Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. mája 2022, 7:16
Čas čítania 0:40
Ema Stanovská

Hlavnú úlohu v seriáli Doctor Who prvýkrát stvárni černošský herec. Predtým si zahral obľúbenú rolu v seriáli Sexuálna výchova

Hlavnú úlohu v seriáli Doctor Who prvýkrát stvárni černošský herec. Predtým si zahral obľúbenú rolu v seriáli Sexuálna výchova
Zdroj: Getty Images/Tristan Fewings
NEWS FILMY A SERIÁLY SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené

Škótsky herec Gatwa, ktorý sa narodil v Rwande, je známy najmä vďaka účinkovaniu v seriáli Sex Education od Netflixu, kde stvárnil postavu Erika.

Hlavnú úlohu v nových častiach úspešného britského seriálu Doctor Who prvý raz stvárni herec tmavej pleti, píše BBC. 29-ročný herec Ncuti Gatwa prevezme rolu po 39-ročnej herečke Jodie Whittaker, ktorá bola prvou ženskou predstaviteľkou hlavnej postavy v obľúbenom seriáli.

Scenárista a producent seriálu Doctor Who Russell T. Davies povedal, že Gatwa na neho zapôsobil v „bleskovom“ konkurze. „Bol to náš úplne posledný konkurz. Mysleli sme si, že niekoho máme, a potom prišiel on. Som veľmi nadšený. Čaká ho žiarivá budúcnosť.“

Gatwa priznal, že je z roly tiež nadšený: „Je to naozaj úžasný pocit a neskutočná česť. Táto úloha je taká kultová.“ Dodal, že sa cíti veľmi vďačný za to, že mu tvorcovia seriálu odovzdali štafetu, a sľúbil, že bude robiť všetko, čo je v jeho silách. Debut bude mať v roku 2023.

Škótsky herec Gatwa, ktorý sa narodil v Rwande, je známy najmä vďaka účinkovaniu v seriáli Sex Education od Netflixu, kde stvárnil postavu Erika. Už tretí rok po sebe je nominovaný na cenu BAFTA za najlepší mužský herecký výkon.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ncuti Gatwa (@ncutigatwa)

Domov
Zdieľať
Diskusia