Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. februára 2022, 12:29
Čas čítania 0:38
Adam Novosad TASR

Minister Ivan Korčok vycestuje na Ukrajinu. Navštívi konfliktnú zónu na Donbase aj Kyjev

NEWS IVAN KORČOK RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Cesta prebehne začiatkom budúceho týždňa a minister zamieri aj do regiónu Donbas.

V čase napätej situácie medzi Ukrajinou a Ruskom vycestuje k našim východným susedom minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Na cestu, ktorá sa bude konať 7. až 8. februára, sa vydá spoločne s českým ministrom Janom Lipavským a rakúskym ministrom Alexandrom Schallenbergom v rámci Slavkovského formátu.

Minister Korčok sa na Ukrajine zastaví nielen v hlavnom meste Kyjev, ale vycestuje aj priamo do regiónu Donbas, kde navštívi kontaktnú líniu. Ministri budú informovaní o situácii v zóne konfliktu, ktorý sa nedarí vyriešiť od roku 2014. O deň neskôr prebehnú v Kyjeve stretnutia s najvyššími predstaviteľmi Ukrajiny, čo podľa ministerstva zahraničných vecí poskytne priestor na oboznámenie sa s ich hodnotením aktuálneho vývoja.

„Vyjadrujeme nádej a očakávanie, že súčasné napätie sa podarí znížiť diplomatickými rokovaniami. Slovensko v tejto súvislosti víta oživenie Normandského formátu a pevne verí, že rokovania sa v najbližšej dobe uskutočnia na adekvátnej politickej úrovni a prinesú potrebné konkrétne výsledky,“ oznámilo ministerstvo a dodalo, že Slovensko naďalej plne podporuje politickú nezávislosť a územnú celistvosť Ukrajiny.

Domov
Zdieľať
Diskusia