Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. februára 2020, 18:23
Čas čítania 0:41
Matej Krajčovič

Odborníci vybrali najlepších fotografov a najlepšie zábery krajiniek za rok 2019

ZAUJÍMAVOSTI PRÍRODA
Uložiť Uložené

V rôznych kategóriách ocenili celkovo 11 profesionálnych aj amatérskych fotografov.

Medzinárodná súťaž o Krajinného fotografa roka 2019 spoznala svojich víťazov. Zaregistrovať sa mohli iba fotografie prírody a krajiniek.

Porota zložená napríklad zo spoluzakadateľa agentúry Contact Press Images Davida Burnetta a šéfredaktora časopisu On Landscape Tima Parkina sa musela prelúskať viac než 3 400 snímkami, ktoré zaslalo 840 profesionálnych aj amatérskych fotografov, informuje DigitalCameraWorld

Odporúčané
NASA ocenila ďalšiu snímku zasneženej Oravy s meteorickým rojom v pozadí. Stala sa fotografiou dňa NASA ocenila ďalšiu snímku zasneženej Oravy s meteorickým rojom v pozadí. Stala sa fotografiou dňa 20. januára 2020, 12:32

Celkovým víťazom sa stal Rus Oleg Ershov, ktorý do súťaže poslal hneď štvoricu fotografií. „Moja vášeň pre krajinnú fotografiu je založená na láske k prírode, špeciálne na miestach, kde ešte nevidno zásah človeka,“ povedal.

Domov
Zdieľať
Diskusia