Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. novembra 2020, 7:16
Čas čítania 1:03
Viktor Kniš

Igor Matovič: Reštaurácie tento rok nikto otvárať nebude, to nehrozí

NEWS IGOR MATOVIČ
Uložiť Uložené

Premiér Igor Matovič v relácii Na hrane vysvetľoval krízu v koalícii a predpovedal, ako budú vyzerať Vianoce s koronavírusom.

Premiér Igor Matovič v relácii Na hrane televízie JOJ vyhlásil, že s Richardom Sulíkom sa už zmierili a opäť priznal, že ich vzťah je „talianske manželstvo“. Uznal, že ich spôsob komunikácie môže vyrušovať ľudí, za čo sa aj ospravedlnil. Premiér tiež potvrdil, že chvíľu skutočne myslel vážne, že by z vlády odišiel. 

„Boli také životné situácie v koalícii, keď sa koaličný partner správal skôr ako niekto z opozície. Potom nemáte silu čeliť zlu na druhej strane. Ale myslím si, že je to za nami,“ povedal s tým, že mal strach spraviť nepopulárne rozhodnutie, pretože mohol prísť úder zboku. Predseda vlády tiež konštatoval, že ho zamrzelo vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vstúpila do konfliktu medzi neho a Richarda Sulíka a skonštatoval, že jej aj napísal. 

Matovič vysvetľoval aj tajné stretnutie koaličných lídrov v nemocnici u Borisa Kollára. Povedal, že mu kompetentná osoba povedala, že je to v poriadku, odmietol ju však menovať, aby jej nespôsobil problémy. 

Domov
Zdieľať
Diskusia