Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 12. 12. 2019 meniny má Otília

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Filmy a Seriály - Vybrali sme
23
Dominik Vetrák
6. január 2019, 13:27

10 najlepších filmov roka 2018

Vybrali sme to najlepšie, čo sme tento rok mohli vidieť v kinách a na Netflixe.

Dominik Vetrák
6. január 2019, 13:27
10 najlepších filmov roka 2018
Zdroj: Sony
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
23
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Po včerajšom pohľade na najhoršie filmy, aké sme videli minulý rok, sa dnes budeme na toto médium pozerať z opačnej stránky. Z tej najpozitívnejšej. Aj tentoraz nám pripadla povinnosť dať dokopy naše top desiatky a nejakým spôsobom sa rozumne dohodnúť na finálnom poradí toho najlepšieho, čo sme za rok 2018 videli. 

Rátali sme pritom všetky snímky zo širokej kinodistribúcie (takže aj snímky z roku 2017, avšak na Slovensku premietané až od roku 2018) a taktiež originálne počiny z Netflixu. Ten behom niekoľkých rokov dokázal, že má záujem produkovať filmy hodné Oscarov (a že ich do budúcna bude viac ako doterajší jeden).

 

V prípade, že kvalitné snímky neboli v kinách, mali šancu bojovať o miesto v top desiatke nezávislých/artových/nemedializovaných počinov. Tak, a teraz už na finálnu top 10. V nej hlasovala celá redakcia až na Bashku, ktorá si nestihla dopozerať resty. 

 

10. Zrodila sa hviezda (A Star is Born, réžia: Bradley Cooper)

Štvrtá verzia tohto nadčasového príbehu sa okamžite po premiére zaradila medzi najpríjemnejšie prekvapenia roku a zároveň najvýraznejšie režisérske debuty za poslednú dobu. Z filmu má radosť ako kritika, tak aj obecenstvo, čo je vzácny prienik.

 

Bradley Cooper si zasadol do režisérskeho kresla s nevídanou suverenitou a jeho počin najviac pripomína sústredené a elegantné kúsky Clinta Eastwooda (teda tie lepšie z nich). Lady Gaga ukázala, že z nej môže vyrásť prvotriedna herečka a hit Shallows brázdi rádiami s pravidelnosťou tých najtupších letných hitov (myslené ako pochvala).

 

Silný oscarový kandidát dokáže chytiť za srdce veľkou dávkou ľudskosti aj temnými podtónmi. Možno nie je masovo tak chytľavý ako Bohemian Rhapsody, no svojou citlivosťou je omnoho silnejší a zadrie sa viac pod kožu.

 

 

9. Prekliate dedičstvo (Hereditary, réžia: Ari Aster)

Možno je pre teba minuloročným hororovým kráľom Tiché miesto, možno úplne iný film, ale je nutné dodať, že debut Ariho Astera poriadne rozvíril žánrové vody. Mladý režisér nám totiž doručil poriadne temnú, depresívnu a znepokojivú snímku, ktorá bola technicky premakaná, myšlienkovo podnetná a herecky brilantná. Toni Collette v hlavnej úlohe predviedla zrejme jeden z najlepších výkonov kariéry, rovnako špičkový bol aj mladý Alex Wolff a výrazne nezaostávali ani Gabriel Byrne či nádherne znepokojivá Milly Shapiro.


Prekliate dedičstvo patrí k línii ambicióznych a artovo ladených hororov, podobne, ako napríklad Čarodejnica, It Comes at Night či Babadook. Je preto asi očakávateľné, že diváci, ktorí očakávali ľakačky, tony krvi a prehľadné klišé schémy, ostali sklamaní a otrávení. Pre fanúšikov žánru, ktorí chcú nad filmom aj premýšľať, však Aster pripravil hotovú hororovú hostinu a právom sa umiestnil v našom rebríčku.

 

 

8. Tiché miesto (A Quiet Place, réžia: John Krasinski)

John Krasinski nám taktiež ukázal, že v ňom drieme obrovský režijný talent. A Quiet Place bolo originálne, osviežilo žánrové brehy a navyše nás neuveriteľne bavilo. Zaujímavý koncept pracoval s kvalitným remeselným prevedením a dobrými hercami, z čoho vznikol jeden z najmenej očakávaných adeptov na tie najlepšie priečky v rebríčkoch za minulý rok. 

 

Vzhľadom na to, že pokračovanie uvidíme už budúci rok, máme všetci veľké očakávania. Taktiež sa ale bojíme, aby to tvorcovia neuponáhľali. Pravdepodobné je aj to, že si na režisérsku stoličku sadne niekto iný a príbeh bude sledovať úplne inú rodinu. Minimálne na tej režisérskej stoličke by sme ale asi radi znova videli Krasinskiho.

Sequel má veľký potenciál a my veríme, že sa z neho dá vyžmýkať ešte o čosi viac. A pokojne to môže byť ešte hororovejšie, citlivejšie a podobne ladené ako jednotka. V tomto prípade nikto akčný sci-fi výplach nepotrebuje, čo prvý film dokázal na jednotku.

 


7. Spider-Man: Paralelné svety (Spider-Man: Into the Spider-Verse, réžia: B. Perischietti, P. Ramsey, R. Rothman

Existujú filmy, na ktoré sa tešíš hneď, ako sú oznámené. A tak trochu vieš, že to budú pecky. Nejako takto sme v redakcii vnímali animovaného Spider-Mana. Ten mal priniesť netradičnú animáciu a navyše sa oň malo postarať duo Lord-Miller. Následne prišiel prvý trailer a my sme tušili, že tu máme dočinenia s niečím veľmi špeciálnym.

Sme veľmi radi, že Spider-Man dorazil ešte v minulom roku. Môžeme ho tak jednoznačne označiť ako najlepší animák, s čím by mal v aktuálnom roku problém, keďže nás čaká Ako si vycvičiť draka 3. Traja režiséri dokázali poňať Spideyho príbeh originálne, nebáli sa vyjsť zo zabehnutých mantinelov a spoločnými silami dokázali, že tento projekt sa robil s neuveriteľnou láskou. 

 

Zamiluješ si tak všetky postavy (lepšie spracovaného Prowlera už asi nikdy neuvidíme), scény a nápady, s akými tvorcovia prišli. Ignorovať tento film v kinách je hriechom, tobôž, keď si ho vďaka Itafilmu môžeš užiť s originálnym znením a titulkami. Pokračovania sú už na ceste a my z toho máme radosť, pretože na tak úžasného Spider-Mana sme čakali od Raimiho dvojky.

 

 

6. BlacKkKlansman (réžia: Spike Lee)

Spike Lee má ako černošský aktivista veľkú výhodu. Môže sa so svojimi názormi vyjadrovať cez masové médium, akým kinematografia bezpochyby je. Komédia a dráma sú tu vo vzácne funkčnej symbióze a výsledok je tak rovnakou mierou zábavný aj pôsobivý. Nadčasové otázky rasizmu vie Lee predať s gráciou skúseného profesionála, ktorý má stále čo povedať.

 

BlackKkKlansman je silný nielen v remesle, ale aj príbehu. Navyše sa môže oprieť o skvelé herecké výkony Johna Davida Washingtona a Adama Drivera. Je škoda, že si černošská komunita vlani vybrala za svoju vlajkovú loď Black Panthera a nie tento parádny joint (ako Lee svoje filmy nazýva).

 

 

5. Roma (réžia: Alfonso Cuarón)

Alfonso Cuarón je šikulka. Na jeho snímky väčšinou treba dlho čakať, no väčšinou stoja za to. Po veľkofilmoch, ako Harry Potter, Potomkovia ľudí alebo Gravitácia (Oscar za réžiu) sa rozhodol pre osobnejšiu tému.

 

Roma nie je diváckym filmom. Je výrazne autorským dielom, kde tvorca točí predovšetkým pre seba. Pomalé tempo je plné skvostných (mimoriadne komplikovaných) záberov a postavám sa pod kožu dostávame postupne. Toto prenikanie do obyčajného života jednej rodiny je každou minútou strhujúcejšie a v kľúčových momentoch emočne zdrvujúcejšie.

 

Je to titul, ku ktorému si treba nájsť cestu, no ak na ňu natrafíš, čaká ťa mimoriadne intenzívny zážitok. Úžasný fajnšmekrovský kúsok je jedným z najhorúcejších kandidátov na ceny Akadémie a ak si nejaké sošky odnesie, tak budú rozhodne zaslúžené.

 

 

4. Tri billboardy kúsok za Ebbingom (r. Martin McDonagh)

Tri billboardy kúsok za Ebbingom si svoju premiéru síce odbili na festivale v talianskych Benátkach ešte v roku 2017, no do našej širokej distribúcie sa dostali až začiatkom minulého roka. Čierna komédia z malomestského prostredia sa sústreďuje na príbeh Mildred Haynes (Frances McDormand), ktorej dcéra bola znásilnená a zavraždená, no jej vrah sa stále nenašiel. Mildred sa rozhodne bojovať s miestnou lenivou políciou rafinovaným spôsobom.

 

Prenajme si tri billboardy na opustenej ceste za mestom, na ktorých kritizuje šéfa policajtov Willoughbyho (Woody Harrelson). Rozpúta sa tak vojna medzi drsnou matkou a hrubými policajtmi. Snímka Martina McDonagha (V Brugách, Sedem psychopatov) si prestížne ocenenia odniesla nielen zo Zlatých glóbusov (kde sa stala najlepším filmom), ale aj z Oscarov.

 

Frances McDormand sa stala najlepšou hlavnou herečkou a Sam Rockwell najlepším hercom vo vedľajšej úlohe. Coenovský motív zostal zachovaný a právoplatne ide o jeden z najlepších filmov roka 2018.

 

 

3. Mission: Impossible – Fallout (réžia: Christopher McQuarrie)

Filmová séria Mission: Impossible je tu s nami už vyše dve dekády. Každá z častí ma unikátny režisérsky rukopis svojho tvorcu. No v šiestej časti sa vôbec po prvýkrát vrátil režisér, ktorý predtým už nejaký diel natočil. A nebolo to na škodu.

 

Christopher McQuarrie do nás napálil absolútne špičkový blockbuster, v ktorom nechýbajú dychberúce atrakcie, šialené kaskadérske kúsky ani intenzívne akčné scény. Všetko sa strieda v rýchlom tempe a v pokojnejších okamihoch si dianie na plátne kradnú herecké hviezdy.

 

V časoch komiksových adaptácií ide o veľmi príjemnú pripomienku toho, že veľký komerčný film môže byť mimoriadne zábavný aj bez prehnaného nánosu CGI (aj keď sa tu triky samozrejme vo veľkej miere vyskytujú). Tom Cruise si proste vie svoje projekty z producentského aj hereckého hľadiska parádne ošéfovať.

 

 

2. Ready Player One (réžia: Steve Spielberg)

Bitka o titul najlepšieho filmu za rok 2018 mala od začiatku redakčného hlasovania dvoch hlavných hráčov. Strieborná priečka sa však nakoniec ušla Stevenovi Spielbergovi a jeho úžasnému sci-fi Ready Player One. Snímka je rovnomennou adaptáciou populárneho románu od Ernesta Clinea a ako už bolo naznačené v predchádzajúcich slovách, legendárny režisér nás týmto počinom totálne odzbrojil.

 

Ide totiž o pravdepodobne najgeekovejšiu filmovú jazdu v dejinách, pričom Ready Player One má jednoducho všetko, čo si fanúšikovia Spielberga a znalci knižnej predlohy mohli priať. Svižný, hravý a zábavný príbeh s podmanivým vizuálom, ktorému nechýbajú emócie, krásna hudba, sympatickí hlavní hrdinovia ani srdiečko. A čo je azda najdôležitejšie, to obrovské množstvo easter eggov vôbec nepôsobí samoúčelne.

 

Práve naopak, je to v prvom rade príjemný bonus pre všetkých tých herných a filmových priaznivcov. Papierovo dlhých 140 minút tu ubehne neuveriteľne rýchlo, no šanca vypestovať si na filme závislosť je takmer okamžitá. A nami vysoko odporúčaná.

 

 

1. Prvý človek (First Man, réžia: Damien Chazelle)

Damien Chazelle patrí k najlepším mladým režisérom súčasného Hollywoodu a aj v prípade Prvého človeka nám doručil majstrovské dielo. Strhujúci skutočný príbeh astronauta Neila Armstronga a jeho cesty na Mesiac poňal hlavne ako intímnu rodinnú drámu. Prvé husle tak hrajú postavy, brilantne stvárnené Ryanom Goslingom a Claire Foy. Zábery z tréningu astronautov v sebe majú neuveriteľnú intenzitu, ktorej ešte napomáha nepokojne rozklepaná kamera a famózna zvuková, resp. hudobná zložka.

 

Vďaka tomu a Chazellovej réžii tak máš pocit, že sedíš v štartujúcom raketopláne. Snímka ani na sekundu nestráca napätie (hoci vieš, ako to dopadne) a pripomína ti, aká náročná táto misia bola a ako množstvo obetovania všetkých zúčastnených stála. Chazelle dokáže byť silno emocionálny, nikdy však neskĺzne k prehnanému pátosu či sentimentu.

 

Práve naopak, často mu stačí decentný náznak, aby na diváka na sto percent zapôsobil. Prvý človek je nepochybne jedným z najlepších filmov minulého roka a nás veľmi mrzí, že sa mu na poli tržieb príliš nedarilo. Vynechať by si ho však určite nemal.

 

 

Nižšie sa môžeš pozrieť na hodnotenia jednotlivých autorov. Po sčítaní hlasov sme sa ešte dohadovali a hlasovali o jednotlivých priečkach, až sme nakoniec dospeli k rebríčku, s ktorým sme spokojní všetci, prípadne veľká väčšina. 

 

Dominik V. (fanboy)
1. Ready Player One
2. First Man
3. Mission: Impossible - Fallout
4. Spider-Man: Into the Spider-Verse
5. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
6. A Quiet Place
7. The Guilty
8. Coco
9. A Star is Born
10. Roma

Oskar A. 
1. First Man
2. Ready Player One
3. Mission: Impossible - Fallout
4. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
5. Spider-Man: Into the Spider-Verse
6. BlacKkKlansman
7. Molly's Game
8. Widows
9. Coco
10. Isle of Dogs

 

Jakub P.
1. Ready Player One
2. Coco
3. First Man
4. The Post
5. Blackkklansman
6. The Guilty
7. A Star is Born
8. Mission: Impossible - Fallout
9. Outlaw King
10. Deadpool 2

 

Dušan. Š (Avathar)
1. Hereditary
2. First Man
3. Under the Silver Lake
4. Roma
5. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
6. BlacKkKlansman
7. Phantom Thread
8. Spider-Man: Into the Spider-Verse
9. Annihilation
10. The Ballad of Buster Scruggs

 

Šimon K. 
1. First Man
2. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
3. Ready Player One
4. BlacKkKlansman
5. Mission: Impossible – Fallout
6. A Quiet Place
7. The Ballad of Buster Scruggs
8. Roma
9. A Star is Born
10. Spider-Man: Into the Spider-Verse

 

Peter P. (Pepo)
1. Ready Player One
2. Mission: Imposible - Fallout
3. Utøya: July 22
4. First Man
5. A Quiet Place
6. Roma
7. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
8. The Post
9. Coco
10. A Star is Born

Jakub H. (benne)
1. First Man
2. Mission: Impossible - Fallout
3. Hereditary
4. Ready Player One
5. Roma
6. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
7. Spider-Man: Into the Spider-Verse
8. Phantom Thread
9. Blackkklansman
10. Widows


Daniel M. (wormi)
1. Thelma
2. Ready Player One
3. First Man
4. Coco
5. Bohemian Rhapsody
6. Mission: Impossible - Fallout
7. A Star is Born
8. Upgrade
9. Annihilation
10. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Adam S. (smetyl)
1. Roma
2. BlacKkKlansman
3. First Man
4. Under the Silver Lake
5. The Shape of Water
6. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
7. Ready Player One
8. Spider-Man: Into the Spider-Verse
9. A Quiet Place
10. A Star Is Born

Martin Š. 
1. Hereditary
2. First Man
3. A Quiet Place
4. A Star is Born
5. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
6. Mission: Impossible - Fallout
7. Spider-Man: Into the Spider-Verse
8. Ready Player One
9. Blackkklansman
10. The Shape of Water

Barbara L. (basha)
1. Bohemian Rhapsody
2. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
3. A Star Is Born
4. Ready Player One
5. Coco
6. Utøya: July 22
7. First Man
8. The Guilty
9. A Quiet Place
10. Upgrade


Honorable mentions: Bohemian Rhapsody, Coco, Widows, Isle of Dogs, The Guilty, Utøya: July 22, Phantom Thread, Under the Silver Lake, The Post, Annihilation, The Ballad of Buster Scruggs, Molly´s Game, Outlaw King, Deadpool 2, Upgrade, The Shape of Water, Thelma

Najlepší film roka 2018 je
First Man
84 hlasov
Ready Player One
157 hlasov
Mission: Impossible - Fallout
63 hlasov
Tri bilboardy kúsok za Ebbingom
82 hlasov
Roma
13 hlasov
Blackkklansman
11 hlasov
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35 hlasov
A Quiet Place
35 hlasov
Hereditary
27 hlasov
A Star is Born
140 hlasov
Bohemian Rhapsody
375 hlasov
Widows
1 hlas
Thelma
5 hlasov
Molly´s Game
19 hlasov
The Ballad of Buster Scruggs
5 hlasov
Coco
69 hlasov
Guilty
5 hlasov
Utoya
9 hlasov
Phantom Thread
3 hlasy
The Post
2 hlasy
Annihilation
4 hlasy
Isle of Dogs
5 hlasov
Under the Silver Lake
6 hlasov
Deadpool 2
70 hlasov
Outlaw King
13 hlasov
Solo: A Star Wars Story
9 hlasov
Avengers: Infinity War
248 hlasov
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.