Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 18. 11. 2019 meniny má Eugen

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti - Ľudia
3
Tibor P.
14. december 2016, 8:06

Chybička se vloudila. Partia českých turistov namiesto výletu do slnečného Nice odletela do srbského mesta Niš

Na svoju chybu prišli až v cieľovej destinácii.

Tibor P.
14. december 2016, 8:06
Chybička se vloudila. Partia českých turistov namiesto výletu do slnečného Nice odletela do srbského mesta Niš

Bizarností sa denne udeje skutočne dosť. No keď sa to udeje v nám blízkych krajinách - na Slovensku a v Česku, vnímame takéto udalosti o čosi intenzívnejšie. A presne z tohto súdka je aj nasledujúca príhoda, ktorá posledných niekoľko hodín valcuje československý internet. Štvorica českých turistov si cez cestovnú kanceláriu objednala zájazd do francúzskeho mesta Nice, známeho svojou vychválenou promenádou, slnečným počasím a žiaľ aj nie tak dávnym teroristickým útokom, ktorý sa v ňom stal. Prišiel deň D a spomínané kvarteto sa vybralo na bratislavské letisko, aby odtiaľ spoločne odletelo na očakávaný výlet. Po prílete však turistov privítalo sychravé počasie a akási čudná predtucha. Tá sa po niekoľkých minútach zmäteného pozorovania zvrtla k zisteniu, že namiesto Francúzskej riviéry prileteli do rodiska byzantského cisára Konštantína Veľkého (ak nevieš o koho ide, vygoogli si Milánsky edikt), srbského mesta Niš. Ako sa niečo také mohlo stať? Poďme si to spoločne rozobrať.

 

Prvý problém nastal u organizátora zájazdu, ktorý si pri objednávaní leteniek pre svojich klientov neuvedomil, že nízkonákladová spoločnosť Ryanair, u ktorej si letenky objednával, už nelietava z Bratislavy do Nice, ale novou linkou do srbského Niš. Osobne si ale neviem predstaviť, čo sa odohrávalo v hlave kompetentného zástupcu organizátora, ktorý si túto do očí bijúcu skutočnosť nevšimol. Druhý problém, pochopiteľne, nastal u samotných turistov, ktorí si rovnakú skutočnosť taktiež neuvedomili. Dôvod, ako je možné si pri toľkých kontrolách a nápisoch na tabuli nevšimnúť, že máte všade napísané Niš a nie Nice, ostáva len v rovine dohadov a teórií. Isté ale sú dve skutočnosti - internetoví diskutéri sa na nešťastníkoch dobre zabávajú, no skupina zrejme nezažíva tie najpríjemnejšie chvíle. Rezervácia ubytovania ako aj ďalších sprievodných aktivít ostala vo Francúzsku, kým v Srbsku nemajú zabezpečené vôbec nič, jedine spiatočný odlet. A ten je naplánovaný až na piatok. Veríme, že si tým Česi nenechajú úplne pokaziť výlet a užijú si, aj keď neplánovane, krásy Srbska. Pretože, ako napísal jeden z diskutérov, "aj v Niš je nice".  

 

Chybička se vloudila. Partia českých turistov namiesto výletu do slnečného Nice odletela do srbského mesta Niš

Ohodnoť článok
97
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
17:29
Organizátori fyzikálnej olympiády si uťahujú z Andreja Danka. Poukazujú na kapitánske výložky aj 30-metrový stožiar.
17:16
Pri páde mosta zomrelo 15-ročné dievča. Ďalšie obete nehody sú v ohrození života.
16:40
Spravodajkyňa ČT predčasne ukončila živý vstup z Hongkongu. Musela utiecť pred gumovými projektilmi Spravodajkyňa ČT predčasne ukončila živý vstup z Hongkongu. Musela utiecť pred gumovými projektilmi.
16:22
Prezidentka Čaputová udelila milosť mužovi, ktorý sa stará o svoju chorú ženu. 44-ročný Slovák v roku 2015 spôsobil z nedbanlivosti dopravnú nehodu.
15:55
Univerzita zverejnila 120-ročnú fotku, dievča na nej sa nápadne podobá na Gretu Thunberg Univerzita zverejnila 120-ročnú fotku, dievča na nej sa nápadne podobá na Gretu Thunberg. Fotografia má všetky identifikačné čísla aj známeho autora.
15:10
Mladú Slovenku v Bratislave dobili na smrť. Obeť bola zrejme aj znásilnená.
NAHOR
Najčítanejšie