Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 8. 4. 2020 meniny má Albert

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
News
0
Jakub Paulík
23. marec 2020, 7:44
Čas čítania: 11:39

Záznam: Vo Francúzsku narástol počet obetí koronavírusu za 24 hodín o viac ako 20 %

Sleduj s nami vývoj situácie týkajúcej sa koronavírusu.

Jakub Paulík
23. marec 2020, 7:44
Čas čítania: 11:39
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
 Celkový počet nakazených na Slovensku je 186, v pondelok pribudol 1 prípad

• Premiér Igor Matovič informoval o zriadený permanentného krízového štábu. Členmi sú Peter Škodný, Robert Mistrík, Peter Visolajský a Vladimír Krčméry

• Šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura, ktorého chcú odvolať, sa vyjadril k podozrivým zmluvám na nákup zdravotných pomôcok. „Nešlo o predražené testy, išlo o najvýhodnejšiu ponuku,“ povedal.

 Ak pociťuješ príznaky (horúčka, kašeľ a dýchacie problémy), nenavštevuj lekára osobne. Môžeš sa obrátiť na infolinku 0917 222 682 alebo na 112. Informácie získaš aj na e-maile: novykoronavirus@uvzsr.sk.

 

CORONAVIRUS CHART

 


Len vďaka našim predplatiteľom môžeme aktuálne dianie pokrývať NAŽIVO

Ak sa ti naša práca páči, budeme radi, ak sa pridáš medzi nich. Predplať si REFRESHER+.

 


 

 

Článok NAŽIVO sme ukončili. Ďakujeme za sledovanie.

 

20:32 – Rokovanie vlády sa skončilo, tlačová konferencia je plánovaná na utorok o 9:00. (Denník N)

 

19:49 – Značný nárast obetí koronavírusu bol dnes zaznamenaný vo Francúzsku, kde ochoreniu Covid-19 podľahlo 186 ľudí. Počet obetí sa tak zvýšil na 860, a teda o viac ako 20 %. (worldometer)

 

19:35  Vo Veľkej Británii na koronavírus zomrelo dokopy 335 ľudí. Pacienti boli vo veku 47 až 105 rokov a všetci sa už pred infikovaním nachádzali v zlom zdravotnom stave. (BBC)

 

19:19 – Finále Ligy majstrov (pôvodný termín 27. máj) a Európskej ligy (30. máj) boli pre šíriaci sa koronavírus odložené. (uefa.com)

 

19:13 – V USA len za 24 hodín pribudlo 7309 nakazených ľudí. Dokopy ich evidujú 41 433. Nárast infikovaných osôb za posledné obdobie v USA (pozri graf nižšie) je alarmujúci. (worldometer)

 

USA
USAZdroj: worldometers / screenshot

 

19:00 – Košice chcú kvôli opatreniam proti koronavírusu vyčleniť 2,5 milióna eur. Našou úlohou je doručiť každému jednému ochranné rúško a všetko to, čo bude potrebovať na najbližšie ťažké obdobie,“ cituje slová primátora Košíc Jaroslava Poláčeka TASR. Vo štvrtok 26. marca budú poslanci rokovať o deviatich bodoch. Opatrenia majú ochraňovať najmä staršie osoby. Primátor si na obdobie krízy zníži svoj plat na najnižšiu možnú hodnotu, akú mu povoľuje zákon.

 

18:48 – Výsledky na koronavírus boli v prípade troch lekárov a štyroch sestier Národného onkologického ústavu negatívne. Menovaní sa 19. marca dostali do kontaktu s infikovaným pacientom. (TASR)

 

18:35 V Taliansku na koronavírus zomrelo už 6077 ľudí, čo je skoro dvakrát toľko, ako v Číne (3270). V krajine aktuálne evidujú 63 927 nakazených pacientov a 7432 vyliečených osôb. (worldometers)

 

18:20 – Prvý test na koronavírus u Angely Merkelovej bol negatívny. Podstúpi však ďalšie testovania, a tak musí naďalej zostať v karanténe. (FoxNews)

 

18:05 – Youtube, Facebook a Instagram znížili kvalitu svojich videí. Cieľom je, aby boli služby dostupné aj počas preťaženia siete. V aktuálnej dobe totiž kvôli pandémii koronavírusu mnohí ľudia pracujú z domu.

 

 

17:52 – V Centre sociálnych služieb v Likavke bol u jednej z pracovníčok potvrdený koronavírus. 45 zamestnancov preto skončilo v karanténe, kde čakajú na výsledky testov. (TASR)

 

17:40 – Kičura povedal, že nemá dôveru v premiéra Igora Matoviča a SŠHR by šéfoval iba pod taktovkou Roberta Fica či Petra Pellegriniho. Do justície by sa vrátil iba v prípade, ak by bol očistený spod akýchkoľvek obvinený. „Takže v skratke – neplánujem sa vrátiť tak skoro,“ dodal.

 

 

17:31 – Kičura nakoniec prezradil, že byty dokopy stáli 200-tisíc eur. Byty mali byť kúpené za rodinné peniaze, ktoré získal legálne.

 

17:30 – K cenám bytov svojho syna sa Kičura nechcel vyjadriť. „Je to súkromná kúpa môjho syna, nemôžem uvádzať detaily,“ nechal sa počuť.

 

17:23 – „Vyšetrovanie vám všetkým dokáže, že som sa ja, ani nikto z mojich ľudí, nedopustil žiadnej korupcie či nehospodárneho nakladania,“ vyhlásil Kičura.

 

17:11 – Šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura sa vyjadruje k podozrivým zmluvám na nákup zdravotných pomôcok. „Nešlo o predražené testy, išlo o najvýhodnejšiu ponuku,“ tvrdí. Kičura vo veci podozrivých zmlúv v priebehu dnešného dňa vypovedal na NAKA. Výpoveď budú musieť podstúpiť aj jeho podriadení.

 

 

16:59 – Vladimír Krčméry hovoril o približne 6 liekoch, ktoré sú využívané pri štúdiách koronavírusu, no Robert Mistrík je názoru, že sa na ne nemôžeme úplne spoliehať. Vyzýva predovšetkým k disciplíne občanov.

 

16:51 – Podľa Matoviča sú verejné a súkromné laboratóriá na Slovensku schopné vykonať zhruba 3000 testov za deň. Aktuálne sa testuje len zhruba 300 ľudí.

 

16:50 –  Premiér povedal, že sa o nových prípadoch koronavírusu na Slovensku bude pravdepodobne informovať iba raz za deň. Cieľom je zladenie informovania verejnosti.

 

 

16:47 – Ihneď po ňom nastúpil premiér Igor Matovič. Slovensko zriadilo takzvaný permanentný krízový štáb. Členmi sú Peter Škodný, Robert Mistrík, Peter Visolajský a Vladimír Krčméry. V priebehu dnešného dňa prerokovali zhruba 60 návrhov riešenia situácie.

 

16:42 – Štátny tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus odpovedal novinárom na otázky k téme návratu Slovákov zo zahraničia. Podľa jeho tvrdenia evidujeme 3009 žiadostí o repatriáciu Slovákov zo zahraničia. 1059 z nich je už na našom území.

 

 

16:37 – Nechceš vyjsť počas domácej izolácie z formy? Pripravili sme si pre teba článok s profesionálnym trénerom Martinom Tavelom, ktorý ti ukáže, ako sa udržať cvikmi s vlastnou váhou.

 

 

16:28 – Premiérka Islandu Katrín Jakobsdóttir podstúpi domácu karanténu. Koronavírus sa totiž potvrdil v škole, kam chodí jej syn. (ruv.is)

 

16:20 – Sýria potvrdila prvý prípad koronavírusu. Má ísť o 20-ročnú ženu, ktorá do Sýrie pricestovala z bližšie nešpecifikovanej krajiny. (Vice)

 

15:56 – Testy na koronavírus sa budú od stredy robiť aj v Trenčíne. Mesto sa tak pridáva ku Košiciam, Banskej Bystrici a Bratislave. (TASR)

 

15:48 – NAKA začala trestné stíhanie „ex offo". Hlavným podozrivým je šéf Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetán Kičuru. Zatiaľ čo vedúci SŠHR podpísal podozrivé zmluvy na zdravotné pomôcky, jeho 20-ročný syn si kúpil v centre Bratislavy dva byty. (Aktuality.sk)

 

 

15:36 – Na 16. hodinu sa očakáva tlačová konferencia premiéra Igora Matoviča, ktorý by mal vystúpiť po rokovaniach krízového štábu a vlády.

 

15:34 – Národná transfúzna služba vyzýva Slovákov, aby darovali krv. Kvôli pandémii koronavírus je jej nedostatok, potrebujú ju pritom akútni pacienti. (TASR)

 

15:29 – Nemecký olympijský výbor by uvítal presunutie olympijských hier v Tokiu na budúci rok. Definitívne rozhodnutie by malo padnúť do štyroch týždňov. (Sport.de)

 

15:23 – Preteky F1 boli kvôli koronavírusu nahradené závodom v počítačovej hre. Vysielali sa cez Youtube, Twich, ale aj televízie, ako Sport 1 či Sport 2.

 

 

15:10  Ondrej Dostál podal na Kajetána Kičuru trestné oznámenie. „Dnes som podal na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu Machinácií pri verejnom obstarávaní a dražbe podľa § 266 ods. 3 Trestného zákona (TZ), prípadne niektorého z trestných činov korupcie,“ napísal na stránke OKS.

 

15:01 – 20-ročný Krištof Kajetán Kičura, syn riaditeľa Štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru, vlastní okrem dvoch bytov v centre Bratislavy taktiež chatu na Devíne. Ani v jednom z prípadov si na seba nevzal hypotéku. Majetok syna šéfa Štátnych hmotných rezerv sa dostal do pozornosti médií po tom, ako Kajetán Kičura podpísal predraženú zmluvu na ochranné pomôcky za viac ako 22 miliónov eur so spoločnosťou LACORP s. r. o.

 

 

14:50 Nemocnica Poprad hľadá darcov rúšok. V aktuálnej situácii je nútená vyzývať prichádzajúcich pacientov k tomu, aby si priniesli vlastné rúška. „Nemocnica využíva všetky dostupné možnosti na získanie rúšok, no aj napriek viacerým podpísaným kontraktom zatiaľ nie sú dodávané v požadovaných množstvách. Keďže bavlnené rúška pre prichádzajúcich pacientov sa míňajú rýchlejšie, ako sú dopĺňané zásoby, nemocnica hľadá všetky dostupné možnosti, ako ich zabezpečiť,“ povedala pre TASR hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

 

14:39 – 24-ročný muž z okresu Prievidza sa v domácej karanténe vyhrážal pod vplyvom alkoholu svojej matke a bratovi zabitím. Agresívny mal byť aj po príchode polície.

 

Policajti využili svoje zákonné oprávnenie a použili voči agresívnemu mužovi donucovacie prostriedky, na čo mal reagovať vyhrážaním sa zabitím i policajtovi. Počas zásahu mal pľuvať na oboch policajtov, matku i brata so slovami, aby sa všetci nakazili novým koronavírusom,“ povedala polícia. Aktuálne je obvinený z prečinu nebezpečného vyhrážania a prečinu útoku na verejného činiteľa. (TASR)

 

14:30 – Zbor väzenskej a justičnej stráže potvrdil prvý prípad koronavírusu u odsúdeného muža v ústave Bratislava. Trestanca museli eskortovať do do väzenskej nemocnici v Trenčíne.

 

Keďže ide o odsúdeného, ktorý je zaradený v minimálnom stupni stráženia a umiestnený v samostatnom objekte ústavu, boli do preventívnej karantény umiestnení aj ostatní odsúdení spolu s väzenským personálom. V domácej karanténe bol ponechaný ostatný väzenský personál, ktorý mohol prísť do priameho kontaktu s odsúdeným,“ informovala TASR hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská

 

14:16 – Za posledných 24 hodín vo Švajčiarsku pribudlo 1073 nových prípadov koronavírusu. Celkovo je ich 8 547. Švajčiari v spojitosti s koronavírusom zaznamenali 118 úmrtí a 131 vyliečených pacientov. (worldometers)

 

14:04 – Slovenská divízia Volkswagenu predĺžila svoju odstávku. Tá by mala trvať do 5. apríla. (Denník E)

 

14:00 – V Gambii zomrela na koronavírus prvá osoba. Išlo o 70-ročného muža z Bangladéša. (Daily Post)

 

13:48 – Podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová sa na tlačovej konferencii vyjadrila k aktuálnej situácii a eurofondom. Nezazmluvnené štyri miliardy z eurofondov sa podľa Remišovej presunú tam, kde ich bude najviac treba. Pomoc by mala byť podľa nej smerovaná k živnostníkom, malým podnikom, zdravotníckym zariadeniam a ďalším ľudom postihnutým krízou.

 

 

13:39 – Počet nakazených osôb prekročil celosvetovo hranicu 350-tisíc. Koronavírusu podľahlo viac ako 15-tisíc ľudí, no vyše 100-tisíc pacientov sa podarilo uzdraviť. (worldometers)

 

13:31 – Japonský premiér Shinzo Abe pripustil, že by sa olympijské hry mohli konať neskôr. Pokiaľ by započali v plánovom termíne 24. júla, nezúčastnila by sa ich Kanada ani Austrália. (Vice)

 

13:23 – Vedenie Formuly 1 sa rozhodlo pre koronavírus zrušiť Veľkú cenu Azerbajdžanu. Tá sa mala konať 7. júna v Baku.

 

13:07 – V domácej karanténe musela pre opatrenia vlád zostať už viac ako 1 miliarda obyvateľov z celého sveta. (Gulf News)

 

12:57 – Pápež František zrušil svoju jednodňovú cestu na Maltu. Tá sa mala konať 31. mája. Urobil tak kvôli šíriacemu sa koronavírusu. (The New York Times)

 

12:44  Otec britského premiéra Borisa Johnsona odmieta domácu izoláciu. „Samozrejme, že pôjdem do krčmy, ak budem potrebovať ísť do krčmy. (Boris) povedal, že by sme tam nemali chodiť, ale ak budem musieť ísť, pôjdem,“ vyjadril sa. Pitie piva v baroch považuje za vhodný spôsob, ako predísť krachu malých podnikov. 

 

12:36 – 39-ročná Britka nakazená koronavírusom natočila video, v ktorom ľudom radí, aby nefajčili.Ak niekto fajčí, okamžite sa toho vzdajte, lebo hovorím vám, tie sku***** pľúca budete potrebovať,“ posiela svetu drsný odkaz.

 

 

12:27 – Mesto New York pre svojich obyvateľov vydalo návod na bezpečný sex v období pandémie koronavírusu. Aktuálne by si podľa neho určite nemal striedať svojich partnerov.

 

12:20 – V Taliansku sa z koronavírusu vyliečila 95-ročná babička. S ochorením Covid-19 bojovala približne 20 dní.

 

12:09 – Mesto Čadca rozdáva tisíce rúšok, ktoré by sa mali dostať do každej domácnosti.Objednali sme 22 500 kusov a priebežne ich naskladňujeme. V prvom rade sme potrebovali zabezpečiť chod mesta. To znamená, že rúška dostali tí, ktorí sú v kontakte s ľuďmi – zamestnanci mesta, mestského podniku služieb a mestskej polície. Už v stredu sme zabezpečili rúška pre domy seniorov na území mesta,“ povedal pre TASR hovorca mesta Marián Kráľ.

 

11:51  19-tisíc kitov na testovanie na koronavírus už máme na Slovensku, potvrdil Matovič. „Rýchlotesty sú ako hračkárstvo s dramaticky nízkou presnosťou. Absolútna blbosť, nakúpili toho haldy a zbytočne,“ povedal ďalej.

 

 

11:45 – Hlavný hygienik SR Ján Mikas potvrdil, že dnes zaznamenali 28 negatívnych vzoriek a jednu pozitívnu. Počet prípadov sa tak na Slovensku zvýšil na 186. Má ísť o lekára z Púchova.

 

11:41  Minister zdravotníctva Krajčí potvrdil, že testy lekárov z gynekologického oddelenia nemocnice v bratislavskom Ružinove boli negatívne.

 

11:35 – Premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí sa vyjadrujú k aktuálnej situácii. Matovič chce počet testovaní zvýšiť o 10-násobok. Doposiaľ sa podľa neho testovalo okolo 300 ľudí, Matovič plánuje číslo navýšiť na približne 3 000 ľudí. Kritizoval zbytočne nakúpené rýchlotesty.

 

 

11:24 Minister hospodárstva Richard Sulík chce navrhnúť odvolanie šéfa Štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru. Má už aj premyslenú náhradu, ktorú plánuje najprv navrhnúť premiérovi Igorovi Matovičovi.

 

Ja som za to, aby sme nezrazili ekonomiku na kolená. Ak sú otvorené potraviny, nevidím problém v tom, aby boli otvorené aj iné predajne,“ dodáva ale, že bary a reštaurácie, kde ľudia môžu vysedávať, by mohli byť zatvorené. „Prikláňam sa k tomu, by sme uvoľnili možnosti predaja, ale sprísnili spôsob,” myslel tým povinné rúška či rukavice.

 

 

11:20 – Počet prípadov v Thajsku stúpol o 122 nových pacientov. Infikovaných osôb v krajine je tak celkovo 721. (Bangkok Post)

 

11:05 – Podľa nového ministra vnútra Romana Mikulca sa núdzový stav pre celú krajinu zatiaľ nezvažuje. Vec plánujú odkomunikovať na krízovom štábe. „Všetko úsilie venujeme koronavírusu,“ povedal v priebehu tlačovej konferencie Mikulec. K prípadnej zmene policajného prezidenta sa aktuálne nechcel vyjadriť.

 

 

 

10:49 – V dánskom supermarkete stojí jeden dezinfekčný gel 5 eur, dva už však obyvateľov vyjdu na 134 eur. Týmto spôsobom sa snažia bojovať proti hromadnému nakupovaniu.

 

10:40 – Slávny herec Tom Hanks sa so svojou manželkou Ritou Wilson pred dvomi týždňami nakazil koronavírusom. Podľa Hanksovho vyjadrenia na Facebooku sa však už obaja cítia lepšie a vyzývajú ľudí k tomu, aby si v týchto ťažkých časoch pomáhali.

 

 

10:36  Situácia vo Wu-chane, odkiaľ sa koronavírus dostal do sveta, sa začína zlepšovať. Ľudia bez príznakov s certifikátom od zamestnávateľa môžu opäť pracovať. Podľa úradov bude taktiež znova rozbehnutá verejná doprava. (The Guardian)

 

10:28 – Hovorca hlavného mesta Peter Bubla sa rozpovedal o ekonomickom dopade koronavírusu na Bratislavu. Ráta sa so stratou minimálne troch miliónov eur. „Odhad dosahu na daň z príjmov je momentálne takmer nemožné odhadnúť, ale potenciálne sa hýbeme v miliónoch eur,“ poznamenal Bubla. (TASR)

 

10:17 V Bardejovských Kúpeľoch je v karanténe 119 ľudí, ktorí prišli z Veľkej Británie. V dvojtýždňovej karanténe sa nachádzajú najmä ženy a dievčatá. Veľkú časť z nich tvoria študentky a študenti, ktorí sa do Veľkej Británie dostali cez projekt Erazmus. 

 

Pre všetkých je zabezpečené ubytovanie v jedno a dvojposteľových izbách, zabezpečené je aj ich stravovanie. Čo je najdôležitejšie, zabezpečené je vylúčenie akéhokoľvek kontaktu týchto klientov, či už s personálom ústavu alebo obyvateľstvom Bardejovských Kúpeľov či Bardejova, ba dokonca by nemalo prísť ku kontaktom ani medzi klientmi navzájom,“ uviedol pre TASR riaditeľ KLÚ Družba Martin Tarcala.

 

10:08 – Pásmo Gazy zaznamenalo prvé dva prípady koronavírusu. Ide o 79-ročného a 63-ročného muža, ktorý do Gazy pricestovali z Pakistanu. (The Guardian)

 

09:55 – 20-ročný Krištof Kajetán Kičura, syn šéfa Štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru, kúpil stotisícové byty v centre Bratislavy. Urobil tak v čase, keď jeho otec podpisoval predraženú zmluvu na ochranné pomôcky za viac ako 22 miliónov eur so spoločnosťou LACORP s. r. o.

 

 

09:48 – Aliancia všeobecných lekárov Slovenska (AVLS)/Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) žiada vládu, aby zabezpečila ochranné a dezinfekčné prostriedky do ambulancií všeobecných lekárov pre dospelých. (TASR)

 

09:39 – Počet prípadov nakazených v Česku stúpol na 1165. Oficiálne vyliečených je 6 ľudí.

 

09:30 – Kanadskí športovci sa nezúčastnia olympijských hier v Tokiu v roku 2020. Kanadský olympijský výbor tak reaguje na šíriaci sa koronavírus. (CBC)

 

09:23 – Ako sa slovenskí Rómovia postavili ku koronavírusu? Pozreli sme sa do troch rómskych komunít na východe, kde si sami šijú rúška. Viac sa dočítaš v našej reportáži.

 

 

09:05 – Hongkong zakáže vstup pre všetkých zahraničných návštevníkov. Opatrenie bude platné od stredy. (BBC)

 

08:40 – Okresný súd Bratislava II zrušil kvôli koronavírusu aprílový termín procesu objednávky vraždy Sylvie Volzovej. Vo veci je obvinený bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko a odsúdení mafiáni Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ. Pojednávanie je odročené na neurčito. (TASR)

 

08:32  Facebook americkým zdravotníkom daruje 720 000 respirátorov. Prispieť by chceli onedlho ďalším miliónom kusov.

 

 

08:24 – Čierna Hora hlási v spojitosti s koronavírusom prvé úmrtie. Ide o 65-ročného muža, ktorý zomrel z nedele na pondelok. (engnews24h)

 

08:00 – Ako sa pandémia koronavírusu dotkne slovenského rapu? Na otázku odpovedajú Separ, Strapo, Dame, Rytmus a Pil C.

 

 

07:51 – Miliardár Jack Ma poslal do Afriky zdravotnícke potreby. S ich distribúciou začnú v priebehu pondelka.

 

 

07:47 – Odsúdený producent Harvey Weinstein má pozitívny test na koronavírus.

 

 

07:45 – Ak si včera nemal čas monitorovať situáciu, nevadí. Posledné informácie ohľadom koronvírusu zo Slovenska i vo svete sme pre teba zhrnuli v našom pravidelnom podcaste KORONA UPDATE.

 

 

 

 

 

 

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: TASR/AP/Ronald Zak Tagy: Koronavírus, koronavírus Slovensko
Ohodnoť článok
1
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.