Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. septembra 2021, 11:56
Čas čítania 1:21
Kamila Šebestová TASR

Obnovíme tvrdé tresty vrátane popráv a amputácií, tvrdí jeden z vodcov Talibanu

NEWS AFGANISTAN TALIBAN
Uložiť Uložené

Militantná organizácia sa riadi islamským právom šaría. Jeho súčasťou sú tvrdé tresty, ako napríklad bičovanie, odsekávanie končatín a popravy.

„Všetci nás kritizovali za verejné popravy na štadiónoch, ale my sme nikdy nekritizovali trestné zákony v cudzine... Nikto nám nebude prikazovať, aké máme mať zákony,“ povedal jeden z vodcov Talibanu Núrruddín Turábí. Tresty vo forme popravy alebo odsekávania rúk za krádeže sú podľa neho nevyhnutné v rámci boja so zločinom.

„Budeme nasledovať učenie islamu a naše právo bude postavené na základe Koránu,“ dodal Núrruddín Turábí. Taliban sa podľa neho zatiaľ nerozhodol, či bude popravovať verejne.

Krátko po prevzatí moci v krajine vodcovia vyhlásili, že opäť zavedú islamské právo šaría. Jeho súčasťou sú tvrdé tresty, ako napríklad bičovanie, odsekávanie končatín a popravy.

Domov
Zdieľať
Diskusia