Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
28. septembra 2021, 15:55
Čas čítania 1:01
Viktor Kniš

Bukovský podáva trestné oznámenie na Matoviča. Youtube podľa neho porušil ústavu, keď mu zmazal kanál s hoaxmi

NEWS HOAXY
Uložiť Uložené

Igor Bukovský reaguje na informácie o tom, že mu natrvalo vymazali youtubový kanál.

Igor Bukovský zverejnil vyjadrenie k informácii o tom, že mu vymazali kanál na platforme Youtube. Pravidlá komunity podľa spoločnosti pravdepodobne porušoval tým, že vo videách zverejňoval dezinformácie. Bukovský sa však sťažuje, že mu Youtube pri upozorneniach nikdy nevysvetlil, kde je problém. 

„Do dnešného dňa sme neboli zo strany Youtube informovaní o tom, akým konkrétnym spôsobom malo z našej strany dôjsť k porušeniu komunitných pravidiel. Rovnako sme sa nedozvedeli, kto konkrétne a na základe čoho vyhodnocuje porušenie zmienených pravidiel a následné kroky,“ sťažuje sa Bukovský.

Myslí si, že spoločnosť porušila slovenskú ústavu. Zvažuje podanie na generálnu prokuratúru, nie je však jasné, akú reakciu očakáva. Youtube totiž argumentuje tým, že Bukovský akceptoval všetky pravidlá komunity sociálnej siete a všetky preto musí aj dodržiavať. 

Známy šíriteľ hoaxov a dezinformácií, na ktorého upozornilo viacero slovenských odborníkov, sa sťažuje aj na politikov. 

Vraj to boli práve oni, kto ho motivoval, aby sa začal „verejne angažovať aj v otázkach prevencie a podpornej liečby ochorenia covid-19 a prevencie negatívnych následkov politických krokov na fyzickom a psychickom zdraví obyvateľov SR“.

Odporúčané
Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) 10. augusta 2023, 14:16

Práve toto angažovanie však Youtube vyhodnotil ako porušovanie pravidiel. Bukovský nie je prvý, koho takto sociálna sieť zablokovala, ruku si môže podať s neprávoplatne odsúdeným extrémistom Marianom Kotlebom. Toho zablokovali, keď klamal o vdychovaní CO2 v rúšku. 

Bukovský zakončuje svoje vyjadrenie informáciou, že podáva trestné oznámenie na bývalého premiéra Igora Matoviča. Dôvodom je, že ho „pred rokom, teda 25. septembra 2020, verejne osočil a dehonestoval nielen na tlačovej besede vlády SR, ale aj na rokovaní NR SR.“

Matovič nazval Bukovského bláznom, ktorý šíri konšpiračné bludy. 

Domov
Zdieľať
Diskusia