Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. februára 2022, 20:30
Čas čítania 1:20
Dominik Vetrák

KOMENTÁR: Lady Gaga a Leonardo DiCaprio mali dostať nominácie na Oscara za svoje výkony v House of Gucci a Don’t Look Up

KOMENTÁR: Lady Gaga a Leonardo DiCaprio mali dostať nominácie na Oscara za svoje výkony v House of Gucci a Don’t Look Up
Zdroj: Netflix/United Artists Releasing
FILMY A SERIÁLY KOMENTÁRE LADY GAGA OSCAR 2022 SPIDER-MAN: NO WAY HOME
Uložiť Uložené

Oscarové nominácie veľa divákov nepotešili. Ktorí herci a tvorcovia nám v nich chýbajú najviac?

Po vyhlásení oscarových nominácií si na sociálnych sieťach mohol zaznamenať nespokojnosť divákov a filmových fanúšikov. Podobne to cítime aj my, keďže sme z niektorých nominácií (či z ich absencie) sklamaní alebo prekvapení.

Jedným z najväčších prekvapení je to, že Lady Gaga nedostala za svoj fantastický výkon vo filme House of Gucci od Ridleyho Scotta nomináciu na Oscara. Herečka pritom dostala nominácie na prestížne ocenenia ako Critics Choice Awards, Zlatý glóbus, Screen Actors Guild Awards a BAFTA, ktoré prechádzajú Oscarom. 

Odporúčané
Prečo nie je 2. séria Euphorie až taká úžasná, ako si myslíš? Prečo nie je 2. séria Euphorie až taká úžasná, ako si myslíš? 8. februára 2022, 19:30

Celkom nečakaná, aj keď rozhodne smutná je absencia Spider-Mana v zozname 10 filmov bojujúcich o Oscara v kategórii najlepší film. Komiksové filmy to majú v boji o Oscara veľmi náročné a mnohé z nich Akadémia právoplatne prehliadala (obzvlášť marvelovky, ktoré sú často len priemerné). Avšak Spider-Man je skvelým filmom, ktorý dokázal prilákať do kín milióny divákov, čo sa od začiatku pandémie nepodarilo žiadnemu inému.

V prvom rade to však bol nezabudnuteľný kinozážitok, vďaka ktorému sme po dlhých rokoch mali v kine dokonalú kultúrnu a spoločenskú atmosféru. Vzhľadom na kvalitu snímky a jej význam nielen pre kinopriemysel, ale aj divákov si nomináciu zaslúžil. Obzvlášť v konkurencii filmov, z ktorých sme niektorým v recenziách udelili menej bodov ako Spider-Man: No Way Home.

Spider-Man: No Way Home
Zdroj: Marvel Studios

V zozname 10 najlepších filmov nám chýba aj The Tragedy of Macbeth či The Last Duel. Historická dráma Ridleyho Scotta nezískala jedinú oscarovú nomináciu. Sklamaním je aj to, že nomináciu nezískal animák Summit of the Gods, zatiaľ čo priemerný animák Luca áno. Niekomu by napadlo, že Akadémia udeľujúca nominácie a samotné Oscary už dáva Pixaru nominácie automaticky.

Na takzvané Oscars snubs, teda nominácie, ktoré si tvorcovia, filmy či herci zaslúžili, no nedostali ich, sa pozrel aj filmový portál Variety. Stotožňujeme sa s viacerými jeho príkladmi chýbajúcich nominácií. Nechápeme napríklad, prečo Denis Villeneuve nezískal nomináciu za najlepšiu réžiu vo filme Duna.

Prekvapením je aj absentujúci Leonardo DiCaprio za film Don’t Look Up. DiCaprio bol na celom filme to najlepšie a podal ďalší skvelý výkon. Každoročne sa utvrdzujeme v tom, že Oscary sú čoraz menej relevantné a že niektoré nominácie nechápeme. 

DiCaprio
Zdroj: Netflix
Anketa:
Pozeráš a zaujímaš sa ešte o Oscary?
Pozerám ich a aktívne sa zaujímam o nominovaných a víťazov.
Oscary si pozriem, ale veľmi ma už netrápia.
Oscary už nepozerám. Stratilo to akúkoľvek váhu.
Pozerám ich a aktívne sa zaujímam o nominovaných a víťazov.
20 %
73 Hlasov
Oscary si pozriem, ale veľmi ma už netrápia.
22 %
79 Hlasov
Oscary už nepozerám. Stratilo to akúkoľvek váhu.
58 %
210 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia