Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 27. 9. 2020 meniny má Cyprián

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
1
Jakub Paulík
7. október 2018, 12:11
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

10 hereckých osobností, ktoré sa k prvému bozku dostali počas natáčania

Odkrútiť si svoju prvú pusu ako 7-ročná a rovno pred celým filmovým štábom? Aj to patrí k povinnostiam hercov.

Jakub Paulík
7. október 2018, 12:11
10 hereckých osobností, ktoré sa k prvému bozku dostali počas natáčania
Zdroj: Warner Bros. Pictures
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Spomeniete si aj vy na svoj prvý bozk? Pokiaľ nebol taký, aký ste si ho predstavovali, určite v tom nie ste sami. Mnohí slávni herci a herečky by vám vedeli povedať svoje.

 

Prvá pusa len málokedy prebehne úplne ideálne a zväčša môže v osobe zanechať mierny pocit ostychu. Horší prípad ale je, ak vás pri tomto intímnom akte niekto natáča.

 

V nasledujúcom článku sme si pre vás vybrali 10 prípadov, v ktorých sa herci museli prvýkrát pobozkať pred celým filmovým štábom.

 

10 hereckých osobností, ktoré sa k prvému bozku dostali počas natáčania

 

Macaulay Culkin a Anna Chlumsky (My Girl, 1991)

 

Áno, aj Macaulay Culkin, ktorého všetci poznáme najmä vďaka postave malého Kevina McCallistera z kultovej série Sám Doma, si svoj prvý bozk zažil počas natáčania filmu.

 

Jeho mladá herecká kolegyňa Anna Chlumsky sa ale nachádzala v podobnej situácii, takže aj z jej pozície išlo o niečo nové a neznáme.

 

Celá scéna je o to viac zaujímavejšia, že dokonca aj ich postavy Thomasa a Vady z komédie My Girl (1991) boli vo svete bozkávania nepoškvrnenými začiatočníkmi.

 

Na nás síce môže daný záber pôsobiť ako nevinný a roztomilý, no vo vnútri detských hercov musela dozaista prevládať skutočne veľká tréma.

 

Jej prekonanie sa ale koniec koncov vyplatilo, pretože herecká dvojka v roku 1992 počas odovzdávania cien MTV získala ocenenie za najlepší bozk.

 

 

Kirsten Dunst a Brad Pitt (Interview s upírom, 1994)

 

Výborne natočená hororová-fantasy dráma z pera spisovateľky Anne Rice nám v roku 1994 predstavil trojicu dospelých upírov – Toma Cruisa, Brada Pitta a Antonia Banderasa.

 

Okrem nich sa ale na scéne objavila aj 11-ročná a vtedy ešte pre širšie publikum neznáma Kirsten Dunst.

 

Za svoj famózny výkon si vyslúžila veľkú pochvalu a samotní herci mali miestami pocit, že sa v tele malého dievčatka skutočne ukrýva dospelá žena (jej fyzická podoba upírky sa totiž napriek starnutiu nemenila).

 

30-ročný Brad Pitt už mal samozrejme v danej dobe prvé bozkávanie dávno za sebou, no u mladej Dunst bola situácia opačná.

 

Pochopiteľne, obom hercom vzhľadom na ich výrazný vekový rozdiel prišla bozkávacia scéna nevhodná, no autorka knižnej predlohy na tom údajne trvala.

 

Zažiť prvý bozk s Pittom, ktorý bol dlhé roky považovaný za najkrajšieho muža planéty, môže byť síce pre dievča nezabudnuteľným zážitkom, ale v podobnom veku ako Dunst išlo o pomerne nepríjemnú záležitosť.

 

Aj takéto nepríjemnosti však neraz patria k povinnostiam herca. Za príklad si spomeňme Nicolasa Cagea, ktorý musel počas natáčania zjesť živého švába.

 

10 hereckých osobností, ktoré sa k prvému bozku dostali počas natáčania

 

Dakota Fanning a Thomas Curtis (Dievča na roztrhanie, 2002)

 

Ešte než Dakota Fanning zahviezdila po boku drsného ochrancu Denzela Washingtona v thrilleri Muž v ohni (2004), strihla si vo viacerých, pre jej kariéru menej významných filmoch.

 

Medzi ne patrí aj romantická komédia Dievča na roztrhanie (2002), kde si zahrala mladšiu verziu hlavnej postavy Melanie Smooter (Reese Witherspoon).

 

I keď si vtedy 7-ročná herečka vo filme strihla len niekoľko minút, snímka je pre ňu význačná tým, že si v nej s 10-ročným hereckým kolegom Thomasom Curtisom odkrútila svoj prvý bozk.

 

Podľa jej slov ho ale nepovažuje za skutočný, pretože išlo len o prácu a necítila z neho žiadnu chémiu medzi ňou a jej partnerom.

 

Pravý bozk sa mal v jej živote udiať až o ďalších sedem rokov neskôr, keď mala Dakota 14. A na ten už naopak herečka spomínala s úsmevom na perách.

 

 

Elle Fanning (Ginger & Rosa, 2002)

 

Čítate správne. Podobnú situáciu ako Dakota si zažila aj jej mladšia sestra Elle Fanning. Išlo o koprodukčnú drámu Ginger a Rosa (2012), počas ktorej natáčania mala Elle iba 13 rokov.

 

Celú udalosť ohľadom prvého bozku označila narozdiel od Kirsten či Dakoty za skutočne zábavnú.

 

Režisérka filmu Sally Potter mala pre mladú herečku veľké pochopenie, a preto jej dovolila vybrať si vhodného kandidáta.

 

Spoločne následne prezreli množstvo fotiek a natáčanie bozku pripadlo až na jeden z posledných natáčacích dní.

 

Keby sa teda kvôli danému záberu cítila Elle trápne, nemusela sa na pľaci už príliš dlho zdržovať. Celkom rozumný ťah.

 

10 hereckých osobností, ktoré sa k prvému bozku dostali počas natáčania

 

Saoirse Ronan a Rory Copus (I Could Never Be Your Woman, 2007)

 

Na Oscara nominovanú Saoirse Ronan môžete poznať predovšetkým vďaka dráme Lady Bird (2017), no vidieť ste ju určite mohli aj vo skvelom Andersonovom filme Grandhotel Budapešť (2014) či v snímke Pokánie (2007).

 

V roku kedy režisér Joe Wright (Anna Karenina, Darkest Hour) natáčal Pokánie sa Saoirse objavila aj v menej známej romantickej komédii I Could Never Be Your Woman (2007).

 

Okrem toho, že tento film predstavoval jej celovečerný debut, pri natáčaní stihla Saoirse zakúsiť aj svoj prvý bozk.

 

Herečka mala v danom čase iba 11 rokov, a preto k režisérovi prišla s nepríjemnou otázkou. Chcela od neho vedieť, ako dlhu sa musí s hereckým kolegom Rorym Copusom vlastne bozkávať. Ten jej odpovedal, že by malo ísť o 3 sekundy.

 

„Takže pri bozkávaní som si v hlave odpočítavala čas. Niekoľkokrát som si v hlave vravela, raz, dva, tri,“ prezradila Saoirse.

 

Ako sama hovorí, vzhľadom na to, že sa scéna natáčala až osemkrát, na konci dňa z nej už bola profesionálka v bozkávaní.

 

10 hereckých osobností, ktoré sa k prvému bozku dostali počas natáčania

 

Jesse Eisenberg a Jennifer Beals (Roger Dodger, 2002)

 

Mark Zuckeberg (The Social Network), odveký Supermanov nepriateľ Lex Luthor (Batman v Superman: Dawn of Justice) či niekto úplne iný?

 

34-ročný Jesse Eisenberg si za svoju kariéru zahral skutočne nemalé množstvo postáv, no s radosťou spomína najmä na natáčanie jeho debutovky Roger Dodger (2002).

 

V nej si strihol úlohu Nicka, ktorého jeho strýko, povestný sukničkár Roger Swanson, vezme do centra New Yorku baliť dievčatá.

 

Eissenberg tvrdí, že v priebehu natáčania ešte nemal žiadne skúsenosti so ženami. A vzhľadom na to, že bol v danej dobe už 18-ročný, prvý bozk bral oproti predošlým prípadom ako vzrušujúcu výzvu.

 

Priznáva, že nevie, ako to vnímala druhá strana (herečka Jennifer Beals), ale pre neho to išlo o životnú skúsenosť.

 

 

Mila Kunis a Ashton Kutcher (Tie roky sedemdesiate, 1998-2006)

 

Ukrajinská kráska Mila Kunis sa najnovšie objavila v akčnej komédii The Spy Who Dumped Me (2018), ale poznať ju môžete aj zo zábavnej komédie Ted (2012) či zo známej snímky Friends with Benefits (2011).

 

Ešte ako 15-ročná zažiarila v televíznom seriáli Tie roky sedemdesiate (1998-2006), kde spoznala aj svojho neskoršieho manžela Ashtona Kutchera.

 

A áno, práve s ním počas natáčania zažila aj svoj prvý bozk, z ktorého podľa vlastných slov bola poriadne nervózna.

 

On však až do roku 2001 vôbec netušil, že bol jej "prvým". V danej dobe si naopak myslel, že Mila má omnoho viac skúseností ako on a prišla mu k danej situácii veľmi uvoľnená.

 

A to ešte ani jeden z nich netušil, že jedného dňa (zosobášili sa v roku 2015) budú svoji. Láska ako z rozprávky, no nie?

 

 

Katie Holmes a Ian Bohen (Dawsonov svet, 1998 - 2003)

 

Americký Dawsonov svet bol klasickým tínedžerským seriálom, ktorý nemohol náročného diváka príliš zaujať.

 

Napriek tomu sa mu podarilo medzi rokmi 1998 až 2003 vypustiť do sveta rovných 6 sérií.

 

Jednu z hlavných rolí si v seriáli zahrala aj Katie Holmes. Jej postava sa v 3. epizóde prvej série stretla s hudobníkom menom Anderson, ktorého stvárnil Ian Bohen.

 

A práve on sa postaral herečkin prvý bozk.

 

18-ročná Katie Holmes bola v konkrétnej situácií veľmi nervózna a jediným jej potešením mohlo byť to, že Ian Bohen účinkoval iba v jednej epizóde, a tak sa ľahko vyhla ďalšiemu trápnemu stretnutiu.

 

10 hereckých osobností, ktoré sa k prvému bozku dostali počas natáčania

 

Millie Bobby Brown a Finn Wolfhard (Stranger Things, 2016+)

 

Millie Bobby Brown je určite jednou z najväčších seriálových hviezd posledných rokov. Postava záhadnej Eleven zo Stranger Things z nej zo dňa na deň spravil mimoriadne slávnu osobnosť.

 

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov seriálu, určite si ľahko spomeniete na scénu, kedy si dali Eleven a Mike prvý bozk. Pre Millie Bobby Brown však išlo o prvý bozk celkovo.

 

Herecký predstaviteľ Mikea Finn Wolfhard sa nechal počuť, že Millie na ich spoločnú pusu reagovala veľmi netradičným a zábavným spôsobom.

 

„Bozkávanie nestojí za nič. Bolo to o ničom," prehlásila po natočení scény. Finn Wolfhard povedal, že vtipnejšiu reakciu hádam ešte nezažil.

 

Daný záber ale podľa jeho slov prebehol úplne v poriadku, za čo boli obaja mladí herci radi. A to v danej chvíli ešte netušili, že ich v ďalšej sérii čaká druhé kolo.

 

 

Emma Roberts a Raja Fenske (Unfabulous, 2004)

 

Američanka Emma Roberts nie je pre filmový svet žiadnou novou tvárou. Neter slávnej Julie Roberts započala svoju kariéru kriminálnou drámou Kokaín (2001) s Johnnym Deppom.

 

Zazrieť ste ju mohli viacerých filmoch, ako napríklad v komédii My sme Millerovci (2013) či v thrilleri Nerve (2016). Najväčšie množstvo fanúšikov si ale získala najmä vďaka hororovému seriálu American Horror Story.

 

Málokto ale vie, že si ako 13-ročná zahrala v komediálnom seriáli Unfabulous, počas ktorého natáčania zároveň zažila svoj prvý bozk.

 

Kým sa prebojovala k tejto vzťahovej "méte" aj v reálnom živote, musela si prejsť ešte mnohými hranými pusami.  Tie jej podľa vlastných slov dali nereálnu predstavu o tom, ako má pravý bozk v skutočnosti vyzerať.

 

10 hereckých osobností, ktoré sa k prvému bozku dostali počas natáčania

 

Zažiť prvú pusu je určite milá, ale zároveň mierne stresujúca udalosť. Niektorí na prvý bozk spomínajú s úsmevom, iný s opovrhnutím, no a viacerí si na neho možno ani len nespomenú.

 

Ako ste ale na viacerých príkladov videli, v prípade hercov a herečiek nie je vôbec neobvyklé, ak si tento malý životný medzník musia odbiť v rámci pracovných povinností. Buďme teda len radi, že našu prvú pusu nikto nenatáčal.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
8
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.