Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 22. 10. 2021 meniny má Sergej

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Nezaočkovaní nesmú vychádzať po 20.00 h verzus žiadne obmedzenia. Aké opatrenia proti koronavírusu dnes platia v Európe? Nezaočkovaní nesmú vychádzať po 20.00 h verzus žiadne…
KVÍZ: GTA III oslavuje 20 rokov, tento rok sa dočkáme aj remasteru. Koľko si z hry pamätáš? KVÍZ: GTA III oslavuje 20 rokov, tento rok sa dočkáme aj…
Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby prekazil oslavu narodenín jej dcéry. Povolenie filmárom nestačilo Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby…
Hviezda organizácie Oktagon MMA prekvapivo prestúpila k novovzniknutej konkurencii Real Fight Arena. Vec vraj už riešia právnici Hviezda organizácie Oktagon MMA prekvapivo prestúpila k…
Alec Baldwin počas natáčania nechtiac postrelil kameramanku aj režiséra. Žena zraneniam podľahla Alec Baldwin počas natáčania nechtiac postrelil kameramanku aj…
Miley Cyrus pózuje hore bez a robí šnúru v nohavičkách. Na titulnú stranu magazínu Interview nafotila odvážnu sériu fotiek Miley Cyrus pózuje hore bez a robí šnúru v nohavičkách. Na…
Zaujímavosti

Motýlí muž: Tragédii v Point Pleasant, pri ktorej zahynulo 46 ľudí, predchádzali pozorovania neznámeho tvora

Okrídlená bytosť sa mala vyskytnúť aj na iných miestach, na ktorých následne prišlo k stratám na životoch.

František Kulhánek
3. marec 2019, 12:58 Čas čítania: 0:00
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Motýlí muž: Tragédii v Point Pleasant, pri ktorej zahynulo 46 ľudí, predchádzali pozorovania neznámeho tvora
Zdroj: unsplash.com/Patrick Hendry
Zaujímavosti
6
František Kulhánek
3. marec 2019, 12:58

Motýlí muž: Tragédii v Point Pleasant, pri ktorej zahynulo 46 ľudí, predchádzali pozorovania neznámeho tvora

Okrídlená bytosť sa mala vyskytnúť aj na iných miestach, na ktorých následne prišlo k stratám na životoch.

František Kulhánek
3. marec 2019, 12:58
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Motýlí muž: Tragédii v Point Pleasant, pri ktorej zahynulo 46 ľudí, predchádzali pozorovania neznámeho tvora
Zdroj: unsplash.com/Patrick Hendry

15. decembra 1967 sa stala v meste Point Pleasant v Západnej Virgínií obrovská tragédia. Silver Bridge nachádzajúci sa na rieke Ohio sa nečakane o 17:00, teda v čase najväčšej špičky zrútil. Na mieste zahynulo 46 ľudí.

 

Verejnosť sa začala samozrejme okamžite pýtať, kto sa zrútenie mostu môže a či sa tragédii nedalo predísť. Oficiálne závery vyšetrovania hovoria, že za zrútenie môže porucha v jednom zo spojení, ktoré veľký dopravný nápor nevydržalo, pričom následne došlo ku kolapsu.

 

Alebo má snáď tragédia iné vysvetlenie? Mestečko Point Pleasant bolo totiž dejiskom zvláštnych udalostí už mesiace pred týmto nešťastím. Ide iba o miestnu legendu, alebo boli tamojší obyvatelia skutočne svedkami paranormálnych javov? A čo alebo kto je „Motýlí muž“ (Mothman), o ktorom všetci hovoria?

 

Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge
Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge Zdroj: History Channel
 

Muž s krídlami

Všetko pekne poporiadku. Strašidelný príbeh v Point Pleasant sa začal písať 12. novembra 1966, kedy sa piatim mužom zjavil dovtedy nevídaný úkaz. Piati hrobári na cintoríne práve kopali ďalší z hrobov, keď sa im mala zjaviť podivná, dohneda sfarbená bytosť ľudskej podoby, no s tým rozdielom, že disponovala krídlami.

 

Náhle im mala vzlietnuť nad hlavy a zmiznúť. Všetci popierali, že by mohlo ísť o vtáka, vo svojich výpovediach hovorili o ľudských krídlach. K tejto udalosti došlo v mestečku Clendenin, ktoré leží asi 130 kilometrov od Point Pleasant.

 

Ďalšia udalosť na seba nenechala dlho čakať. Iba 3 dni od prvého incidentu bolo podivné stvorenie opäť pozorované. Tentokrát boli jeho svedkami Linda a Roger Scarberry spolu so Stevom a Mary Mallette. Tí sa vydali do tzv. TNT oblastí, ktoré v sebe skrývali opustené bunkri so strelivom a výbušninami ešte z čias 2. svetovej vojny.

 

Keď však dorazili na miesto, bunkre neboli to jediné, čo videli. Oba páry mali byť svedkami veľkej neznámej bytosti, ktorá sa divným spôsobom pohybovala v areáli opustenej elektrárne. Ich opis hovoril o jasne červených očiach, veľkých krídlach a výške niečo cez dva metre.

 

Týmto sa však ich príbeh ani zďaleka nekončí. Akonáhle totiž neznámu entitu spozorovali, vystrašení sa dali na útek. Sadli do auta a po ceste č. 62 smerovali do Point Pleasant. Ako unikali, neznáme stvorenie ich malo začať prenasledovať. Spočiatku ho len opäť spozorovali, tentoraz na billboarde pred nimi.

 

Následne mal však rozprestrieť krídla a ich auto sledovať. Linda a Roger Scarberry so Stevom a Mary Mallette hovoria, že aj keď išli v istých chvíľach viac ako 100 míľ za hodinu (160km/h), stvorenie s ich prenasledovaním nemalo žiadny problém.

 

Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge
Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge Zdroj: Unknown newspaper

 

Mary Mallette tiež tvrdila, že tvor vydal zvuk o veľmi vysokej frekvencii, podobný obrovskej myši. V každom prípade, akonáhle sa posádka auta blížila k Point Pleasant, bytosť mala odletieť a stratiť sa v poli. Oba páry si to okamžite namierili na miestnu policajnú stanicu. Šerif a jeho zástupcovia na podivné hlásenia vystrašenej štvorice reagovali preskúmaním inkriminovanej TNT oblasti.

 

Žiadneho muža s krídlami však nespozorovali. Jeden zo šerifových zástupcov ale uviedol, že vidí v oblasti divný pohybujúci sa tieň. Záhadne sa správali aj policajné vysielačky, z ktorých sa šírili najzvláštnejšie neidentifikovateľné zvuky.

 

Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge
Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge Zdroj: unsplash.com / Gabriel
 

Nasledujúci deň šerif usporiadal ohľadom nevysvetliteľných pozorovaní tlačovú besedu. Novinári sa príbehu okamžite chytili a neznámu bytosť pomenovali ako „Mothman“, teda motýlí muž. Aby našli akékoľvek dôkazy o prítomnosti okrídleného stvorenia, vrátili sa toho dňa Linda a Roger do oblasti TNT. Jediné, čo na mieste našli, boli veľmi neobvyklé odtlačky stôp, ktoré sa podobali na konské kopytá.

 

Po tom, čo s príbehom novinári vyrukovali na verejnosť, začalo stále viac ľudí rozprávať o svojich stretnutiach s motýlím mužom. Ten však nebol jedinou bizarnosťou, ktorá sa v tej dobe v Point Pleasant diala. Viacerí obyvatelia boli ešte viac vystrašení po tom, čo mali byť svedkami neidentifikovateľných lietajúcich objektov, ktoré sa vynárali na oblohe.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2556 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Kto sú nebinárni ľudia, za akých sa označujú aj Demi Lovato? Je to výmysel modernej doby alebo ich skutočná identita?Kto sú nebinárni ľudia, za akých sa označujú aj Demi Lovato? Je to výmysel modernej doby alebo ich skutočná identita?
Svet DC: len v roku 2022 uvidíme 5 komiksových filmov. Štúdio Warner chce poraziť Marvel náložou seriálov a filmovSvet DC: len v roku 2022 uvidíme 5 komiksových filmov. Štúdio Warner chce poraziť Marvel náložou seriálov a filmov
Na Slovensku budú do troch rokov jazdiť vodíkové autobusy, tvrdí Sulík. Boli sme na Expe 2020 v Dubaji (Reportáž)Na Slovensku budú do troch rokov jazdiť vodíkové autobusy, tvrdí Sulík. Boli sme na Expe 2020 v Dubaji (Reportáž)
VIAC

Záhadní muži v oblekoch

Aby toho nebolo málo, v mestečku sa začali pohybovať neznámi muži v čiernych oblekoch a klobúkoch. Nikto ich nikdy nevidel a nepoznal. Mohlo sa jednať o jednotlivcov, ktorí mali za úlohu celu oblasť a ich obyvateľov monitorovať? To sa už zrejme nedozvieme, no veľmi zvláštnu skúsenosť so stretnutím čierneho obleku popísala novinárka Mary Hyre.

 

Mary Hyre bola novinárka, ktorá pravidelne obyvateľov informovala o zvláštnych pozorovaniach a UFO. Jednej januárovej noci v roku 1967 mal však do jej kancelárie v centre mesta prísť neznámy muž v čiernom obleku a čiernych okuliaroch, ktoré zakrývali akýkoľvek pohľad. Najprv sa jej len spýtal na cestu, no nezdalo sa, že by bol po odpovedi spokojný. Neznámy muž sa jej následne začal vypytovať, prečo má potrebu písať o takých veciach.

 

Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge
Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge Zdroj: Lakeshore Entertainment - The Mothman Prophecies

 

Podivuhodné stretnutie sa skončilo tak rýchlo, ako začalo. Mary však muža nevidela naposledy. O niekoľko týždňov neskôr ho opäť spozorovala na ulici, keď si to ale namierila priamo za ním, muž nasadol do čierneho auta s nepriehľadnými sklami a z mesta zmizol.

 

Týmto ale príbehy o neznámych mužoch v čiernom nekončia. Ich prítomnosť v meste totiž hlásilo veľa miestnych. Viacerí svedkovia tvrdili, že muži sa po meste pohybovali zvyčajne v dvoch alebo trojčlenných skupinkách. Podivné sú ale najmä hlásenia o ich spôsobe reči, ktorá mala byť v niečom iná. Opisovali ju ako spomalenú a na inej frekvencii.

 

Iní svedkovia zasa hovorili o tom, že muži nežmurkajú. Hostia v reštaurácii opisovali incident, kedy muži v oblekoch nevedeli používať príbor. K ich stolu musela prísť až jedna z čašníčok, aby im ukázala ako používať nôž.  

 

Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge
Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge Zdroj: Lakeshore Entertainment - The Mothman Prophecies
 

Pohľad spôsobil zápal a opuch

Ďalší z príbehov o motýľom mužovi poskytla verejnosti Maryna neter Connie Carpenter. Tá mala znepokojujúce stvorenie vidieť ešte 27. novembra 1966, keď odchádzala z miestneho kostola. Náhle spozorovala vysokého muža, no vzápätí rozprestrel obrovské krídla. Podľa jej slov mali v priemere zhruba 3 metre.

 

Tvor mal doletieť k nej a obdarovať ju hlbokým pohľadom do jeho červených očí. Potom z ničoho nič odletel. Na smrť vystrašená Connie okamžite utekala domov za priateľom. Ten sa neskôr vyjadril, že keď Connie prišla bola extrémne hysterická a stále hovorila niečo o očiach. Čo je však najzvláštnejšie, že pár dní po tomto incidente sa Connie zapálili a opuchli obe oči, akoby boli vystavené dlhodobému ultrafialovému žiareniu.

 

Po stretnutí s motýlím mužom mala Connie priamu skúsenosť aj s mužmi v oblekoch. Čierne auto s podivnou posádkou ju zastavilo, keď bola na ceste do školy. Spočiatku si myslela, že páni v aute zablúdili, no ich úmysel bol úplne iný. Podľa jej výpovede sa ju totiž mali pokúsiť dostať do auta, avšak neúspešne.

 

Mnohí ľudia veria, že motýlí muž nemal na pád mosta žiadny vplyv, vnímajú ho skôr ako toho, ktorý obyvateľov varoval pred katastrofou. Iní sú zase presvedčení, že zrútenie Silver Bridge bolo spôsobené prekliatím, ktoré na mesto poslal domorodec známy ako Cornstalk.

 

Ten mal v oblasti pobývať aj so svojim domorodým kmeňom indiánov, avšak len do chvíle, pokiaľ na miesto neprišli britskí kolonizátori. Tí samozrejme začali celú oblasť plieniť a všetkých pôvodných obyvateľov vraždiť. Napokon mali zabiť aj Cornstalka a jeho syna, pričom legenda hovorí, že pri svojej smrti uvalil na celú oblasť kliatbu.

 

Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge
Point Pleasant / Mothman / Silver Bridge Zdroj: Lakeshore Entertainment - The Mothman Prophecies

 

Zvláštne pozorovania aj pred inými tragédiami

Motýlí muž však nebol videný len v Point Pleasant, ale aj na iných miestach vo svete. Na týchto miestach náhle prišlo k tragédiám. Jednými zo svedkov boli aj nemeckí baníci, ktorí muža s jasnými červenými očami videli 10. septembra 1978.

 

Po spozorovaní neznámeho stvorenia začali z bane v návale strachu vybiehať. Približne o hodinu neskôr sa časť bane zrútilo. Neznámy jav tak zachránil desiatky ľudských životov.

 

Podobnú skúsenosť hlásili aj pracovníci elektrárne Fukušima. V roku 2011, kedy v oblasti došlo k zemetraseniu a následnej havárii v jadrovej elektrárni, bol na mieste taktiež pozorovaný neznámy tvor s jarnými červenými očami. Rovnaké opisy ľudia hlásili aj pri černobyľskej katastrofe a teroristickom útoku z 11. septembra. Čo je na týchto príbehoch a svedectvách pravdy sa zrejme nikdy nedozvieme, môžeme len špekulovať.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy zaujímavosti
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Nezaočkovaní nesmú vychádzať po 20.00 h verzus žiadne obmedzenia. Aké opatrenia proti koronavírusu dnes platia v Európe? Nezaočkovaní nesmú vychádzať po 20.00 h verzus žiadne obmedzenia. Aké…
KVÍZ: GTA III oslavuje 20 rokov, tento rok sa dočkáme aj remasteru. Koľko si z hry pamätáš? KVÍZ: GTA III oslavuje 20 rokov, tento rok sa dočkáme aj remasteru.…
Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby prekazil oslavu narodenín jej dcéry. Povolenie filmárom nestačilo Matka v bratislavskom mestskom parku nedovolila štábu HBO, aby…
Hviezda organizácie Oktagon MMA prekvapivo prestúpila k novovzniknutej konkurencii Real Fight Arena. Vec vraj už riešia právnici Hviezda organizácie Oktagon MMA prekvapivo prestúpila k…
Alec Baldwin počas natáčania nechtiac postrelil kameramanku aj režiséra. Žena zraneniam podľahla Alec Baldwin počas natáčania nechtiac postrelil kameramanku aj…
Miley Cyrus pózuje hore bez a robí šnúru v nohavičkách. Na titulnú stranu magazínu Interview nafotila odvážnu sériu fotiek Miley Cyrus pózuje hore bez a robí šnúru v nohavičkách. Na titulnú…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.