Utorok 20. 2. 2018 meniny má Lívia

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Pixabay

Štýlová jesenná kolekcia priamo zo zničených detských rúk. Poľský umelec poukazuje na biedne podmienky v odevnom priemysle

Poliak chce spoločnosť upozorniť aj na negatívnejší uhol pohľadu.

13. november 2017, 1:29

Poliak chce spoločnosť upozorniť aj na negatívnejší uhol pohľadu.

Najlepšie umenie v ľuďoch vyvolá a následne aj zanechá hlbokú emóciu. Poľský umelec Igor Dobrowolski odjakživa svoju tvorbu napĺňal pozitívnymi aj negatívnymi pocitmi, ale v poslednej dobe sa zameriava skôr na tie negatívne, pretože náš svet má od čistej pozitívnosti ďaleko. Vo svojej najnovšej práci si zobral na mušku veľké odevné spoločnosti a značky, ktoré využívajú na výrobu svojho štýlového oblečenia väčšinou menej rozvinuté krajiny ako napríklad Bangladéš, kde sú podmienky v továrňach úplne otrasné a v minulosti si už vyžiadali aj životy.

 

Ako napísal portál Fičí.sk, Igor svoju novú tvorbu rozvešal po mestách ako Varšava, Praha či Berlín, aby všetkým ľuďom na uliciach pripomenul, ako vznikal ich obľúbený sveter, ktorý si potom kúpili v skvelej cene v najbližšom obchode. Niet pochýb o tom, že Igorova tvorba je skutočne emotívna a sám sa o tom presviedča aj na vlastných výstavách, kde nechýbajú slzy, ale jeho umenie je potrebné čo najviac propagovať, pretože často zabúdame na to, v akej dobrej situácii si žijeme my a ako to vyzerá inde vo svete. 

 

 

 

 

 

 

Igor pravidelne vytvára aj ďalšie trefné kúsky

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia6 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
6 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
00913. november 2017, 20:34

Skoro všetky známe lacné obchody majú spoločných dodávatelov ,pre ktorých často pracujú chudobní ľudia v otrockých podmienkach. Je mi tých ľudí ľúto ,ale ak by sme chceli bojkotovať proti tomuto museli by sme byť všetci veľmi bohatí a kupovať odevi od luxusných značiek ,alebo si nechať šiť veci na mieru.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
lucy.ligasova14. november 2017, 18:27

Nemusíme byť bezpodmienečne bohatí a kupovať od luxusných značiek, stačí nakupovať v sekáčoch a viac sa zamýšľať nad kvalitou konkrétnej veci, ktorú chceme kúpiť a či tú vec vlastne potrebujeme. Nepotrebujeme 20 tričiek len preto, že stáli 3e v akcii a vydržia maximálne jednu sezónu. To obchody chcú, zarobiť čo najviac. 'móda' tak dnes funguje, každé dva týždne majú obchody novú kolekciu, teda neoplatí sa šiť kvalitné oblečenie, ktoré vydrží viac. Veď to po nás chcú, aby sme stále nakupovali a živili tento nezmyselný biznis, ktorý vykorisťuje chudobné krajiny a tvorí každoročne tony odpadu. Ak sa ale človek naozaj zamýšla čo vlastne potrebuje a dá si čas s nájdeným toho potrebného kusu oblečenia, môže si tak vytvoriť svoj jedinečný štýl, nie taký, ktorý má každý druhý človek v meste...

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
00915. november 2017, 17:25

Dobre nad tým uvažuješ ,ale to nie je úplné bojkotovanie skôr ,len rozumný spôsob ako to menej podporovať.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
00913. november 2017, 20:47

A tým luxusným znzačkám sa tiež nedá vždy dôverovať.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Frank Hliva13. november 2017, 8:28

zoberte detom pracu a pomru od hladu

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
budovi13. november 2017, 10:28

ved dnesna doba je zamerana len na profit....

0 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie