Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
29. júla 2021 o 14:37
Čas čítania 10:15
Jakub Paulík

Navštívili sme čarodejnicu, ktorá nám vyveštila budúcnosť. Covid-19 bude mať podľa nej 5 období (Reportáž)

Navštívili sme čarodejnicu, ktorá nám vyveštila budúcnosť. Covid-19 bude mať podľa nej 5 období (Reportáž)
Zdroj: Refresher/Jakub Paulík
REFRESHER VEŠTENIE
Uložiť Uložené

Čo sme sa dozvedeli o našej budúcnosti a ako prebieha veštenie?

Považuješ veštenie z kariet za výmysel, na ktorom špekulanti zarábajú peniaze, alebo veríš, že existujú ľudia, ktorí skutočne dokážu predpovedať budúcnosť? Redakcia Refresheru sa rozhodla vyskúšať veštenie na vlastnej koži.

Navštívili sme „starú čarodejnicu“ Alenu, ktorá nám porozprávala, ako vraj pomohla lovcovi pokladov nájsť peniaze z 12. storočia, ako podľa nej predpovedala vývoj pandémie, a dali sme si vyveštiť aj my. 

Fotografovanie veštica Alena odmietla. V článku nájdeš iba zábery na veštenie z tarotových kariet. 
V tomto článku si prečítaš:
 • Ako sa Alena dostala k vešteniu, na ktoré pôvodne neverila.
 • Ako reagovala, keď jej veštice povedali, že je veľmi citlivá na energiu.
 • Koľko stojí jedna veštba a komu veští čarodejnica Alena zdarma.
 • Ako sa bude podľa nej vyvíjať pandémia koronavírusu.
 • Čo na veštenie a horoskopy hovorí teoretický fyzik Samuel Kováčik alias Vedátor.
Veštenie
Veštenie Zdroj: Refresher/Jakub Paulík

Stará čarodejnica

Väčšina veštíc, ktoré ponúkali na internete svoje služby, nás po zistení, že plánujeme o ich práci napísať článok, radšej odmietla. Kartárka Alena z Brna nás však bez váhania pozvala k sebe domov na kávu.

Odporúčané
Extrémne bohatý miliardár sa rozplakal a stal sa dieťaťom, hovorí astrológ Pavel Kastl. Absolvovala som uňho sedenie (Rozhovor) Extrémne bohatý miliardár sa rozplakal a stal sa dieťaťom, hovorí astrológ Pavel Kastl. Absolvovala som uňho sedenie (Rozhovor) 23. októbra 2021 o 12:30

Hneď pri vchode do jej bytu nás privítal postarší nevidiaci pes Filip a na posteli sa rozvaľovali dve mačky. Pani Alena tvrdí, že podľa správania svojich zvierat, ktoré pôsobili uvoľnene, vraj vedela, kto prišiel do jej bytu a že sme so sebou nepriniesli negatívnu energiu.

Vešteniu sa aktívne venuje vyše 25 rokov, začala s tým krátko po tridsiatke. Tvrdí, že kartárky boli v minulosti čarodejnicami, a keďže sama seba vníma ako osobu z minulosti, hovorí si „stará čarodejnica“.

Za svoje služby si neurčuje hodinovú taxu, pretože chce, aby jej klienti mali pocit, že u nej môžu stráviť toľko času, koľko potrebujú. Odmieta možnosť, že by s každým strávila napríklad hodinu a hneď nato by za ňou prišiel ďalší záujemca. Zbytočne by sa tak vraj ponáhľali a mnohé otázky by zostali nezodpovedané. „Nedávam si platiť od hodiny. Jednoducho sedíme, rozprávame sa a do toho vykladám karty,“ povedala Alena.

Vraj vedela o covide

V súčasnosti si za jedno sedenie pýta 500 českých korún (cca 20 €) a ide pre ňu len o akési privyrobenie si popri invalidnom dôchodku. Kedysi si vraj pýtala viac. 

„Mávala som aj 1 000 korún a nebol s tým problém. Ale ja som taký empatický človiečik. Je bieda a bude ešte horšie. Nie každý si to môže dovoliť. Niektorým ľuďom veštím zadarmo a dám im aj najesť. V tomto smere, myslím, nie som nafúkaná. Svetu chýba pokora a tým sa to stále zhoršuje. O tom slávnom covide som vedela už vopred, len som netušila, ako sa bude volať,“ povedala.

Čarodejnica Alena vraj predpovedala, že pandémia bude mať 4 až 5 vĺn. „Neviem, prečo sa hovorí, že prichádza tretia vlna. Ja som napočítala, že ideme do piatej, ktorá bude najhoršia,“  tvrdí.

Odporúčané
10 historických fotografií: za Ježiša v moči sa mu vyhrážali smrťou, Afričana v zoo vystavovali s opicami 10 historických fotografií: za Ježiša v moči sa mu vyhrážali smrťou, Afričana v zoo vystavovali s opicami 9. júna 2021 o 9:28

Veštila aj v televízii

K vešteniu sa nedostala na základe vlastného záujmu, ale preto, že iné veštice ju upozornili, že je veľmi citlivá na energiu. „Ja som tomu neverila, prišli na to druhí. Nikdy predtým som u kartárky nebola. Podnikala som však v oblasti s vitamínmi a v tomto kruhu bola aj jedna čarodejnica,“ uviedla. „Okolo teba lieta červená aura,“ hovorievali jej. Vtedy im však vôbec nedôverovala a so smiechom napodobnila svoju reakciu: „Ale no, viete, čo mi môžete.“

„Neskôr som zistila, že sme to mali už v rodine. Moja teta z Košíc videla do budúcnosti a tvrdila mi, že to cíti aj zo mňa, ale radšej sme sa v tom vtedy nepitvali,“ povedala.

Nakoniec však dostala ponuku na isté víkendové školenie, počas ktorého jej veštice objasňovali, čo ktorá karta znamená. Schopnosť porozumieť kartám ju naučila skúsenejšia veštica, ktorá ju prijala v podstate za svoju žiačku.

Po pol roku jej učiteľka povedala, že už ju naučila všetko, čo vie. Alena spočiatku veštenie skúšala na svojom blízkom okolí, a keď zistila, že veštby jej vychádzajú, začali jej posielať ďalších klientov. „Nakoniec ma prehovorili, aby som v tom pokračovala,“  vysvetlila s úsmevom.

Dotiahla to až do televízie v Budapešti, kde spoznala, aká je medzi čarodejnicami veľká konkurencia. „Ony si veľmi závideli, tam bola taká zloba. Ukecali ma na rok, potom sa niečo zomlelo a našu skupinu Čechov vyškrtli,“ povedala.

Pridaj sa do klubu REFRESHER+
Základné
5 €
Účtuje sa raz za 4 týždne
1,25 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Menej reklám
150 kreditov každé 4 týždne na nákup benefitov
Ročné - 17 %
60 € 50 €
Účtuje sa raz za rok
0,96 € / Týždeň
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Úplne bez reklám
2 000 kreditov ihneď na nákup benefitov
Zdieľanie článkov kamošom
Všetky možnosti predplatnéhoMám zľavový kód
Dokončením súhlasím s pravidlami a podmienkami portálu Refresher.
Pridaj sa do klubu REFRESHER+

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Prečo odmieta veštiť výsledky športových zápasov.
 • Prečo už neveští v televízii.
 • Ako predpovedala smrť malého dievčaťa.
 • Čo si o jej práci myslí rodina.
 • Čo vyveštila nám a ako zareagovala na chyták.
 • Ako sa podľa Samuela Kováčika pri veštbách využíva Forerov efekt.
Dočítať článok
Máš už predplatné?
Prihlásiť sa
Dočítať článok
Poslať sms
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 99344 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Odomknúť cez SMS
Tento článok
Poslať sms Ako to funguje?
Všetky články na mesiac
🤩 Len 1,50€ navyše
POSLAŤ SMS Ako to funguje?
Po odomknutí získaš
Prístup ku prémiovým článkom
Prístup k benefitom
Napr.: Bielenie zubov v Dr. Úsmev ZDARMA , Dentálna hygiena v Dr. Úsmev ZDARMA alebo 2 kopčeky zmrzliny od Koun ZDARMA
Zobraziť všetky (9)
Domov
Zdieľať
Diskusia