Štvrtok 24. 5. 2018 meniny má Ela

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: pexels.com

Ako biológ vždy počúvam stetoskopom stromy. Takto si fotografické agentúry predstavujú povolania ľudí a internet má z toho dobrú zábavu

"Stockové" fotky vždy neodrážajú skutočnosť.

16. máj 2018, 0:58

"Stockové" fotky vždy neodrážajú skutočnosť.

Raz za čas sa na internete vyskytne jedinečný trend, ktorý sa šíri priam rapídnou rýchlosťou. Domácim prostredím takýchto virálov sú sociálne siete, predovšetkým Twitter, kde sa trendy dokážu pomocou hashtagov šíriť intergalaktickým tempom. A len pred niekoľkými hodinami prevzal vládu hashtag #BadStockPhotosOfMyJob

 

Princíp je veľmi jednoduchý. Na internete fungujú spoločnosti vytvárajúce fotky, ktoré následne používajú médiá a firmy. Zábery tvoria prakticky na každú príležitosť, no často musia využiť svoju kreativitu a do fotky pridať niečo naozaj nezvyčajného.

 

Ľudia na Twitteri si to samozrejme všimli a začali riešiť, ako vyzerajú fotky ich povolaní na internete. A vzniklo z toho ohromné množstvo zábavy, pretože kreatívci po celom svete načreli do zásob svojho sarkazmu a tragické stockové fotky okorenili aj ironickým komentárom.

 

 

 Vždy, keď lejem suchý ľad do farebných tekutín, položím ich vedľa potenciálne vzácnych starých kníh a tiež sa postarám o to, aby som totálne pokazila chemické vzorce za mnou.

 

 Ako komunikátor vo vede nikdy nepoužívam telefón, no okuliare sú nevyhnutné, keďže som často oslepený mojimi úžasnými nápadmi.

 

 Nie si ozajstným dizajnérom užívateľskej skúsenosti, ak si sa nenaučil písať opačne na okno v kancelárii, aby si vyprodukoval totálny nezmysel.

 

 V imunológii vždy držíme naše nádržky vertikálne, aby všetko vytieklo z jednotlivých buniek. Navyše vieme, že obyčajné oko uvidí viac meraných rozdielov ako správny fotometer.

 

 Našťastie mám na krku stetoskop, aby som mohol potvrdiť neexistujúce bitie srdca.

 

 Som farmár, takže mám minimálne 35 rokov a nosím len kockované flanelky. Rád stojím na pastvinách a sledujem svoje rasliny rásť s prekríženými rukami.

 

 Ako ekologička rada potvrdím, že moje dni pozostávajú z počúvania stromov stetoskopom v nepotrebnom laboratórnom plášti.

 

 Najprv napíšeme slovo fyzika veľkým na tabuľu, potom na najbližšie okno napíšeme úpný nonsens. Všetci vieme rovnaký vzorec a napíšeme ho doslova všade.

 

 Ako bioinformatik musím nosiť rukavice, keď analyzujem dáta.

 

 Presne takto moji geologickí kamaráti skúmajú kamene.

 

Autori majú príšerné držanie tela, pretože si nemôžu dovoliť stoličky a miesto toho sedia na hromadách nepublikovaných skriptov. Každých 500 slov si navyše doprajú masívnu cigaru.

 

 Vždy, keď niečo napíšem, môj písací stroj exploduje. Začína to byť drahé.

 

 Len si predstav, ako ľahko by sa v labákoch pracovalo, ak by si mal tri ruky.

 

Foto: CanStock/unedited Tagy: internet, povolanie, memes, stock
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Najčítanejšie