Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. septembra 2020, 10:54
Čas čítania 1:00
Viktor Kniš

Andruskó píše z väzenia po oslobodení Kočnera, spomína Fica: Vražda Kuciaka bola politická, generálnu prokuratúru ovláda mafia

NEWS
Uložiť Uložené

Odsúdený sprostredkovateľ vraždy Jána Kuciaka napísal krátko po vynesení rozsudku pre Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú ďalší list, v ktorom opisuje, čo sa podľa jeho verzie malo stať.

3. septembra krátko po vynesení oslobodzujúceho rozsudku v prípade vraždy Jána Kuciaka pre Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú napísal Zoltán Adruskó z väzenia ďalší list. Podľa ústneho odôvodnenia rozsudku práve jeho nedôveryhodnosť bola jedným z dôvodov, prečo Špecializovaný trestný súd prepustil podnikateľa a jeho volavku. Rozsudok nie je právoplatný, rozhodovať bude Najvyšší súd. 

Zoltán Andruskó v liste z väzenia opäť prízvukuje, že ide o politickú vraždu a upozorňuje na údajné pochybenia, ktoré sa mali udiať počas vyšetrovania. Tvrdí, že na generálnej prokuratúre ešte stále úraduje mafia. „Nešlo by to, keby mafia ešte stále nevlastnila generálnu prokuratúru! Ako to je možné, že prvá námestnička GP p. Kováčiková verejne obhajovala p. Jankovskú?“ pýta sa v novom liste, ktorý zverejnili Topky, odsúdený sprostredkovateľ vraždy.

Domov
Zdieľať
Diskusia