Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. októbra 2015, 21:47
Čas čítania 0:00
Dominik Vetrák

Nové Far Cry sa presunie do doby kamennej, kde vládnu mamuty a šabľozubé tigre

TECH
Uložiť Uložené

Po včerajšom teasovaní dnes Ubisoft oficiálne odhalil singleplayerový titul Far Cry Primal, ktorý sa vráti v čase o tisíce rokov.

Úspech a v prvom rade kvalita Far Cry 3 výrazne prekvapila celé hráčske osadenstvo. Nikto nečakal taký hit, najmä po prvotných gameplay záberoch. Titul ale zahviezdil azda v každom aspekte a vyslúžil si datadisk Blood Dragon, ktorý výrazne zmenil hrateľnosť, keďže sme bojovali proti robotom či ninjom. Nasledovalo Far Cry 4, akási preskinovaná trojka, no stále veľmi zábavná. Už dávnejšie sa hovorilo o tom, že aj pri tomto diele dostaneme akýsi podobný datadisk. Sčasti sa tak stalo dnes, kedy po včerajšom teasovaní Ubisoft oficiálne odhalilo Far Cry Primal, o ktorom však tvrdí, že ide o samostatný singleplayerový titul a zážitok. 

Dej bude zasadený do obdobia 10 000 rokov pred Kristom, kedy si zahráme za Takkara, posledného člena svojej skupiny. Na ostrove Oros sa bude snažiť prežiť pomocou craftingu všelijakých možných zbraní, ktoré si bude skladať z kostí zabitých zvierat. Mamuty či šabľozubé tigre ale nebudú jediným problémom hlavného hrdinu. Na obzore sa črtajú aj obrysy ľudí, ktorí vo svojom teritóriu nemajú radi cudzincov, a tak po vás pôjdu taktiež. Dôležitou súčasťou hry bude taktiež oheň. Ten sa budeme musieť naučiť vytvárať hocikde, inak neprežijeme. Dizajnér hry, Jean-Christophe Guyot, sa nechal počuť, že Far Cry môže byť zasadené kdekoľvek. V tomto období podľa neho ľudia začali objavovať význam pôdy či pozemkov, a tak si privlastňovali zem. Rovnako tak sa ale začali snažiť o šplhanie v potravinovom reťazci. Osobne sa mi táto idea pozdáva, nakoniec, v oboch posledných dieloch som sa čo najviac snažil aj tak kosiť nepriateľov lukom. Chýbať budú však aj autá, čo mi nevadí, vzhľadom na ich nezábavné ovládanie. Ťažko povedať, ako bude vyzerať gameplay, na ďalšie videá si ešte nejaký ten čas rozhodne počkáme.

Hru vyvíja štúdio Ubisoft Toronto, ktorému pomáha pobočka v Šanghaji a v Kyjeve. Zatiaľ toho veľa nevieme, určite by sa šiklo vedieť, o akom veľkom singleplayerovom zážitku tu hovoríme, a teda, aký veľký bude rozsah hry. Far Cry Primal vyjde už 23. februára 2016 pre PS4, Xbox One, no a na PC sa dostaví niekedy v marci. Ako to zatiaľ vnímate vy? 
Domov
Zdieľať
Diskusia