Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
2. júla 2019, 12:36
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Slovák bol pravou rukou amerického narkobaróna. Aktuálne sa už nachádza v našom väzení

ZAUJÍMAVOSTI DROGY
Uložiť Uložené

O pád drogového kartelu sa postarali agenti z DEA.

V roku 2013 americká DEA rozložila drogový kartel skladajúci sa z niekdajších profesionálnych vojakov. Skupinu riadil bývalý americký ostreľovač Joseph Manuel Hunter a jeho pravou rukou bol Slovák Adrián Valkovič. Ako sa podarilo zistiť portálu NASTOPE.SK, odsúdený rodák zo Slovenska sa aktuálne nachádza v našej krajine.

Valkovič bol začiatkom roku 2016 odsúdený v New Yorku, no ministerstvo spravodlivosti USA požiadalo naše orgány o jeho prevzatie. Pravá ruka narkobaróna mala byť 5. októbra 2018 prevezená do Viedne a v súčasnej dobe si už odpykáva trest odňatia slobody v slovenskom väzení.

Odporúčané
V hoteli Kyjev znásilňoval ženy a smial sa Černákovi, ktorý ho chcel zastreliť. Mafián Tuti Daniš bol postrachom Bratislavy V hoteli Kyjev znásilňoval ženy a smial sa Černákovi, ktorý ho chcel zastreliť. Mafián Tuti Daniš bol postrachom Bratislavy 8. júna 2019, 12:07

Hunter a Valkovič boli zadržaní na ostrove Phuket spolu s ďalšími štyrmi mužmi. V každom jednotlivom prípade išlo o bývalých vojenských veteránov. Svoje znalosti využívali na to, aby koordinovali drogovú sieť v krajinách, ako Thajsko, Severná Kórea, Mjanmarsko a v ďalších.

O ich polohe informovali miestnu políciu práve agenti z DEA. Hunterova skupina z tohto dôvodu začala pripravovať zavraždenie jedného z príslušníkov americkej DEA. Hunter a ďalší členovia drogovej skupiny dostali doživotie. Valkovičovi sa podarilo vyviaznuť s rozsudkom trestu odňatia slobody na 113 mesiacov.

Odporúčané
Slovenskí mafiáni odrezávali hlavy, telá mleli mlynčekom na mäso či topili v kyseline. Výbuchy a streľby boli v 90. rokoch bežné Slovenskí mafiáni odrezávali hlavy, telá mleli mlynčekom na mäso či topili v kyseline. Výbuchy a streľby boli v 90. rokoch bežné 31. marca 2019, 17:24
Domov
Zdieľať
Diskusia