Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. januára 2020, 8:44
Čas čítania 1:39
Viktor Kniš

Emotívne odovzdávanie cien Grammy v znamení rozlúčky s Kobe Bryantom ovládla Billie Eilish. Získala všetky najdôležitejšie ceny

HUDBA
Uložiť Uložené

18-ročná speváčka získala prestížne ceny v kategóriách najlepšia skladba, najlepšia nahrávka, objav roka a najlepší album.

Billie Eilish opäť prepisuje históriu. Je vôbec prvou 18-ročnou speváčkou, ktorej sa najprv podarilo získať nominácie a následne ešte aj vyhrať vo všetkých štyroch nosných kategóriách Grammy. Mladá popová hviezda získala prestížne ceny v kategóriách najlepšia skladba, najlepšia nahrávka, objav roku a najlepší album. Okrem toho ešte získala cenu za najlepší popový vokálny album. Podľa očakávaní sa jej doteraz najzásadnejšou skladbou stala Bad Guy z debutového projektu WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?

Emotívne odovzdávanie cien Grammy v znamení rozlúčky s Kobe Bryantom ovládla Billie Eilish. Získala všetky najdôležitejšie ceny
Zdroj: TASR/AP
 

Grammy patrí medzi najvýznamnejšie ceny aj spôsobom hlasovania, o nomináciách a následnom udelení cien rozhodujú členovia americkej hudobnej akadémie, ktorých je asi 13-tisíc. Cenu za najlepší rapový album získal Tyler, The Creator. 

„Túto cenu si zaslúži Ariana“

V rámci ďakovnej reči sa na pódium okrem Billie postavil aj jej brat Finneas, ktorý má ako producent veľkú zásluhu na finálnej podobe projektu a netají sa tým ani jeho sestra. „Nenapísali sme si žiadnu reč, pretože tento album nevznikol preto, aby sme s nim vyhrali Grammy. Nemyslelsi sme si, že by mohol čokoľvek vyhrať. Urobili sme album o depresii, samovražedných myšlienkach a o klimatických zmenách,“ priblížil na pódiu brat  speváčky. 

Domov
Zdieľať
Diskusia