Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. septembra 2020, 7:40
Čas čítania 0:41
Richard Balog

Výrazné tapety ako nosný prvok interiéru. Neobyčajný loft z Prahy bude aj tvojím tajným snom

Výrazné tapety ako nosný prvok interiéru. Neobyčajný loft z Prahy bude aj tvojím tajným snom
Zdroj: BoysPlayNice
KULTÚRA
Uložiť Uložené

150 metrov štvorcových rozvrhnutých do dispozície 3+kk, v rámci ktorých si každý člen rodiny nájde svoje súkromie.

Ateliér Objectum so sídlom na území hlavného mesta našich západných susedov servíruje ďalší skvelý projekt zo svojho portfólia. Tentokrát zostávame priamo v Prahe, kde sa ešte v roku 2016 podieľali na vytvorení návrhu priestranného loftu pre mladú rodinu

Podľa slov hlavnej architektky, Ing. archJany Schnappel Hamrovej, si klient loftu želal farebný interiér, pričom zvíťazili odtiene neba a slnka prestupujúce v rôznych variáciách.„Predmety zo zbierok majiteľa boli následne zladené s motívmi na tapetách a vďaka tomu vzniklol akýsi „fusion look“ celého bývania," hovorí architektka. 

Odporúčané
Stavebná parcela vo svahu nemusí byť problémom. Presvedčí ťa o tom moderná vila s lesom za chrbtom  Stavebná parcela vo svahu nemusí byť problémom. Presvedčí ťa o tom moderná vila s lesom za chrbtom 16. septembra 2020, 6:55

Jednotlivé priania majiteľov boli vypočuté a výsledkom je neobyčajné bývanie na lukratívnej adrese, ktoré môže byť snom mnohých fanúšikov skvelého dizajnu. Byt s rozhlohou 150 metrov štvorcových rozvrhla architektka do zaujímavej dispozície 3+kk. Tá ponúka dostatok osobného priestoru všetkým členom rodiny. 

Okrem výrazných tapiet použitých v jednotlivých miestnostiach sú ďalšou dominantou tiež svietiedlá. Tie môžu vytvárať rôzne odtiene prispôsobené aktuálnym pocitom.

Pozorným čitateľom pri pohľade na zábery od BoysPlayNice určite neunikne ani dizajnérsky skvost Adolfa Loosa pre spoločnosť Modernista v podobe masívneho kresla v oddychovej zóne. Teraz si už ale vychutnaj túto nadčasovú parádu skrz galériu. 

Domov
Zdieľať
Diskusia