Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. októbra 2018, 16:24
Čas čítania 0:00
Jakub Hvozdovič

Bradley Cooper ako zlatý hlas s gitarou či Ryan Gosling hrajúci na klavír alebo 10 hercov s úžasným hudobným nadaním

FILMY A SERIÁLY HERCI HEREČKY
Uložiť Uložené

Niektoré filmové hviezdy sú kreatívne aj mimo plátno. Táto desiatka je toho žiariacim dôkazom.

Stvárnenie postavy na plátne si vyžaduje obrovskú dávku driny, tvrdej práce a dozaista talentu. Herci a herečky dávajú do svojho remesla obrovskú časť svojej životnej energie, no existujú aj takí, ktorých kreativita po záverečnej klapke nekončí.

Množstvo z nich našlo okrem herectva záľubu aj v hudbe. Nie každý to s ňou síce myslí profesionálne, no našli by sa takí, ktorí by sa ňou rozhodne uživili. Ktorí to sú?

Bradley Cooper 

Iba pred pár dňami sa do kín dostal očarujúci adept na film roka. Okrem svojich všetkých objektívnych plusov, ktorým kraľovali herecké kreácie ústrednej dvojice, však divákov zaujalo ešte niečo. 

Hudobný talent Lady Gaga nespochybňoval dozaista nikto, no mnohých prekvapil charizmatický Bradley Cooper. Ten vo filme ukázal, že disponuje vskutku skvelým hlasovým prejavom. Spev vo filme je skutočne jeho a všetky pasáže sú nahrávané naživo.

Zvuk gitary síce vo finále zabezpečil syn legendárneho Willieho Nelsona, no aj tak sú všetky Bradleyho scény s inštrumentom skutočné. Nepoužíval žiadneho dvojníka a prstoklad si skutočne natrénoval sám. Takmer ročná príprava sa však vo finále skutočne zúročila.Miles Teller 

Podobný príklad ako vyššie spomínaný Cooper je aj Miles Teller. Ten pod taktovkou famózneho Damiena Chazella zosobnil mladíka Andrewa, ktorý by pre muziku a uznanie urobil všetko.

Jeho vyvoleným nástrojom sú bicie, na ktoré síce Miles hrával už ako mladík, no práve príprava na snímku Whiplash u neho podnietila samoštúdium.

Ako povedal režisér, 90% toho, čo vidíme, je skutočne Milesovo bubnovanie, aj keď samozrejme natočené na viacero pokusov a zostrihané do jedného celku.

Nič to však nemení na fakte, že Miles musel z občasného rockového bubnovania preskočiť na zložité jazzové rytmy, ktoré vyžadujú nielen technickú vyspelosť, ale najmä spomínaný talent.


Ryan Gosling 

Lámač ženských sŕdc a platonický hrdina tých mužských. Aj tak by sme v skratke mohli popísať Ryana Goslinga a nikto by príliš nenamietal. Viete však, že za talentovaným hercom sa skrýva aj dávka hudobného citu?

Jeho šikovnosť ste si mohli všimnúť v minuloročnom muzikále La La Land, kde si sám odspieval a odohral všetky klavírové pasáže.

Ryan má navyše za sebou aj pár hudobných projektov, z ktorých najznámejší je rozhodne zoskupenie Dead Man's Bones. V ňom spolupracuje nie len so svojím priateľom Zachom Shieldsom, ale (minimálne na prvom albume) aj detským zborom z konzervatória Silverlake.

Celý projekt má šialene dobrý, podmanivo psychadelický feeling a Ryan na ňom okrem spevu a klavíru zabezpečil aj gitaru či basgitaru. 

Zooey Deschanel

Zabúdať nesmieme ani na dámy. Jednou z najviac hudobne nadaných je bezpochyby Zooey Deschanel, ktorú si môžete pamätať napríklad zo skvelej romantickej komédie 500 dní so Summer či seriálu New Girl.

Okrem herectva sa však naplno venuje aj svojej hudobnej kariére. S kamarátom M. Wardom pôsobí v indie popovom zoskupení so silným nádychom folku She & Him. Okrem spevu v ňom hrá na bendžo či klavír.

Spoločne vydali už šesť dlhohrajných albumov a ich muzika sa teší pozitívnym ohlasom. Nám ostáva iba dúfať, že sa na strieborné plátna úplne nevykašle.

Clint Eastwood 

Pýtate sa, čo tu robí večne vážny tvrďák Clint? Nuž, vyslúžilý herec, režisér a producent hudbu miluje snáď iba o niečo menej ako pohyblivé obrázky.

Je skutočne zručným klaviristom a obrovským fanúšikom jazzu, pričom tento jedinečný hudobný žáner pokladá za jednu zo svojich najpodstatnejších inšpirácií.

Clint síce ako hudobník nikdy neprerazil, no svoje schopnosti preniesol do svojich snímok, pričom zložil soundtrack k vlastným peckám, ako Mystic River, Million Dollar Baby či Changeling.


Finn Wolfhard 

Mladého Finna netreba našim čitateľom dozaista predstavovať.  Známa detská hviezda z IT a najmä z populárneho Stranger Things má našliapnuté na poriadne veľkú hereckú kariéru.

Vo svojich 15 rokoch sa však venuje aj hudbe. So svojimi kumpánmi pôsobí v indie rockovej kapele Calpurnia, ktorá ma za sebou zatiaľ jedno tohtoročné EP. Finn v nej spieva a hrá na gitaru, pričom na videu nižšie sa môžete presvedčiť, že mu to ide skutočne dobre.


Keanu Reeves 

Od melancholických melódií "Indie" sa na chvíľu presunieme k o čosi tvrdšiemu grungeovému zvuku. Jeho predstaviteľ? No predsa Keanu Reeves.

Reevesovu inklináciu k hudbe sme vám naznačili už dávnejšie v hercovom profilovom článku. Aj napriek tomu však veľa ľudí netuší, že Neo John Wick to rád roztočil na base v poriadnom štýle.

Kapela Dogstar síce ukončila svoju pôsobnosť v roku 2002, no na konte má dva štúdiové albumy a jedno EPčko.  Na pódiu mu to mimochodom poriadne svedčí, čo poviete?


Scarlett Johansson

Ďalšou dámou zo zoznamu nie je nikto iný ako Scarlett Johansson. Tá toho za svoju kariéru stihla tiež úctyhodné množstvo.

V minulej dekáde sa viackrát pohrávala s myšlienkou vyjadrenia svojich pocitov práve hudbou a v roku 2008 vydala svoj prvý sólový album. Ten sa síce stretol s vlažným prijatím, no to ju neodradilo.

Spojila sa s hudobníkom Peteom Yornom a spoločne v roku 2009 vydali štúdiový album, ku ktorému v priebehu júna tohto roku pridali EP s názvom Apart. Spoločne im to klape ako hodinky a môžeme počuť, že Scarlett sa zlepšuje aj vo svojom hlasovom prejave.


Johnny Depp

Na Johnnyho stačí jediný pohľad a budete tušiť, v akej hudobnej sfére sa rád pohybuje. Rock ho podľa všetkého skutočne baví, pričom sám je veľmi zručným hráčom na gitare.

Jeho talent však nie je iba obyčajné táborákové vybrnkávanie. Depp si zahral na gitaru po boku pánov z Oasis, so svojím dlhoročným kamarátom Marilynom Mansonom a pôsobí aj v superskupine Hollywood Vampires. S kým, pýtate sa? Napríklad s legendárnym Aliceom Cooperom či Joeom Perrym z Aerosmith.

A aby toho nebolo málo, z času na čas poskytne aj vokály. O tom, že vôbec neznie zle, sa však filmový fanúšikovia mohli presvedčiť už napríklad v snímke Sweeney Todd

 
Steve Martin 

Steve je človek, ktorého tvár dozaista poznáte. Na konte má veľa priemerných a podpriemerných záležitostí, no zároveň aj množstvo skvelých projektov, kde vyniká ako komik a najmä herec. 

Jeho láska ku komédii je skutočne obrovská a svedčí o tom aj fakt, že veľkú časť svojho života zasvätil stand-upu. Čo však bolo na týchto vystúpeniach zaujímavé, je to, že v nich občas vytiahol svoje bendžo.

Na tom by samozrejme nebolo nič zvláštne, ale viete, že tam jeho láska k nástroju nekončí? Steve má totiž na poličke popri ostatných oceneniach aj niekoľko prestížnych hudobných sošiek Grammy.

Tú snáď najcennejšiu vyhral v roku 2010 za najlepší bluegrassový album s názvom The Crow: New Songs For 5-String Banjo. O tom, že mu to na nástroji skutočne ide, sa môžete presvedčiť na videu nižšie. 

Tu však zoznam nekončí. Do článku sa nezmestili viaceré veľké mená, ako Bruce Willis, Jeff Bridges, Kevin Bacon, Russel Crowe, Hugh Laurie, Billy Bob Thornton, Joseph Gordon-Levitt či ľudia, ktorí sa dostali do filmovej branže až z tej hudobnej, ako Donald Glover či Jared Leto.

Anketa:
Kto zo spomenutých hercov a herečiek vás svojim hudobným talentom očaril najviac?
Bradley Cooper
Miles Teller
Ryan Gosling
Zooey Deschannel
Clint Eastwood
Keanu Reeves
Scarlett Johansson
Johnny Depp
Steve Martin
Finn Wolfhard
Bradley Cooper
41 %
102 Hlasov
Miles Teller
9 %
22 Hlasov
Ryan Gosling
21 %
52 Hlasov
Zooey Deschannel
4 %
9 Hlasov
Clint Eastwood
2 %
4 Hlasy
Keanu Reeves
3 %
8 Hlasov
Scarlett Johansson
4 %
11 Hlasov
Johnny Depp
11 %
28 Hlasov
Steve Martin
3 %
8 Hlasov
Finn Wolfhard
1 %
3 Hlasy
Domov
Zdieľať
Diskusia