Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
20. februára 2024, 16:41
Čas čítania 0:49
Lukáš Čelka

Zlatý vlak s nacistickým lupom či zmiznutie letu 19: toto sú najväčšie tajomstvá druhej svetovej vojny (Podcast)

ZAUJÍMAVOSTI DRUHÁ SVETOVÁ VOJNA NOČNÁ ŠICHTA
Uložiť Uložené

Napriek tomu, že od vojny ubehlo takmer 80 rokov, mnohé zostávajú dodnes nevyriešené.

Druhá svetová vojna bola nepochybne jednou z najhorších vojen v histórii ľudstva.

Dodnes nikto nezabudne na zverstvá napáchané nacistami, počnúc vyvražďovaním Židov v koncentračných táboroch, sexuálnym vykorisťovaním mladých žien, ktoré využívali na špionáž, končiac.

Napriek tomu, že sa skončila takmer pred 80 rokmi, mnohé jej záhady zostávajú dodnes nevyriešené.

Je všeobecné známe, že nacisti počas vojny nielen zabíjali, plienili, ale aj rabovali a kradli, aby malo Nemecko z čoho financovať extrémne nákladnú vojnu. Židov pripravili o majetok, peniaze, drahocennosti, zlaté šperky, diamanty a iné drahokamy v hodnote stoviek miliárd dolárov. Po skončení vojny sa však našiel len zlomok nacistického lupu. Kam sa podel zvyšok vrátane najcennejších artefaktov, ktoré dokázali ukradnúť?

Niektorí ľudia hovoria, že ho naložili do takzvaného Hitlerovho zlatého vlaku, ktorého existencia sa pokladá za jednu najväčších záhad druhej svetovej vojny.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nočná Šichta (@nocna_sichta)

Rovnako mrazivé je aj zmiznutie armádneho letu 19, počas ktorého sa v roku 1945 bez stopy stratilo šesť lietadiel a trinásť členov posádky. V priebehu cvičenia zmenili kurz a z dodnes neobjasnených príčin im prestala fungovať orientačná technika. Podľa niektorých teórií lietadlá pohltil bermudský trojuholník, podľa iných pri zmiznutí zohralo rolu magnetické pole, ktorého pôvod nebol dodnes objasnený.

Pri oboch záhadách sa naskytá ľuďom mnoho otázok, ktoré sa pokúsi zodpovedať nový diel podcastu Nočná šichta.

Domov
Zdieľať
Diskusia