľa neho žiadala konkrétne dáta, či je dôvod zatvárať reštaurácie. Dostali ústnu analýzu od lekárov, že nemocnice budú za chvíľu plné a nebude dosť personálu, lebo zdravotnícky personál sa postupne tiež nakazuje,“ uvádza Milan Krajniak, akú odpoveď SaS dostala. 

 

„Chcel som sa opýtať Richarda Sulíka, čo teda navrhuje, aby sme to otočili na Highway to Hell do protismeru. Lebo dnes sme na diaľnici do pekla. Ale nemohol som, lebo po deklarácii, že je proti obmedzovaniu prevádzok, sa zdvihol, išiel novinárom oznámiť radostnú zvesť, že on bojuje proti obmedzeniam a odišiel,“ dodal minister práce a na záver statusu dodal smutného smajlíka a slová o tom, aká radosť je byť so SaS v koalícii. 

 

Krajniak na následnej tlačovej konferencii potvrdil, že hrozí úplné obmedzenie slobody pohybu, ako na jar v Taliansku či Španielsku. „Považujem za absolútne nezodpovedné a pokrytecké, pokiaľ dnes niekto rozpráva, že máme čas robiť si dlhodobé analýzy, spočítavať si a vypočítavať scenáre," uviedol zrejme na margo koaličného partnera Richarda Sulíka. 

 

„To čo urobil pán Sulík považujem za absolútne nezodpovedné, on hovorí ľuďom, že pandemická komisia im chce zle,“ kritizoval Krajniak Sulíka na večernej tlačovej konferencii. Dodal, že predseda SaS sa tak vyhol oznamovaniu negatívnych správ ľuďom. „Dnes treba ľuďom povedať jasne, že máme na výber len dve možnosti, buď z tej diaľnice do pekla odbočíme, alebo tu máme Bergamo, Madrid, Barcelonu, Paríž, kde ľudia 2 mesiace nevyšli zo svojho domu,“ povedal Krajniak. Člen Sme Rodina napodobňoval hlas Sulíka, ktorý vraj chcel len rúška. Dodal, že sa Sulík „len hrá na pekného“. „Nie je chlapské, keď niekto nepovie ľuďom, ako to je,“ dodal.  

 

Jaroslav Naď: Zodpovednosť, nie populizmus, je to obludné a nechutné

Minister obrany za OĽaNO Jaroslav Naď na Facebooku napísal, že aj keď zo zásady nekomentuje dianie v koalícii, napriek tomu sa tentokrát vyjadrí. Jaroslav Naď si myslí, že Richard Sulík odišiel z rokovania Ústredného krízového štábu pred médiá kvôli tomu, aby si získal sympatie voličov. 

 

„K tomu dnešnému rokovaniu poviem iba toľko, že ak niekto s cieľom získania politických bodov ohrozuje zdravie či dokonca životy tisícok ľudí, je to vyslovene obludné a nechutné,“ napísal Naď. 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy politika
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Šéf Playboya Hugh Hefner vyžadoval orgie 5-krát týždenne. Ženy vraj zdrogoval tabletkami, ktoré im „otvárali nohy“ Šéf Playboya Hugh Hefner vyžadoval orgie 5-krát týždenne. Ženy vraj…
Masový vrah Breivik na výsluchu o podmienečnom prepustení hajloval Masový vrah Breivik na výsluchu o podmienečnom prepustení hajloval
K Zemi sa rúti novoobjavený asteroid, ktorý by nás mohol zasiahnuť už v roku 2023. Môže spôsobiť škody ako tunguská udalosť K Zemi sa rúti novoobjavený asteroid, ktorý by nás mohol zasiahnuť už…
Anglicko ruší všetky koronavírusové opatrenia. Pozitívni nepôjdu do karantény, netreba rúška ani covid certifikáty Anglicko ruší všetky koronavírusové opatrenia. Pozitívni nepôjdu do…
Útok kanibala v uliciach mesta a generácie detí s vrodenými chybami. 10 fotografií, ktoré naháňajú hrôzu Útok kanibala v uliciach mesta a generácie detí s vrodenými chybami.…
Rihanna odhaľuje modely z valentínskej kolekcie Savage X Fenty Rihanna odhaľuje modely z valentínskej kolekcie Savage X Fenty
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.