Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. marca 2017, 18:24
Čas čítania 0:00
Marek R.

Apple odmietlo odomknúť rodine iPad mŕtveho chlapca, v ktorom zanechal jeho posledné priania ohľadom pohrebu

ZAUJÍMAVOSTI APPLE
Uložiť Uložené

Najnovšie Apple pobúrilo ľudí svojím necitlivým správaním.

Vyzerá to tak, že Apple dáva emócie stranou a snaží sa dodržiavať právo na súkromie. A to aj pre mŕtvych. Liam Wright mal len 18 rokov, keď opustil v decembri minulého roka tento svet kvôli zákernej rakovine kostí. Ako prezradila jeho rodina, sú to už tri mesiace, čo sú v spore s touto spoločnosťou, ktorá im stále nechce umožniť prístup k Liamovým osobným veciam.

Po update softwaru totiž rodina nedokáže odomknúť jeho iPad a práve v ňom sa nachádzajú Liamove posledné želania týkajúce sa jeho pohrebu. iPad sa mu uzamkol 5. decembra, kedy bol mladý chalan už na pokraji svojich síl a nepovedal tak rodine kód na odomknutie. Práve preto sa rýchlo spojili s Applom, ozrejmili im vzniknutú situáciu, no spoločnosť vyžadovala zaslanie niekoľkých dokumentov vrátane úmrtného listu, čo by rodine spôsobilo náklady v stovkách libier. A to len kvôli tomu, že sa chcú dostať k fotografiám, videám či posledným prianiam svojho mŕtveho chlapca. Toto správanie zo strany Applu pobúrilo mnohých ľudí po celom svete a tí snáď vyvinú dostatočný nátlak na kalifornskú spoločnosť.


Apple odmietlo odomknúť rodine iPad mŕtveho chlapca, v ktorom zanechal jeho posledné priania ohľadom pohrebu
Zdroj: facebook
Domov
Zdieľať
Diskusia