Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. októbra 2020, 20:36
Čas čítania 1:07
Miriam Rumanková

Univerzita Komenského napokon internáty nezatvorí. Drvivá väčšina študentov odišla dobrovoľne

NEWS
Uložiť Uložené

Možnosť dobrovoľne odísť z internátov Univerzity Komenského v Bratislave počas uplynulého týždňa využilo niekoľko tisíc študentov.

Momentálne sa na internátoch nachádza 2 340 ubytovaných študentov, čo je 26 percent ubytovacej kapacity oboch internátov UK. Vedenie univerzity očakáva, že počet študentov na internátoch ešte klesne, keďže možnosť elektronicky uzavrieť dodatok k zmluve o ubytovaní platí do pondelka polnoci. 

„Aktuálne na týchto dvoch bratislavských internátoch evidujeme päť aktívnych prípadov ubytovaných s ochorením COVID-19. Ostatným ubytovaným, ktorí mali pozitívne výsledky v minulých týždňoch, už skončila nariadená karanténa,“ uvádza sa na webe najväčšej slovenskej univerzity.

Odporúčané
Žiadne návštevy, obmedzené jedálne a rúška aj v kúpeľni. Ubytovanie na Mlynoch bude pre pandémiu v novom semestri komplikované Žiadne návštevy, obmedzené jedálne a rúška aj v kúpeľni. Ubytovanie na Mlynoch bude pre pandémiu v novom semestri komplikované 3. septembra 2020, 16:58

Vedenie Univerzity Komenského vyjadrilo vďaku všetkým študentom, ktorí sa rozhodli odísť. „Vďaka ich mimoriadne zodpovednému prístupu sa podarilo eliminovať potenciálne ohnisko nákazy, ktoré by znamenalo veľkú záťaž nielen pre internáty, ale aj zdravotnícke zariadenia v Bratislave. Internáty UK tak môžu ostať prístupné pre študentov, ktorí odísť nemohli – či už z dôvodu praxe, laboratórnych prác alebo zo zdravotných či vážnych sociálnych dôvodov,“  uvádza univerzita. Na internátoch ostala aj časť zahraničných študentov, pre ktorých by návrat domov predstavoval vážnu komplikáciu.

Naďalej vedenie UK odporúča študentom, ktorí môžu internáty opustiť a majú kam ísť, aby tak urobili. V prípade zhoršenia situácie vedenie univerzity nevylučuje prijatie opatrení s cieľom chrániť život a zdravie študentov a zamestnancov. S cieľom udržať internáty v chode čo najdlhšie, zavádza univerzita ďalšie sprísnené opatrenia. Plati zákaz návštev medzi izbami a dôrazné sankcionovanie pri porušení pravidiel, ako je povinnosť nosiť rúška, zákaz zhromažďovania v areáli internátov či dodržiavanie nočného pokoja.

Odporúčané
Najväčšia univerzita na Slovensku zvažuje, že úplne uzatvorí internáty. Je to čoraz reálnejšie, tvrdí Univerzita Komenského Najväčšia univerzita na Slovensku zvažuje, že úplne uzatvorí internáty. Je to čoraz reálnejšie, tvrdí Univerzita Komenského 1. októbra 2020, 13:58

Karanténa na vysokoškolskom internáte Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine sa končí v pondelok. Študenti sa budú učiť iba dištančne s výnimkou končiacich ročníkov všeobecného a zubného lekárstva a študentov nelekárskych študijných programov, ktorí majú odbornú prax prezenčne.

Univerzita Komenského od pondelka prešla kompletne z prezenčnej na dištančnú a online formu vzdelávania. Dôvodom sú opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

Domov
Zdieľať
Diskusia