Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 21. 11. 2019 meniny má Elvíra

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti
4
Jakub Paulík
10. máj 2019, 11:43

Pacientovi v Bratislave údajne vytrhli iný zub, než o ktorý požiadal

Pán Igor sa na pohotovosť musel vrátiť ešte raz.

Jakub Paulík
10. máj 2019, 11:43

Pacient údajne žiadal, aby mu vytrhli tretí zub skraja. Von mu ale dali prvý zub skraja. Aspoň to tvrdí pán Igor, ktorý nedávno navštívil zubnú pohotovosť v Ružinove. Po príchode z nemocnice si však uvedomil, že boľavý zub, na ktorý poukazoval, nebol vytrhnutý. Miesto toho mu však chýbal úplne iný. Následne sa preto opäť vrátil na pohotovosť, aby požiadal o vytrhnutie pôvodného boľavého zubu.

 

TV JOJ oslovila zdravotnícke zariadenie, ktoré sa vyjadrilo, že prvý z vytrhnutých zubov bol taktiež nezdravý. „Lekárske ošetrenia v oboch prípadoch boli poskytnuté na žiadosť pacienta, ktorú vlastnoručne vždy po zákroku riadne podpísal a v nijakom prípade nemohlo dôjsť k mylným zákrokom,“ povedal konateľ APZ DENTA GROUP Vlastimil Graus.

 

Ilustračná fotografia

pacientovi udajne vytrhli nespravny zub

 

Pacient Igor však ešte nie je rozhodnutý, či prípad posunie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Podobná udalosť sa mimochodom nedávno odohrala aj v nitrianskej nemocnici, kedy malo byť mužovi operované zdravé koleno.

 

75-ročný pán následne podal žalobu a podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nemocnica okamžite zriadila komisiu pre prešetrenie prípadu. 

 

Následkom tejto udalosti bolo skončenie pracovného pomeru s hlavným operatérom a odvolanie primára Kliniky úrazovej chirurgie a ortopédie. Finančné a disciplinárne postihy sa ďalej dotkli aj zvyšného zdravotníckeho personálu, ktorý spolupracoval na operácii.

Zdroj: noviny.skFoto: commons.wikimedia.org/ Tagy: zdravotníctvo, zubári, slovenské zdravotníctvo
Ohodnoť článok
3
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
10:38
9:59
9:25
Nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Vianočnú reklamu od McDonald's si zamiluješ Nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá, predstavivosť nemá hranice: Vianočnú reklamu od McDonald's si zamiluješ.
8:42
Billie Eilish prepisuje históriu Grammy. Je najmladšou speváčkou, ktorá bola nominovaná na všetky najprestížnejšie kategórie.
8:03
India natáča vlastnú verziu Forresta Gumpa. Takto bude vyzerať bollywoodsky Tom Hanks India natáča vlastnú verziu Forresta Gumpa. Takto bude vyzerať bollywoodsky Tom Hanks.
NAHOR
Najčítanejšie