Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 24. 10. 2020 meniny má Kvetoslava

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher
13
Viktor Kniš
25. február 2019, 17:20
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Ega, Veroniky Ostrihoňovej a mnohých ďalších

Nezadržateľne sa blíži prvé kolo prezidentských volieb a s ním aj veľká zodpovednosť Slovákov, keďže medzi kandidátmi nájdeme aj stelesnené zlo.

Viktor Kniš
25. február 2019, 17:20
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
13
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Slovenskom aktuálne síce ešte otriasajú veľmi dôležité voľby na ústavných sudcov a mnoho iných problémov, no aj napriek náročným časom sa musíme popasovať aj s výberom novej hlavy štátu. Prvé kolo prezidentských volieb sa bude konať už 16. marca 2019, takže je ideálny čas pozrieť sa na to, z čoho si vlastne môžeme vyberať. 

 

Celkovo máme k dispozícii 15 kandidátov, pričom aktuálne dostupné prieskumy napovedajú, že reálne sa môže stať hlavou štátu približne tretina. My sme sa teda pri tejto príležitosti rozhodli osloviť známe osobnosti, ku ktorým máme ako web najbližšie, aby nám prezradili, ako vnímajú prezidentské voľby a aké sú ich názory pokiaľ ide o samotných kandidátov. 

 

Všetkým sme položili rovnaké otázky a pokúsili sme sa aj o rozmanitosť respondentov, takže okrem hudobníkov či tvorcov videí na YouTube si môžeš prečítať aj zopár slov od moderátorov či stand-up komikov. 

 

16. marec bude pre Slovensko veľmi dôležitý deň a je viac než dôležité nebrať ho na ľahkú váhu a naozaj prísť k urnám. V prípade, že by si obyvatelia našej krajiny demokraticky nezvolili hlavu štátu v prvom kole, to druhé je na programe 30. marca

 


 

1. Ako si vo všeobecnosti spokojný s kandidátmi na prezidenta. Máme si z čoho vyberať?

 

2. Čo pre teba zohráva pri voľbe prezidenta najdôležitejšiu rolu?

 

3. Máš už nejaký tip, koho by si možno volil, resp. koho by si určite nevolil a prečo?

Sajfa

 

1. Ja som tvor trvale nespokojný, ale žijeme v ako-takej demokracii, takže máme možnosť si vybrať. A určite je z koho si vyberať a každý by si mal vybrať. Ak je ozaj tak nespokojný a tvrdí, že nie je koho, tak nech sa o 5 rokov pokúsi kandidovať sám.

 

2. Som jednoznačne nasmerovaný k demokratickému kandidátovi, ktorý bude reprezentovať moje prodemokratické a proeurópske smerovanie našej krajiny.

 

3. Určite nebudem voliť Kotlebu a určite nebudem voliť nikoho pod hranicou 5 percent. A nebudem voliť ani človeka, ktorý v televízii tvrdil, že sa na nás chystá horda 10-tisíc utečencov z Afriky a za to, že on napísal facebookový status o tom, tak tí migranti neprišli.

 

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Ega, Veroniky Ostrihoňovej a mnohých ďalších

Ego

1. Chýba mi tam medzi kandidátmi Kiska.


2. Najmenšie zlo.


3. Určite by som nevolil rasistu.

 

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Strapa, Selassieho a mnohých ďalších

Joe Trendy

 

1. Vo všeobecnosti sa na to pozerám tak, že wow. Keď som videl finálny zoznam kandidátov, tak sa mi jemne zatočila hlava. Nad niektorými menami sa jednoducho musíš pýtať, že prečo.

 

2. Určite sú tam názory, sympatie a zvládnutie kampane, správanie počas nej, keďže veľa z tých ľudí som doteraz nepoznal. Je veľa rozhovorov a článkov aby si človek podľa vlastného uváženia vedel urobiť obraz o jednotlivých kandidátoch a vo voľbách sa rozhodol správne.

 

3. Rozhodovať sa budem medzi dvoma kandidátmi, momentálne asi viac Zuzana Čaputová ako Robert Mistrík. Tí ostatní, čo sú tam, tak to je mimo mňa. Dovolím si povedať, že sú tam niektorí až zlí ľudia. A ja chcem dobrého prezidenta.

 

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Strapa, Selassieho a mnohých ďalších

 

Pil C

 

1. Určite sa dá vyberať, no na druhej strane si myslím, že takto bizarných kandidátov na prezidenta sme tu ešte nemali.  

2. V prvom rade, čo to je za človeka. Jeho pracovná minulosť a čo doteraz spravil alebo nespravil, jeho prejav na verejnosti aj jeho vízia. 

3. Ja budem určite voliť jedného z dvojice, ktorá sa teraz dohaduje, kto v prospech koho zloží kandidatúru. Snáď sa čoskoro dohodnú a snáď sa vyvarujeme situácie, že by sa obaja zúčastnili prvého kola. To by bolo úplné trieštenie voličských hlasov a hrozila by veľká pohroma pre Slovensko, lebo v druhom kole by sme si museli vybrať medzi Smerom alebo Harabinom. A to nechceme. 

 

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Strapa, Selassieho a mnohých ďalších

Zomri

1. Vždy si bolo z čoho vyberať. Čo sa týka prezidentských volieb, to bolo aspoň posledných 15 rokov vždy tak, že tí normálni kandidáti nikdy nemali šancu dostať sa do druhého kola (o Kiskovi sme toho ešte veľa nevedeli). Psychopati pritom boli vždy zahojení niektorým kandidátom Smeru a stredná vrstva teda musela vždy voliť buď proti niekomu, alebo menšie zlo. Teraz je to inak. Dvaja silní nezávislí demokratickí kandidáti sa držia v čele, takže aj normálny človek si má z čoho vybrať.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1339 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 1.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Vyskúšali sme potravinové donášky v Bratislave: Koľko to stojí a kedy ti príde jedlo domov?Vyskúšali sme potravinové donášky v Bratislave: Koľko to stojí a kedy ti príde jedlo domov?
10 zaujímavostí o Ryanovi Reynoldsovi: Mohol byť policajtom, trápia ho úzkosti a depresie10 zaujímavostí o Ryanovi Reynoldsovi: Mohol byť policajtom, trápia ho úzkosti a depresie
Linka dôvery: Koronavírus riešia poradcovia skoro v každom rozhovore, ľudí trápia existenčné problémy (Rozhovor)Linka dôvery: Koronavírus riešia poradcovia skoro v každom rozhovore, ľudí trápia existenčné problémy (Rozhovor)
VIAC

2. V prvom rade to, aké hodnoty zastáva. S tým sa spája to, či napríklad niekedy klamal, alebo s akými ľuďmi sa stretáva a kto ho podporuje. V druhom rade je to jeho šanca na porazenie radikálov a populistov, teda aj to, či by môj hlas neprepadol v prípade podpory nesprávneho kandidáta.

 

3. Stále dúfame, že pre zástancov liberálnej demokracie situáciu Zuzana a Robert uľahčia a jeden z nich sa vzdá v prospech druhého. Ak to doje*ú a nedokážu sa dohodnúť, tak to jednak bude znamenať, že peniaze a ego zvíťazilo nad rozumom, čo bude smutné a potom to, že sa naše hlasy budú musieť rozdeliť. Čo už no, snáď to nejako prežijeme aj v takom prípade.

 

Nevolili by sme viacerých, ale od koho by sme priamo odhovárali je Štefan Harabin a Marián Kotleba. Ten prvý je chronický klamár a spolupodieľal sa ako minister Mečiarovej vlády na vzniku súčasného skorumpovaného systému. Ten druhý sa tvári, že bojuje proti korupcii, ale v tichosti vie podporiť aj populistov zo Smeru, navyše si popularitu vybudoval ako zástanca ideológie, ktorá vyvraždila aj mojich aj vašich prapríbuzných.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

Zuzka čau, vraj si admin @zuzana_caputova (Peter) #zomri #zomriofficial #zomristagram #budezomri

Príspevok, ktorý zdieľa zomriofficial (@zomriofficial),

Matys

1. Myslím, že rozhodne máme z čoho vyberať. Som spokojný. Môj život je naplnený, chodím kŕmiť holuby.

 

2. Rebríček hodnôt, charakter, sympatie a morálne čistý štít. 

 

3. Myslím, že by bolo skvelé, keby máme ženskú hlavu štátu. Róbert Mistrík je pomerne nevýrazný. Šefčovič je Ficova bábka, Kotleba je sk*rvený nácek a Harabin je potkan. 

 

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Strapa, Selassieho a mnohých ďalších

Veronika Ostrihoňová

1. Ako novinárka nebudem hodnotiť kandidátov, ale ja som si vybrala bez väčších problémov.


2. Myslím, že pre každého by malo zohrávať rolu to, či je kandidát dostatočne pripravený na úlohu prezidenta. A to nielen jazykovo či osobnostne, ale morálnymi a etickými hodnotami, ktoré zastáva, prechádzajúcou históriou, väzbami, ktoré by ho mohli kompromitovať. Základ pri voľbe prezidenta je si kandidátov poriadne naštudovať, nielen ich životopis, ale pozrieť si ich v debatách, vidieť ako reagujú aj na nepríjemne otázky a či si vedia svoje názory obhájiť slušne, ale rozhodne.

 

3. Opäť, ako novinárka sa nebudem ku konkrétnym kandidátom vyjadrovať. Ale v žiadnej voľbe, či prezidentskej alebo inej, nevolím extrémistov a tých, ktorí majú nenávistné prejavy voči inej skupine ľudí.

 

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Ega, Veroniky Ostrihoňovej a mnohých ďalších

Čoje

1. Prvýkrát som maximálne spokojný. Hlavne s tým, že mám až dvoch dobrých kandidátov a obaja majú veľkú šancu nielen na druhé kolo, ale aj na víťazstvo.

2. Latka, ktorú nastavil Andrej Kiska. Funkcia prezidenta sa v tejto krajine brala ako taký ujo bez poriadnych kompetencií, ktorý musí hlavne reprezentovať a triasť ruky návštevám a inak toho až tak veľa nenamúti. 5 rokov dozadu by mi stačilo, že to nebude lokaj ako Ivan Gašparovič. Po Kiskovi už potrebujem, aby bola prezidentka alebo prezident Slovenska múdry a charizmatický človek, ktorý aj v prípade veľmi nešťastných vlád bude minimálne hodnotovým lídrom tejto krajiny.

3. Budem voliť Zuzanu Čaputovú. Pevne verím, že dva týždne po sebe. Preukázala, že je človek pevných hodnôt, je vzdelaná a múdra a definitívne si ma získala tým, že sa nevykrútila z dôležitej odpovede, ktorá jej zobrala hlasy ultrakonzervatívnych voličov. Určite by som nevolil Harabina, Kotlebu ani Daňa. Podlosť, hlúposť, či dokonca psychická narušenosť nepatria do prezidentského úradu v našich zemepisných a civilizačných končinách.

 

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Ega, Veroniky Ostrihoňovej a mnohých ďalších

Fero Joke

1. S kandidátmi som spokojný, aj keď môj favorit by bol určite terajší prezident, keby kandidoval.


2. Myslím si, že minulosť. Človek sa môže zmeniť, no keď sa na to pozriem zo svojej perspektívy, tiež sa vraciam k zlozvykom. No, aj k dobrým veciam. Takže by asi platilo známe ukáž mi tvoju minulosť a ja ti poviem, kto si. A záleží tiež na všeobecných sympatiách.

 

3. Nebudem konkrétny, pre každého, kto toto číta a zároveň pozná kandidátov sa vyjadrím snáď jasne. Určite by som nevolil človeka, ktorý hovorí, že holokaust nebol. Alebo človeka, ktorý stál pri najväčších „zlobroch“ od vzniku samostatného Slovenska. Ako som spomínal, volil by som človeka, ktorý sa o niečo pričinil a je mu sympatická spravodlivosť. 

 

Ako vidia prezidentské voľby známe osobnosti? Opýtali sme sa Sajfu, Pil C-ho, Ega, Veroniky Ostrihoňovej a mnohých ďalších

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
51
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.