Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. septembra 2019, 12:19
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Takto zarábajú hokejisti v najvyššej slovenskej lige. Mesačne si prilepšia aj o tisícky eur

ŠPORT HOKEJ SLOVENSKO
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Sumy sa pohybujú v rozpätí od 300 do 4 500 eur v hrubom, niektorí uzatvárajú zmluvy na osem mesiacov, iní na celý rok. Záleží od podmienok jednotlivých tímov.

Slovenským hokejovým fanúšikom bolo pravdepodobne jasné, že sa hráči v našej najvyššej lige sa zárobkami nemajú šancu priblížiť tým v NHL, minimálne tí najskúsenejší si však majú možnosť zarobiť pomerne slušne.

Šport 24 zverejnil intervaly zárobkov v niektorých domácich tímoch, pričom sa dozvedáme, že sa zmluvy často líšia aj v podmienkach týkajúcich sa počtu mesiacov. Niektorí hráči sú vyplácaní len počas trvania sezóny, iní počas celého roka. 

Údajne najviac zarábajú v bratislavskom Slovane, konkrétne sumy sme sa však nedozvedeli. Generálny manažér Bakoš pre Šport 24 prezradil, že niektorí majú aj kvôli súčasnej finančnej situácii zmluvy na 8 mesiacov, iní na 10.

Odporúčané
Hokejový Slovan dlží hráčom milióny, hrozí mu, že nebude hrať ligu Hokejový Slovan dlží hráčom milióny, hrozí mu, že nebude hrať ligu 5. júla 2019, 12:21

Podľa informácií športového média sú na tom najhoršie v Liptovskom Mikuláši: „U nás je to od 800 do 2 500 eur mesačne a zmluvy sa uzatvárajú na osem mesiacov,“ povedal Milan Čanky, generálny manažér Liptákov. Ide o hrubú mzdu bez odvodov. 

Sťažovať sa pravdepodobne nemôžu v Košiciach, kde dostávajú hráči zmluvy na celých 12 mesiacov. „My uzatvárame zmluvy na celý rok, teda na 12 mesiacov a sú v rozpätí od 1 700 do 4 500 eur mesačne. Zakrývame sa len takou perinou, na akú máme,“ skonštatoval generálny manažér Košíc Jan Šťastný pre Šport 24. Mladíci si údajne prídu od 300 do 1000 eur. 

Odporúčané
Polonahá fanúšička, ktorá v zápase Slovana vbehla na ihrisko: Musím zaplatiť 800 €, ale neľutujem to (Rozhovor) Polonahá fanúšička, ktorá v zápase Slovana vbehla na ihrisko: Musím zaplatiť 800 €, ale neľutujem to (Rozhovor) 26. augusta 2019, 18:13
Domov
Zdieľať
Diskusia