Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. februára 2020, 9:00
Čas čítania 0:54
Tímea Krauszová

Milan Lasica, Emma Drobná a ďalší nahrali pieseň, ktorú venovali pamiatke Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

KULTÚRA SLOVENSKO VRAŽDA JÁNA KUCIAKA
Uložiť Uložené

Pieseň sa volá Predstavujem si krajinu a naspievala ju pätica slovenských interpretov: Milan Lasica, Nora Ibsenová, Emma Drobná, Erik Šulc a Robert Pospiš.

V roku 1989 vystúpil Dežo Ursíny vo Valašskom Meziříčí na festivale Valašský Špalíček, kde zahral kultovú pieseň Imagine od Johna Lennona. Keď pieseň skončila, zaspieval ju znova, avšak so slovenským textom, ktorý napísal Ivan Štrpka. Skladbu venoval Jánovi Palachovi.

Po 30 rokoch sa Marek Kučera rozhodol túto skladbu oživiť. Zavolal Ivanovi Štrpkovi s prosbou, či môže znova použiť jeho text. Zároveň oslovil hudobníkov Roberta Pospiša a Martina Sillaya, ktorí sa postarali o produkciu a nový aranžmán piesne. Idea bola jasná: nahrať skladbu, ktorá bude dôstojnou spomienkou na život, lásku a odhodlanie dvoch mladých ľudí, Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. 

Vychádzajúc z textu Ivana Štrpku, pieseň nazvali Predstavujem si krajinu a naspievala ju pätica slovenských interpretov: Milan Lasica, Nora Ibsenová, Emma Drobná, Erik Šulc a Robert Pospiš

Domov
Zdieľať
Diskusia