Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. júna 2016, 15:57
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Hlavná hviezda The Legits Blast 2016 priletí z New Yorku: Zahraničným headlinerom jedinečnej udalosti sa stáva The Beatnuts

REFRESHER
Uložiť Uložené

Chvíľa, na ktorú zvedaví fanúšikovia bystrického hip-hop festivalu The Legits Blast dlho čakali, je tu!

Snáď každý fanúšik hip-hopu už veľmi dobre vie, že už o pár týždňov tu máme akciu, ktorá doslova definuje všetky jeho elemetny, a to všetko pod jednou strechou. Siedmy ročník The Legits Blast 2016 sa bude konať 24. - 31. júla prevažne v banskobystrickom Europa Shopping Center a popri dobrej hudbe prinesie do srdca Slovenska veľa tanečných battlov, vystúpenia atraktívnych interpretov, workshopy a medzinárodných účastníkov zo 70 krajín sveta. Dnes vám už zároveň môžeme prezradiť, že hlavnou zahraničnou hviezdou tohto roka je legendárna hip hop dvojica The Beatnuts z New Yorku.

The Beatnuts sú v hre už od 80. rokov, takže si na svoje príde hlavne o niečo staršia generácia a ich hudba je charakterizovaná starostlivo samplovanými beatmi, prevažne jazzovými rytmami, funkom a v neskoršej tvorbe aj latinom. Legendárne duo sa pýši spoluprácami s Big Punom a Methodmanom, radí sa k predstaviteľom zlatej hip hop éry deväťdesiatych rokov a ich beaty si bez dovolenia “požičala” aj slávna Jennifer Lopez vo svojom prelomovom hite "Jenny form the Block" v roku 2002. Hudobníci z Queensu majú na konte šesť albumov a spolupráce s mnohými slávnymi rapermi, ako Common, Chi Ali, Pete Nice, Fat Joe, Mos Def, Stereo MCs či Monie Love. Taktiež sú považovaní za majstrov remixov. 

Festival The Legits Blast 2016 predstavuje sviatok aj pre tanečníkov z celého sveta, ktorí sa sem zlietajúčasto aj za poslednéúspory, len aby zažili pravú hip hop atmosféru. Najväčšie tanečné esá bgirls a bboys si každoročne merajú sily v rámci tanečného program Outbreak Europe, Undisputed a Rep Your Country, ktoré sú plné  akrobacie, napätia, no najmä elektrizujúcej atmosféry. Jednoducho zážitok, ktorý musíte zažiť!

"Minulý ročník privítal 1 300 tanečníkov zo 70 krajín sveta. Napríklad skupina tanečníkov z Brazílie prišla za posledné peniaze a ubytovanie, ako aj odvoz z letiska sme im museli zháňať v rámci našej veľkej tanečnej rodiny. O to krajšie sú potom putá aj mimo tanečného parketu a zážitky, ktoré si uchováme navždy," hovorí spoluorganizátor podujatia Miro Križan, ktorý spolu s Martinom Gilianom a ich tímom stoja za najmedzinárodnejším festivalom už siedmy rok.

Slovenské a zahraničné hudobné hviezdy vystúpia počas veľkolepého koncertovania večer 30. júla na FunFón Open Air Stagei, afterpárty celej akcie sa bude konať v klube Ministry of Fun so špičkovým DJ line upom.

Program The Legits Blast 2016

Outbreak Europe (29. - 30. júl): svetovýšampionát a jeden z top breakových eventov planéty

Graffiti Jam (29. - 30. júl): jam pre graffiti writters

Perfect Beat Challenge  (30. júl): jam pre hudobných producentov

Open Mic (30. júl): jam pre vyznávačov freestyle rapu

3x3 Basket (30. júl): basketbalový turnaj

Youth for the Future (30. júl): program pre deti z Vyšehradskej štvorky

The Legits Blast Concert (30. júl): koncerty s tučnou afterpárty

Rep Your Country (31. júl): unikátny šampionát národných tímov v breaku

Hlavná hviezda The Legits Blast 2016 priletí z New Yorku: Zahraničným headlinerom jedinečnej udalosti sa stáva The Beatnuts

V prípade, že by ste mali záujem zakúpiť si lístok, môžete tak urobiť už teraz na tejto stránke. Viac informácií a aktualít nájdete napríklad na oficiálnej stránke udalosti.

Domov
Zdieľať
Diskusia