Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
7. mája 2019, 11:15
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Východniari majú novú hokejovú „hymnu“ na domáce majstrovstvá sveta. Možno jej ani nebudeš rozumieť

ŠPORT HOKEJ SLOVENSKO
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Východniari sa už tešia na majstrovstvá sveta v hokeji.

Keď si otvoríš YouTube a zapozeráš sa do videí v tamojších trendoch, rýchlo zistíš, že množstvo z nich sa bežnému Slovákovi nechce sledovať. Ak ťa nebavia naši youtuberi, ale tešíš sa na majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré budú začínať už v piatok, potom ti ulahodí skladba Na večar od skupiny Ščamba.

Ako už naznačuje samotný názov, celá skladba je naspievaná vo východniarčine, a tak by mohli mať ľudia z ostatných kútov Slovenska menší problém porozumieť, o čo v nej ide. Text pesničky vymyslela Mária Lukáčová a do klipu sa zapojilo veľké množstvo ľudí, ktorí so slovenskými vlajkami a oblečením pobehovali po poli či čapovali pivo v krčme.

Veselú skladbu si zatiaľ vypočulo viac ako 85-tisíc ľudí a v komentároch pod videom sa čoraz viac začínajú objavovať návrhy, že by mala byť pesnička neoficiálnou hymnou východného Slovenska pre hokejový šampionát.

Nikto by sa za to zrejme nehneval, a tak posúď sám, či text, hudba a choreografia postačujú na vytvorenie pohodovej atmosféry na štadióne.

Domov
Zdieľať
Diskusia