Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. februára 2020, 14:37
Čas čítania 1:04
Dominik Vetrák

Saint Maud je nechutná nočná mora. Veriaca kresťanka sa obráti na diabla v psychologickom horore

FILMY A SERIÁLY SAINT MAUD
Uložiť Uložené

Štúdio A24 prichádza s ďalším skvelo vyzerajúcim filmom.

Saint Maud od štúdia A24 je chválené kritikmi po celom svete. Hovorí o sestričke v hospici, ktorá sa za každú cenu pokúsi zachrániť svoju pacientku. Počas tohto procesu ju ale ovládnu diabolské sily a sama Maud bude konfrontovaná so svojou minulosťou. Náboženský horor s psychologickými elementmi vyzerá vskutku nepríjemne. Stačí sa pozrieť na trailer a niektoré nechutné zábery, ako napríklad na stúpanie po klincoch. 

V horore si zahrajú herci ako: Morfydd Clark, Jennifer Ehle, Lilly Frazer, Lily Knight, Marcus Hutton, Turlough Convery či Rosie Sansom. Ide o režijný debut pre Rose Glass, ktorá si napísala aj scenár. Bong Joon Ho (Parazit, Okja) ju označil ako jednu z 20 režisérov, ktorí budú mať na kinematografiu v nasledujúcej dekáde veľký dopad. Saint Maud sa do kín dostane 3. apríla. Premiéra u nás zatiaľ naplánovaná nebola. 

Domov
Zdieľať
Diskusia